PDA

View Full Version : دانلود : Dll تکست باکس پیشرفته!

Saman_12
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 01:42 صبح
سلام دوستان.
یه دونه Dll توپ ساختم که کلاس TextBox رو به ارث برده.(البته یه تکست باکس معمولی نیست!)اسمش گذاشتم SuperTextBox .:کف:
خوب حالا از قابلیت های این تکست باکس میگم :
1.به نظر من مهمترین قابلیتش اینه که شما بدون عوض کردن زبان صفحه کلید می تونید کاری کنید که حروف فارسی واد تکست باکس بشه!!!!(یعنی مثلا زبان صفحه کلیدی فینگیلیش هست و شما دکمه A رو می فشارید جاش توی تکست باکس حرف "ش" تایپ میشه!!):متعجب:
2.می تونید کاری کنید که فقط حروف , فقط عدد یا هر دو رو باهم به جز علامت ها بگیره!!:قهقهه:
3.میتونید عدد اسکی تمام حروف یا یک حرف از کل تکست رو بخونید.:کف:
4.میتونید کاری کنید که فقط حروف کوچیک یا فقط حروف یزرگ بگیره!!:متعجب:
5.میتونید به هش بگید که تکست موجود در تکست باکس رو در هر بار تغییر متن ذخیره کن و بعد اونو باز یابی کنید.(اشتباه نکنید این Undo نیست این تکست حتی بعد از بسته شدن برنامه و اجرای مجدد قابل باز یابی هست.):کف:
خوب تموم شد انشا ا... توی ورژن های جدیدش قابلیت هاش اضافه میشه!:لبخند:
این سورس رو هم روی Dll گذاشتم تا بدونید چجوری میشه از این خواصش استفاده کرد :

delasaee
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 01:51 صبح
سلام
ممنون دوست عزیز خیلی کاربردیه
اگه امکانش بود source رو هم بزارید

Saman_12
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 02:03 صبح
اینم از سورس Dll .( که میشه همون کلاسش) :

ricky22
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 08:35 صبح
سلام خسته نباشید.
منم چند تا ویژگی می گم اگر دوست داشتی اضافه کن.
قابلیت Validation برای داده های مختلف و تغییر رنگ هنگام invalid بودن مثل Email کد پستی تلفن شماره ملی و........
تغییر رنگ هنگام ویرایش.
چند متد برای برگرداندن محتوی به صورت رمز و Hash با الگوریتم های مختلف
تبدیل تاریخ
موفق باشید

delasaee
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 12:28 عصر
سلام خسته نباشید.
منم چند تا ویژگی می گم اگر دوست داشتی اضافه کن.
قابلیت Validation برای داده های مختلف و تغییر رنگ هنگام invalid بودن مثل Email کد پستی تلفن شماره ملی و........
تغییر رنگ هنگام ویرایش.
چند متد برای برگرداندن محتوی به صورت رمز و Hash با الگوریتم های مختلف
تبدیل تاریخ
موفق باشید

سامان جان اگه اینارم بهش اضافه کنی که خیلی باحالی:خجالت:

اگه کسی باز نظری داره بگه یه کلاس توپ واسه کار با textbox سامان جان زحمتشو بکشه:گیج:

Mani_rf
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 13:23 عصر
سامان جان اگه اینارم بهش اضافه کنی که خیلی باحالی:خجالت:

اگه کسی باز نظری داره بگه یه کلاس توپ واسه کار با textbox سامان جان زحمتشو بکشه:گیج:

خب این بنده خدا که سورس گذاشته، هرکسی هرچیزی که به نظرش جالب و به درد بخور میاد را بهش اضافه کنه و بعد کدش را براش با پیام خصوصی بفرسته تا به سورسش اضافه کنه.
برای این میگم کدش را بفرستید که چند تا نسخه با قابلیت های مختلف تو سایت آپلود نشه، هر نسخه ای که آپلود میشه همه قابلیت هایی را که همه بچه ها روش کار کردن را داشته باشه.
میشه یک قسمت About هم به اون اضافه کرد و اسم افرادی که یک قسمت را آماده کرده با عنوان اون قسمت در اون نوشته بشه.
با این روش بعد از یک مدت کوتاه یک کنترل خوب داریم که ماکروسافت برای خریدش اقدام میکنه :چشمک:
به این میگن کار گروهی...

Saman_12
شنبه 30 مرداد 1389, 04:20 صبح
سلام دوستان برنامه نویس.
ورژن جدیدش رو نوشتم که 5 تا قابلیت به اون اظافه شده.(با اینکه قرار بود شما دوستان هر چی دوست داشتین اظافه کنید.):گیج:
حالا نوبت قابلیت ها ست :
1.Ante این قابلیت وقتی که تکست باکس خالی هست یه متن پیش فرض با رنگ دلخواه شما نشون میده.(البته اگه متنی وارد بشه این متن خود به خود پاک میشه و رنگ تکست هم به حالت اول بر می گرده.):متعجب:
2.به نظر خودم این دومین ویژگی با حالی یه که اظافه شده. اگه این ویژگی رو True کنید اون وقت تکست باکس شما میشه یه ماشین حساب که چهار عمل اصلی + توان رو می تونه براتون انجام میده.(به طور مثال شما یه عدد وارد میکنی بعد از کلید های کیبورد کلید + رو فشار میدید حالا تکست باکس خالی میشه بعد شما عدد دوم رو وارد میکنی و کلید اینتر رو میزنی حالا جواب توی تکست باکسه!راستی اسمش Calc هست.):کف::کف:
3.اسم این یکی ChangeColor هست. این خاصیت هم وقتی کاربر در حال نوشتن توی تکست باکس هست رنگ تکست رو تغییر میده البته به رنگ دلخواه شما.(می تونید یه زمان به میلی ثانیه براش در نظر بگیرد که مثلا تا 50 میلی ثانیه بعد رنگ تکست باکس همون طوری بمونه و بعد به حالت قبل برگرده.):کف:
4.این خاصیت میاد و عدد داخل تکست باکس رو به حروف فارسی برگشت میده.(اسمش GetNumberTotext):لبخند:
5.این خاصیت هم عداد داخل تکست باکس رو 3 رقم سه رقم جدا میکنه.(این خاصیت با Calc و GetNumberTotext هم کار می کنه. اسمش SplitNumber هست).:کف:
خوب دیگه همه این خواص جزء GetNumberTotext از خواص Boolean هستن پس من دیگه سورس نمی زارم.:لبخند:
خوب اینم از ورژن جدید SuperTextBox :

persian_bigboy
یک شنبه 28 شهریور 1389, 15:53 عصر
راستی اینم اضافه کن ، چک کردن کد ملی :http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=247714

R_Rajaee_Rad
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:20 عصر
آقای Saman_12 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=156317) بعضی از حروف فارسی مثل ک چ ج و مشکل داره
متشکر

Saman_12
یک شنبه 28 شهریور 1389, 19:18 عصر
آقای Saman_12 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=156317) بعضی از حروف فارسی مثل ک چ ج و مشکل داره
متشکر

لطفا مشکل رو واضح تر بیان کنید توی کدام قسمت (نام پروپرتی) ؟

راستی اینم اضافه کن ، چک کردن کد ملی :http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=247714

اگه چند تا چیز دیگه هم به ذهنم رسید (حداقل 7 تا) این رو هم به اون ها اظافه می کنم .

R_Rajaee_Rad
یک شنبه 28 شهریور 1389, 19:50 عصر
موقعی که خاصیت کلید فارسی رو فعال میکنید
و حروف رو وارد تکست باکس میکتید این مشکل بوجود میاد

Saman_12
یک شنبه 28 شهریور 1389, 21:37 عصر
فایل پیوست پست 7 ویرایش شد.

mohsen_csharp
دوشنبه 29 شهریور 1389, 00:57 صبح
سلام
یک باگ بزرگ که من بارها در جاهای مختلف به آن اشاره کردم
دوست عزیز شما کنترل نکردی که کاربر اگه یه متن رو با موس داخلش paste کنه این میشه که رویداد KeyDown و این قبیل رویدادها اجرا نمیشن و اگه در حالت Numeric باشیم اونوقت متن غیرعددی در داخل آن قرار می گیرد
باید حتما از رویداد TextChanged استفاده کنی و مقدار جدید و قدیم رو داشته باشی

naser_feb8646
دوشنبه 29 شهریور 1389, 22:12 عصر
سلام
دوست عزیز یه پیشنهاد هم من دارم و اون اینکه شما این قابلیت رو هم بهش اضافه کن که وقتی کاربر از حالت عددی استفاده میکنه اگر خواست، اون عدد به صورت حروف زیر تکست باکس درج بشه

Saman_12
سه شنبه 30 شهریور 1389, 06:48 صبح
تا اینجا شده در حدود دو پیشنهاد و یک باگ اگه 5 تا شد یک فایل جدید آپلود میکنم.

ALEXIN
یک شنبه 12 دی 1389, 14:50 عصر
عالی بود
اگه میشد هنگامی که به ToolBox اضافه میشود دارای ایکن اختصاصی باشد خوب میشد.

Saman_12
دوشنبه 13 دی 1389, 18:17 عصر
بعید میدونم بشه کاری کرد مجبور به عوض کردن ویندوز شدم و سورس اصلی تکست باکس هم پاک شد!(اگه وقت آزاد پیدا کردم یک ورژن جدید رو با قابلیت های بیشتر مینویسم.)