PDA

View Full Version : حرفه ای: فرستادن چند گزارش مختلف به یک CrystalReportViewer

Mehdi6052
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 15:56 عصر
چگونه می توان چند گزارش مختلف را یکجا به یک CrystalReportViewer فرستاد؟

با سلام خدمت اعضای محترم سایت

لطفا راهنمایی های لازم را بفرمائید. با تشکر

Mehdi6052
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 15:58 عصر
در یک سایت خارجی خواندم که می شود با متد DrillDownOnGroup چند گزارش را همزمان به CrystalReportViewer فرستاد. اما من نتوانستم از این متد استفاده نمایم و راه دیگری نیز بلد نیستم.

Mani_rf
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 16:20 عصر
من منظورت را از اینکه چند گزارش را همزمان بفرستی متوجه نشدم. اما درباره DrillDown باید بگم که این امکان به گزارش این امکان را میدهد که گزارش زیر مجموعه داشته باشه.
برای مثال شما یک گزارش میسازید که لیست دانشجویان را به همراه مشخصاتی مانند نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، نام پدر و... را لیست میکنه؛ حالا میخوای به کاربر این امکان را بدی که وقتی که روی یک ردیف که حاوی اطلاعات دانشجو است کلیک کرد، به گزارش دیگری هدایت بشه که کارنامه اون دانشجو را نمایش بده. برای این کار و ساختن یک گزارش زیر مجموعه از این امکان استفاده میکنید.

اگر بیشتر توضیح بدی شاید بتونم کمکت کنم.

Mehdi6052
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 16:44 عصر
با تشکر از Mani_rf (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=81144)

منظورم از این سوال این است که می توان چند گزارش را که هیچ ربطی به هم ندارند به یک CrystalReportViewer واحد فرستاد.
و CrystalReportViewer بتواند پرینت پریویو یکجا از تمام گزارشات نشان دهد.

ali_ahr7
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 19:19 عصر
بسم تعالي
سلام اينطور كه شما توضيح ميدي بايدد از sub report استفاده كني.موفق باشي

Mehdi6052
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 01:11 صبح
با تشکر از توجه شما

میدونم که با SubReport میشه این کار رو کرد(البته برای گزارشاتی که به هم ربطی ندارند نمیشه از این روش استفاده کرد) اما می خواستم با استفاده از خود CrystalReportViewer این کار رو بکنم.

البته با تحقیقاتی که در سایتهای انگلیسی زبان انجام دادم متوجه شدم که این کامپونت توانایی انجام چنین کاری رو ندارد.

با تشکر از توجه دوستان و اساتید محترم