PDA

View Full Version : Context menu در محیط Konquerer

sh_roohani
دوشنبه 13 تیر 1384, 18:41 عصر
سلام،
من کلیدهای میانبر KDE و Konquerer رو چک کردم، ولی چیزی پیدا نکردم که به جای راست-کلیک بشه ازش استفاده کرد. می دونین مثل محیط ویندوز که با زدن کلید Application یا ترکیب Shift+F10 می شه Context menu مربوط به یه چیز رو باز کرد. حالا می خوام بدون اینکه مجبور باشم روی آیکون یه فایل راست-کلیک کنم، توی محیط KDE و به ویژه توی Konquerer بتونم با زدن یه کلید یا یه ترکیب از کلید ها منوی اونو باز کنم. البته می دونم واسه برخی توابع خاص داخل اون منو کلید میانبر هست. مثلا Alt+Return برای Properties. ولی من خود منو رو لازم دارم.
کسی راهی واسه این کار بلده؟

hosseinzadeh
چهارشنبه 15 تیر 1384, 21:04 عصر
من در زوزه 9.1 بدون مشکل با این کلید کار می کنم.

sh_roohani
پنج شنبه 16 تیر 1384, 08:45 صبح
بله درسته، زوزه رو شنیدم که کار می کنه. حتی بعضی از توزیعهای دیگه هم همینطور. ولی توزیع من ردهت 9 هست و Konquerer هیچ واکنشی نسبت به زدن این کلید نشون نمی ده. به نظرتون این اشکال مال نسخه KDE هست یا اینکه مثلا ناول و بعضی های دیگه خودشون تو KDE تغییر ایجاد کردن؟

hosseinzadeh
شنبه 18 تیر 1384, 23:18 عصر
مشکل احتمالا از تنظیمات Kde است.من لیست میانبرهای Kde رو نگاه کردم ولی اثری از این کلید ندیدم.به هر حال باز هم جستجو می کنم.

shaniaki
یک شنبه 19 تیر 1384, 17:06 عصر
با عرض ادب:
در KDE نسخه Fedora Core 3 هم به طور پیش فرض جواب می ده.

یه ... ...

sh_roohani
شنبه 25 تیر 1384, 14:11 عصر
سلام،
ممنون از همه دوستان. راستی یادم رفت بگم که من ردهت 9 دارم و نسخه Kdeی من هم همونه که با ردهت 9 نصب می شه. یکی دو تا مشکل دیگه پیدا کردم که بعد از پرس و جو فهمیدم در نسخه های جدیدتر Kde رفع شده و در واقع مشکل از نسخه Kde من بوده. فکر نمی کنین علت این یکی هم قدیمی بودن Kde نصب شده روی ماشین من باشه؟ متاسفانه من نمی دونم چطور باید Kde جدید تر رو کامپایل و نصب کنم.

hosseinzadeh
شنبه 25 تیر 1384, 18:48 عصر
برادر؛توصیه می کنم یک توزیع جدید تر رو امتحان کنید.اگر به محصولات ردهت علاقه دارید،از فدورا 4 استفاده کنید.زوزه 9.3 هم بد نیست :evil2:

sh_roohani
شنبه 25 تیر 1384, 19:18 عصر
آقای حسین زاده، می دونم می شه با نصب custom بالاخره یه جوری لینوکس رو روی کامپیوترهای قدیمی هم راه انداخت، ولی این کامپیوتری که من درباره ش حرف می زنم، فکر کنم فدورا 4 یه کمی براش سنگین باشه. بعلاوه ببینید این چیزی که می گم درسته: «به طور نظری باید بشه هر قسمت از لینوکس رو جداگانه (حالا با در نظر گرفتن dependency های اون) ارتقاء داد». اگه این درست باشه، من باید بتونم KDE رو uninstall کنم، نسخه جدید رو دانلود کنم، کامپایل کنم و به جای نسخه قدیمی نصب کنم. اگه اینطوره، ممنون می شم منو در این مورد راهنمایی کنید یا اگه از قبل تاپیکی در این مورد تو سایت هست، بفرمایید که اونو مطالعه کنم. (یکی نیست بگه حالا چه گیری دادی ها! خوب، برو یه توزیع دیگه نصب کن.)

shaniaki
شنبه 25 تیر 1384, 20:47 عصر
با عرض ادب:
در مورد بسته های نرم افزاری بزرگی مثل KDE این کار رو نکردم ولی شاید بتونید با دانلود rpmهای مربوط به KDE
و سوئیچ های مربوط به upgrade دستور rpm تحت shell یه کارهایی بکنید. هر چند که اصلا و ابدا توصیه نمی کنم. به علاوه ممکنه نسخه های جدید KDE به ویژگی های خاصی در کرنل های جدید نیاز داشته باشند و یا اینکه dependency های نسخه جدید اینقدر زیاد باشه که اگر بخواهید همه package ها رو به روز کنید در عمل انگار همون FC4 رو نصب کردید.

یه ... ...

hosseinzadeh
شنبه 25 تیر 1384, 22:46 عصر
برای ارتقای KDE منابع مختلفی در اینترنت موجوده.لیکن همون طور که جناب نیاکی فرمودند کار ساده ای نیست.ضمن این که حجم زیادی از فایلها باید داونلود بشه.
فدورا به این مشخصات سخت افزاری برای نصب نیاز داره.فکر نکنم مشکل زیادی برای استفاده داشته باشید.
http://bfn.org/~ch952/sysreqfed.html

sh_roohani
یک شنبه 26 تیر 1384, 09:58 صبح
ممنون از راهنماییتون. البته قصد من از ارتقای KDE (حتی اگه منجر به ارتقای کرنل بشه) فقط یادگیری این کار بود و همونطور که فرمودین می تونه کار پیچیده ای باشه. اما در مورد سخت افزار فکر نکنم من هیچکدوم از نسخه های فدورا رو بتونم نصب کنم. در واقع به جای ارتقای KDE باید به فکر ارتقای کامپیوترم باشم. چون سن و سال یه PII 333 با 128MB یه کمی واسه این جور کارا گذشته. این کارا مال جووناس!
به هر صورت بازم ممنون که حوصله به خرج دادین و جواب دادین.

hosseinzadeh
یک شنبه 26 تیر 1384, 10:20 صبح
سلام
برای ارتقا راه سنتی به این گونه است که شما rpm ها را دریافت می کنید در یک دایرکتوری موقتی کپی می کنید و :

cd /tmp/kde-rpms/
sudo rpm -Uvh *

اما راههای دیگری هم وجود دارد.نک »
http://www.mojavelinux.com/articles/konstruct.html

sh_roohani
یک شنبه 26 تیر 1384, 11:01 صبح
ممنونم آقای حسین زاده. مقاله رو می خونم و مطابق اون عمل می کنم. اگر فقط مشکل وابستگی به نسخه جدیدتر کرنل پیش نیاد، فکر کنم بتونم یه KDE جدیدتر نصب کنم.

shaniaki
یک شنبه 26 تیر 1384, 14:36 عصر
با عرض ادب:

KDE is designed to be cross-platform and hence to compile with a large variety of GNU/Linux - UNIX compilers
http://kde.org/info/requirements/3.4.php

لذا قاعدتا به کرنل ربطی نداره. اگر موفق شدید خبر کنید

یه ... ...

sh_roohani
یک شنبه 26 تیر 1384, 14:48 عصر
حتما. به چشم.

حامد مصافی
سه شنبه 04 مرداد 1384, 01:33 صبح
سلام
جناب روحانی از اینکه شما رو د راین سایت ملاقات می کنم خوشوقتم
برای نصب KDE بهتره از Konstruct استفاده کنید
این نرم افزار به منظور دریافت و نصب KDE استفاده میشه
می تونین از آدرس زیر بگیرینش
http://developer.kde.org/build/konstruct/unstable/konstruct-unstable.tar.bz2

البته به چند چیز دیگر هم احتیاج خواهید داشت برای مثال QT و X Server و PCRE و bzip2 و Perl و ...

sh_roohani
سه شنبه 04 مرداد 1384, 09:37 صبح
سلام جناب مصافی، بنده هم از دیدن شما خوشحالم و ممنون که راهنمایی کردین. البته استفاده از یه نرم افزار کمکی خیلی خوبه، ولی QT 4.0 نسخه لینوکسی مگه نداره؟ من نسخه ویندوزی اونو خیلی راحت گرفتم. (البته از طریق یه پروکسی، چون پارس آنلاین سایت Trolltech رو فیلتر کرده!!!) اما از طریق هر کدوم از Mirror های Trolltech خواستم نسخه لینوکسی اونو دانلود کنم، گفت فایل وجود نداره (باز هم از طریق همون پروکسی). لینکی هم برای دانلود نسخه های قدیمی تر پیدا نکردم.