PDA

View Full Version : نمایش یک متن متحرک (مارکوئی)

alonemm
دوشنبه 25 مرداد 1389, 09:43 صبح
باسلام:
من میخام یک متن رو که از جدولم می خونم بصورت متحرک از چپ به راست در صفحه حرکت کند. مثل تگ مارکوئی در html.
با تشکر.

vandermond
دوشنبه 25 مرداد 1389, 10:05 صبح
راستش نميدونم ماركوئي چي هستش. ولي براي اين كار ميتوني متنت رو توي ليبل بزاري و با يك تايمر مثلا هر 10ميلي ثانيه فاصله ليبل از چپ رو يكي بيشتر كني. يعني تو رويداد Tick تايمر بنويسي:

Lable1.Left+=1;
و خيلي كارهاي ديگه هم ميتوني بكني. (البته اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم:چشمک:)

seven7777777
دوشنبه 25 مرداد 1389, 11:48 صبح
دوست عزيز سلام
نميدونم براي اين كار كامپوننتي هست يا نه اما چيزي كه به ذهن من ميرسه اينه كه داخل يك thread جدا بياي و به شكل زير عمل كني :
بايد يه ليبل فيكس از نظر اندازه و مكان داشته باشي . بعدش كافيه در هر مرحله يه substring از رشته اي كه مي خواي حركت كنه رو برداري و داخل ليبل نشون بدي . بسته به اينكه مي خواي حركت از چپ به راست باشه يا برعكس بايد از انتها يا ابتداي رشته شروع كني . نياز به يك delay يا sleep هم داري . در نهايت هم يه چك كردن ساده كه نوع حركت رو كنترل كنه مثلا رفت و برگشت باشه يا كلا از يك سمت بياد و از سمت ديگه بره و ...

احتمالا راه هاي بهتري هم هست !!!

ایمان مدائنی
دوشنبه 25 مرداد 1389, 12:12 عصر
باسلام:
من میخام یک متن رو که از جدولم می خونم بصورت متحرک از چپ به راست در صفحه حرکت کند. مثل تگ مارکوئی در html.
با تشکر.
دوست عزيز من شخصا با يه نرم افزار نوشتمو به صورت متحرك در آوردم و به صورت png عكس متحرك ذخيره كردم و داخل برنامه استفاده كردم !
خوشگل شد

seven7777777
دوشنبه 25 مرداد 1389, 12:25 عصر
گفته مي خواد از جدول بخونه يعني نوشته قراره هر بار تغيير كنه ولي تو روش شما نوشتتون قابل تغيير نيست دوست عزيز .

ایمان مدائنی
دوشنبه 25 مرداد 1389, 12:57 عصر
بايد بيشتر به سوال دقت مي كردم !:گریه:
عذر خواهي مي كنم ! :افسرده:

mahdi87_gh
دوشنبه 25 مرداد 1389, 14:43 عصر
شما میتونید متن رو از دیتابیس بخونید و یک عکس در زمان اجرا ایجاد کنید و روی اون بنویسیدش و سپس عکس رو نشون بدید، البته همه اینهایی که گفتم نمیدونم که آیا میتونید اون عکس رو بصورت gif که متحرکه ایجاد کنید یا نه!!!
بهر حال امیدوارم اگر کمکی نکرده باشم،ایده ای رو داده باشم که شما الباقی جستجوهای مورد نیازشو خودتون انجام بدید

alonemm
دوشنبه 25 مرداد 1389, 15:02 عصر
با تشکر از تمامی دوستان.
من بازم منتظرم ......................؟

Mani_rf
دوشنبه 25 مرداد 1389, 15:18 عصر
دوست عزيز من شخصا با يه نرم افزار نوشتمو به صورت متحرك در آوردم و به صورت png عكس متحرك ذخيره كردم و داخل برنامه استفاده كردم !
خوشگل شد

:متعجب::متعجب::متعجب:
از کی تا حالا PNG شده عکس متحرک؟ تا جایی که من میدونم PNG تک فریم ذخیره میشه!!!
اگه راهی داره بگو ما هم یاد بگیریم!!!

mmd2009
دوشنبه 25 مرداد 1389, 15:35 عصر
با سلام

دوست عزیز شما تو رویداد Form_Load یک نوشته رو بخون بعدش اخر همون رویداد نوشته رو بذار تو لیبل و یک تایمر رو فعال کن بعدش تو کدهای تایمر باید کدهای مربوط به حرکت یک لیبل رو بذاری

اگر چیزی متوجه نشدی بگو نمونه کد بذارم

mmd2009
دوشنبه 25 مرداد 1389, 15:37 عصر
:متعجب::متعجب::متعجب:
از کی تا حالا PNG شده عکس متحرک؟ تا جایی که من میدونم PNG تک فریم ذخیره میشه!!!
اگه راهی داره بگو ما هم یاد بگیریم!!!

برید به این (http://www.shahvar.net/1388/05/02/4-free-tools-to-create-animated-png/)لینک