PDA

View Full Version : سوال: نمايش ندادن كنترل هنگام درگ. مشكلVS، ويندوز يا... .

vandermond
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 06:11 صبح
سلام دوستان
من چند روزي هست كه نتونستم خوب بشينم كدنويسي و طراحي كنم. دو سه بار ويندوز عوض كردم و هر بار دوسه بار VS رو عوض كردم. ولي مشكل هست هنوز:ناراحت:
ويندوز XP sp2 و VS2008 TeamSystem

مشكل:
وقتي يه كنترل (باتن مثلا) ميگيرم و درگ ميكنم در هنگام درگ كردن ديده نميشه ولي وقتي ولش ميكنم ديده ميشه و ميره همونجايي كه ولش كردم. ولي چون اين مشكل رو داره نميتونم بفهمم كجا گذاشته ميشه و در ضمن اون خط هاي كمك كننده براي تنظيم فاصله و ...... رو هم نميتونم ببينم.

اگه دوستان لطف كنن اين رو جواب بدن و بگن مشكل كجاست، مشكلات ديگه رو هم ميگم:گیج:.

vandermond
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 08:31 صبح
لطفا اينو جواب بدين.
هر تجربه كوچك شما ميتونه به من كمك كنه...
ديگه خسته شدم از پاك كردن و ريختن ويندوز و ويژوال استوديو... لطفا يه چيزي بگيد...
پيش پيش ممنون

vandermond
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 22:17 عصر
يكي جواب بده تروخدا
نميتونم طراحي كنم. گير همين هستم. فك كن باتن رو ميخاي تنظيم كني اصلا نميدوني كجا هست:گریه:...

sinashahab
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 22:27 عصر
شاید این مشکل آخر شما برای این باشه که اولین بار وقتی VS رو باز می کنید ازتون چند سوال در مورد محیط می پرسه .

شاید مشکل از جواب دادن به اونا باشه . برای درست کردن به تنظمات VS برو .

vandermond
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 22:39 عصر
دوست عزيز
ميشه كامل تر بگي كه كجا و چي رو بايد درست كنم؟

دوستان ديگه هم اگه نظري دارن بگن لطفا

#aliyari_C
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 23:04 عصر
سلام
در مورد مشکل اولت اینکه متاسفانه بعضی از شرکتها در وطن , می گیرن بعضی از ویژگی های ویندوز را حذف می کنند تا با این کار سرعت ویندوز را بالا ببرند , من هم همچین مشکلی داشتم وقت یه ویندوز دیگه (همون SP2 )ولی به نام شرکت دیگه گرفتم مشکلم رفع شد
در مورد مشکل دومت

http://www.codeproject.com/KB/tree/TreeViewDragDrop.aspx

feree123
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 23:36 عصر
سلام دوستان
من چند روزي هست كه نتونستم خوب بشينم كدنويسي و طراحي كنم. دو سه بار ويندوز عوض كردم و هر بار دوسه بار VS رو عوض كردم. ولي مشكل هست هنوز:ناراحت:
ويندوز XP sp2 و VS2008 TeamSystem

مشكل:
وقتي يه كنترل (باتن مثلا) ميگيرم و درگ ميكنم در هنگام درگ كردن ديده نميشه ولي وقتي ولش ميكنم ديده ميشه و ميره همونجايي كه ولش كردم. ولي چون اين مشكل رو داره نميتونم بفهمم كجا گذاشته ميشه و در ضمن اون خط هاي كمك كننده براي تنظيم فاصله و ...... رو هم نميتونم ببينم.

اگه دوستان لطف كنن اين رو جواب بدن و بگن مشكل كجاست، مشكلات ديگه رو هم ميگم:گیج:.

سلام

ببین این کد به دردت میخوره

public partial class Form1 : Form
{
bool mouseisdown;
int x, y, dx, dy;
public Form1()
{
InitializeComponent();
}
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
for (int i = 1; i < 10; i++)
{
Button a = new Button();
a.Text = i.ToString();
a.Size = new Size(60, 70);
int j=1;
if (i == 4 || i == 5 || i == 6)
a.Location = new Point(i * 70-210, j * 100);
else if (i == 7 || i == 8 || i == 9)
a.Location = new Point(i * 70-420, j * 180);
else
a.Location = new Point(i * 70,j*20);

a.MouseMove += new MouseEventHandler(a_MouseMove);
a.MouseDown += new MouseEventHandler(a_MouseDown);
a.MouseUp += new MouseEventHandler(a_MouseUp);
this.Controls.Add(a);
}
}

private void a_MouseMove(object seder, MouseEventArgs e)
{
Button a=(Button)seder;
if (mouseisdown)
{
dx=e.X-x;
dy=e.Y-y;
a.Location = new Point(a.Location.X + dx, a.Location.Y + dy);
}
}
private void a_MouseDown(object sender, MouseEventArgs e)
{
mouseisdown = true;
y = e.Y;
x = e.X;
}
private void a_MouseUp(object snder, MouseEventArgs e)
{
mouseisdown = false;
}
}
}

این کد 9 تا دکمه به صورت آرایه ایجاد میکنه
که هر کدوم رو میتونی به صورت جداگانه جا به جا کنی

vandermond
جمعه 29 مرداد 1389, 01:30 صبح
دوستان مثل اينكه متوجه منظور من نشديد.
من توي محيط طراحي مشكل دارم. نه تو محيط اجراي برنامه. يك مشكل دارم. يعني من بد گفته بودم. مشكلم اينه كه توي محيط طراحي فرم، وقتي ميخام كنترلها رو تنظيم كنم، نميشه. وقتي حركتشون ميدم غيب ميشن و وقتي ولشون ميكنم ميان دوباره. و اصلا نميفهمم كه تنظيم شده يا نه. آخه خط هاي مخصوص رو هم نمياره

در ضمن، من همين هفته پيش دقيقا با همين ويندوز و همين سي دي ويندوز و همين VS و همين DVD اون داشتم كار ميكردم بدون مشكل. الان كه ويندوز رو دوباره ريختم مشكل دار شد (البته VS هم دوباره ريختم ديگه)

andy_madadian
جمعه 29 مرداد 1389, 07:58 صبح
سلام
شايد مال ويندوزت باشه يا كارت گرافيك.
مراحل زير را برو ببين درست ميشه؟
روي Desktop كليك راست Properties بعدش هم Effect
گزينه Show windows content... بايد تيك داشته باشه.
خوشحال ميشم اگه درست شد بهمون اطلاع بدي.

feree123 كدت خيلي باحال بود.
چكار كنم كه با كليك راست كنترلهام تك.ئ بخوره يا اينكه با نگه داشتن دكمه كنترل و كليك چپ.

vandermond
سه شنبه 02 شهریور 1389, 18:47 عصر
ببخشيد نفهميدم جواب دادين.
برام پررنگ نكرده بود:ناراحت:
دوست عزيز andy_madadian كاري كه شما گفتي رو كردم. تيك داشت و مشكلم هنوز حل نشده.

براي اينكه با كليك راست حركت كنه يا با كنترل+كليك چپ هم ميتوني يه if بزاري توي Mouse_Move و كدها رو بزاري توي اون. با اجازه feree123 كل كد رو دوباره با اين چيزي كه شما گفتي ميزارم:

int x, y,dx,dy;

public bool controlIsDown = false;

private void Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{
if (e.KeyCode == Keys.ControlKey)
controlIsDown = true;
else
controlIsDown = false;
}

private void Form1_KeyUp(object sender, KeyEventArgs e)
{
if (e.KeyCode == Keys.ControlKey)
controlIsDown = false;
else
controlIsDown = true;
}
private void a_MouseDown(object sender, MouseEventArgs e)
{
y = e.Y;
x = e.X;
}

private void a_MouseMove(object sender, MouseEventArgs e)
{
if ((e.Button == MouseButtons.Left && controlIsDown) || e.Button == MouseButtons.Right)
{
Button a = (Button)sender;
dx = e.X - x;
dy = e.Y - y;
a.Location = new Point(a.Location.X + dx, a.Location.Y + dy);
}
}
|ويرايش: يادم رفته بود بگم كه keyPreview فرمتون رو حتما True كنيد. يادتون نره:چشمک:|

لطفا جواب من رو هم بدين:گریه:. هنوز حل نشده. مثلا وقتي يك پنل ميزارم روي فرم، اون بالا سمت چپ هم ديگه علامتش كه بايد بگيري و حركت بدي رو نمياره. همينطوري خودم ميرم اونجا ميگيرمش و راش ميبرم ولي در حين حركت، نشونش نميده (تاكيد ميكنم مشكل من توي محيط طراحي هستش و براي محيط اجرايي مشكلي ندارم)
در ضمن ويندوز رو دو سه بار عوض كردم و هر دفعه هم VS رو دو سه بار عوض كردم. همونه كه بود:گریه:.

vandermond
دوشنبه 08 شهریور 1389, 17:48 عصر
سلام دوستان
مشكل من حل شد. اينجا ميذارم چه طور حل شد كه اگه آيندگان به اين مشكل خوردن حداقل يه راه براش داشته باشن. من قبلا نميزاشتم ويندوزم آپديت بشه (البته بعضي وقتا ميزاشتم ولي خب Windows genuine و از اينجور چيزا مشكل پيدا ميشد بالاخره ديگه. ولي اين دفعه گذاشتم آپديت شد و خوب هم آپديت شد. حتي من كه XP xp2 دارم برام sp3 رو گرفت نصب كرد(البته فكر ميكنم يه بخشايي از اون رو) و بعد از اين آپديت مشكلم حل شد...:تشویق:
با تشكر از همه دوستاني كه سعي كردن مشكل من حل بشه...