PDA

View Full Version : تغییر خاصیت combobox

sempay_ninjutsu
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 12:38 عصر
سلام
1-بچه ها آیا ما میتونیم مقدار drop down style یه combobox را در زمان اجرا عوض کنیم؟ به چه صورت؟
2-من وقتی در کمبو باکسم اطلاعات فارسی از پایگاه داده م قرار میدهم نمیشه اومن متن رو برای جست و جو استفاده کنم؟مثلا" در کمبو باکسم که به پایگاه داده وصله فیلد "نقدی" قرار میگیرد بعد اگه من بخواهم از طریق combobox.text ببینم که آیا این فیلد من با "نقدی " برابره جواب نمیده .دلیلش چیه؟

ایمان مدائنی
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:18 عصر
سلام
1-بچه ها آیا ما میتونیم مقدار drop down style یه combobox را در زمان اجرا عوض کنیم؟ به چه صورت؟
2-من وقتی در کمبو باکسم اطلاعات فارسی از پایگاه داده م قرار میدهم نمیشه اومن متن رو برای جست و جو استفاده کنم؟مثلا" در کمبو باکسم که به پایگاه داده وصله فیلد "نقدی" قرار میگیرد بعد اگه من بخواهم از طریق combobox.text ببینم که آیا این فیلد من با "نقدی " برابره جواب نمیده .دلیلش چیه؟
از comboBox.value استفاده كردي ببيني جواب ميده ؟

amirh_karimifar
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:41 عصر
combobox.selectedItem یا combobox.selectedText رو امتحان کن

M.YasPro
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:44 عصر
سلام
1.

ComboBox.DropDownStyle=ComboBoxStyle.DropDownList;

2.مشکل وجود حرف "ی" هست درباره این مشکل توی همین سایت جستجو کنید راههای مختلفی وجود داره .

mmd2009
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:57 عصر
با سلام

حرف درون بانک ممکنه "ی" عربی باشه که این کارو میتونید با یک NotePad هم درست بکنید

موفق باشید

حجتی نیا
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 15:13 عصر
موقع جستجو در کوئری از روش پارامتری استفاده کنین یا کمبو تکس رو بین 'combo.text' قرار بدین ..

sempay_ninjutsu
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 16:04 عصر
این مقدار سلکت تکست و سلکت ولیو و سلکت آیتم هم امتحان کردم جواب نداد .حرف m.yaspro درسته و مشکل با ی اره.