PDA

View Full Version : کمک در مورد ساخت ستاپ با نرم افزار وینرار

yeki_be_name_hich_kas
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 14:02 عصر
سلام به همه اساتید و دوستان عزی و با آروزی قبولی طاعات و عبادات

دوستان من یک سوال بسیار مهم و کاربردی در موردنرم افزار وینرار داشتم و واقعا خیلی واسم

مهمه.پس هر کس از دوستان میتونه راهنمایی کنه دریغ نکنه.

من تو بعضی بازیها دیدم وقتی اصل بازی رو تو هر درایو دلخواهی نصب میکنیم.بعد کرک اون بازی

با وینرار ساخته شده و بعد از اجرای اون فایل ستاپی وینرار خودش خودکار جایی که بازی نصب

شده رو میشناسه و فقط کافی اینستال رو بزنی و دیگه نیاز نیست آدرس بازی رو دستی انتخاب

کنی.میخوام بدونم از چه طرقی میشه این نوع فایل رو با وینرار ساخت.

ممنون میشم از دوستان هر کسی که سر رشته داره کمک کنه.

منتظر پاسخ های گرم شما هستم.

noshin2008
یک شنبه 31 مرداد 1389, 21:36 عصر
این مشکل منم هست؟
بازی که هیچی تو بعضی نرم افزارها دیدم که اینطوری میشه
راهش چیه؟
چطوری این کارو میکنند؟

yeki_be_name_hich_kas
دوشنبه 01 شهریور 1389, 14:11 عصر
سلام دوست عزیز

والا ما هم دنبال همین هستیم بلکه یه شیر مردی پیدا شه بیاد گره از این کار برداره.بازم خواهش

میکنم هر یکی از دوستان که میتونه تو این موضوع به ما کمک کنه.

منتظر پاسخهای گرم شما هستیم.

sepahdar
سه شنبه 02 شهریور 1389, 04:22 صبح
والا من ساخت فایل exe با winrar رو بلدم.اونجاییکه دارین فایل rar درست می کنید یه گزینه داره به نام creat SFX archive .وقتی اون رو بزنی واست فایل exe درست می کنه.ولی اینکه روی چه مسیری کار میکنه رو نمی دونم.ولی نباید کار سختی باشه.یخورده تو گزینه هاش بگرد مسیرشم پیدا میکنی
--------------------
راستی شایدم اون فایل exe ای که طرف نوشته،این قابلیت پیدا کردن مسیر نصب رو تو برنامش آورده و با وینرر sfx ش کرده

yeki_be_name_hich_kas
دوشنبه 08 شهریور 1389, 19:34 عصر
سلام

خسته نباشی دوست عزیز

خوب ما هم همینو میخواهیم یاد بگیریم اگر کسی ساخت این نوع exe رو بلده به ما هم یاد بده

ممنون میشیم.

منتظر پاسخ گرم شما هستم.

MohsenB
پنج شنبه 22 مهر 1389, 11:04 صبح
سلام به همگی

از ابتدا بگم:

یه سری فایل یا فولدر رو که میخواید این کار رو روش انجام بدین انتخاب کنید .
روشون راست کیلیک کنید و گزینه ... Add to archive رو بزنید تا پنجره برنامه WinRAR (http://www.kamyabonline.com/modules.php?name=News&file=article&sid=9079)باز بشه .

با تیک دار کردن گزینه Create SFX Archive یک گزینه تو تب Advanced به نام SFX Options فعال میشه .

اونو انتخاب کنید تا یه پنجره باز بشه .

تو تب General و تو کادر اول شما می تونید موارد زیر رو بنویسید :

آدرس یه فولدر رو بدین ( مثلا : MyCompany\MyProg ) : حالا دوراه دارین : از سه گزینه پایین دوتاش فعال میشه . با انتخاب اولی این فولدر تو Program Files ویندوز ساخته میشه و اون مواردی رو که انتخاب کردین تو اون فولدر ریخته میشه . با انتخاب دومین گزینه تو همون قولدری که این فایل اجرامیشه این فولدر درست میشه .
آدرس کامل یه جای خاصی رو بدین ( مثلا : D:\MyCompany\MyProg ) : تو این موقع از گزینه های پایینش فقط گزینه آخری فعال میشه که فایلاتون تو همین آدرسی که دادین ریخته میشن .
از آدرسای ویندوز استفاده کنید که برنامه خودش بتونه محلهایی مثل درایوی که ویندوز توش نصب شده و یا پوشهایی مثل پوشه ویندوز ، فونت ، درایورا و ... رو بهتون بده .

نکته : تو اون برنامه هایی که مثال زدین از گزینه اول بیشتر استفاده میشه و مثلا می دونن یه برنامه تو یه پوشه خاصی از Program Files نصب میشه و ...

هر کس به خیالی ست هم آغوش و کسی نیست
ای گل به خیال تو هم آغوش تر از من

MohsenB
پنج شنبه 22 مهر 1389, 11:19 صبح
یه چیزایی یادم رفت اضافه کنم :

تو همومن تب جنرال از قسمت پایینش می تونید برای اجرای یه فایل قبل یا بعد از Extract استفاده کنید . مثلا یه فایل کرک دارین که باید تو پوشه برنامه نصب شده ریخته بشه و بعد اجرا بشه .

از تب Advanced برای پاک کردن یه سری فایل که می خواید حذف بشن استفاده کنید . و از قسمت پایینش برای ساخت شورت کات از فایلاتون مثلا تو دسکتاپ ، منوی استارت و Startup (شروع ویندوز) و ... استفاده کنید .

از تب Text & Icon میتونید برا فایل یه آیکون انتخاب کنید و یه متن هم تو پنجره اصلیش بنویسید .

از تب License می تونید برای موافقت با قوانین برنامتون استفاده کنید .

این تبای مهمش بودن . اگر توصیح بیشتری خواستین بگین .

آخر چه گلابی ست با از اشک من ای گل
دیگی نه در این بادیه پرجوش تر از من