PDA

View Full Version : سوال: ساخت Find In Files

TOMSON
یک شنبه 24 مرداد 1389, 17:34 عصر
با سلام

اگر میشه منو راهنمایی کنید تا بتونم یک برنامه بنویسم که قابلیت زیر رو داشته باشه :

بتونه درست مثل NotePad++ در قسمت Search قسمت Find in Files برنامه NotePad++ کار کنه

یعنی این برنامه ایی که میخوام ما کمک کنید توش یک لیست داشته باشه از قبل تعیین شده و یک دکمه سرچ و یک قسمت که بشه فولدر مورد نظر رو انتخاب کن و یک کادر در پاینش که کلمات پییدا شده رو همراه با محل دقیقشون نشون بده

میخوام درست عین قسمت Find In Files برنامه NotePad++ باشه فقط و فقط همون قسمت

لطفا هر قسمتش رو توضیح بدید

با تشکر

TOMSON
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 09:26 صبح
سلام دوباره

من این پست رو 24 مرداد دادم ولی هنوز کسی جواب نداده چرا ؟

تازه رفته 4 تا صفحه عقب تر

لطفا رسیدگی کنید

با تشکر

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 14:21 عصر
من این پست رو 24 مرداد دادم ولی هنوز کسی جواب نداده چرا ؟
سلام،
به انجمن برنامه نویس خوش آمدید، شاید دلیل اینکه به سؤال شما جواب داده نشده، نیاز به توضیحات زیاد و طولانی اون باشه. (مسئله کلی هست و برای توضیح دادن باید اونو به اجزاء کوچکتر تقسیم کرد).
و اینکه، در این انجمن کسی مسئول پاسخ گویی به تاپیک ها نیست. پاسخ دادن به سؤالات فقط از روی علاقه و کمک انجام میشه.
خب بریم سر موضوع اصلی
اول اینکه باید مکانیزمی برای جستجوی فایل های متنی انتخاب کنید، به طوری که جستجو توی زیرپوشه ها هم انجام بشه. قبلاً در مورد این موضوع بحث شده و نمونه برنامه هایی برای جستجوی عمقی در پوشه ها گذاشته شده. پس اینو در انجمن جستجو کنید. (پیشنهاد می کنم از FSO استفاده کنید. هم سریع هست، هم قابلیت ها و اطلاعات مورد نیاز رو تهیه میکنه تا در کل فرآیند جستجو بشه از اونها استفاده کرد)

در حین جستجو، اگر با فایل متنی برخورد کردیم، باید اون رو باز کنیم (با دستور Open). برای اینکه محتوای فایل رو سریعتر دریافت کنیم بهتر است فایل رو به صورت Binary بخونیم. بعد باید، در محتوای خوانده شده جستجو انجام بشه (با تابع InStr). از طریق خروجی InStr و شمارش کاراکترهای vbCrLf به شماره خطی که عبارت جستجو شده در اون وجود داره پی می بریم. بعد هم کل خط رو دریافت می کنیم تا به عنوان خروجی در لیست نمایش بدیم (مثل ++Notepad)

با سایر فایل های پیدا شده همین رفتار رو انجام میدیم. تا زمانی که جستجوی فایل ها به پایان برسه.

این فقط یک قسمت کوچیک از Find in Files هست، شما شروع کنید به نوشتن این برنامه تا به قسمت های بعدیش برسید (این اولین کاری هست که باید انجام بشه)، هر جا که به مشکل برخوردید ابتدا در انجمن در موردش جستجو کنید، اگر جوابتون رو پیدا نکردید در همین تاپیک بپرسید.

موفق باشید/