PDA

View Full Version : سوال: چگونه یک منو به صورت Vertical بسازیم؟

StepUp360
جمعه 29 مرداد 1389, 02:25 صبح
چگونه یک منو مانند منوی سمت چپ سایت

www.codeproject.com (http://www.codeproject.com/)

بسازم ، یعنی وقتی روی موضوع مورد نظر کلیک کنیم، زیر منوهای مربوطه در زیر آن دکمه ظاهر شوند و موضوعات دیگر در انتهای زیرمنوهای مربوط به منوی کلیک شده قرار گیرند...

البته منظورم اینکه:

به جای متن دکمه باشه و (زیر منوها) هم به صورت آیکونهای دارای متن به نمایش در بیاد.

تقریبا شبیه به ListView اما موضوعات اصلی به صورت دکمه باشه و زیرمنوها مانند آیتمهای یک ListView به صورت عکس و متن در زیر آن باشد.

واین منو به صورت Verticalباشد.

mmd2009
جمعه 29 مرداد 1389, 02:32 صبح
با سلام

اگر اون منوی سمت چپ سایت کدپروجکت رو میگی که اسمش هست topic باید بگم اون یک treeView هستش. که تو Winapp هم میشه اونو درست کرد چیز سخنی نیست کافیه یک treeView بسازی

StepUp360
جمعه 29 مرداد 1389, 02:40 صبح
با سلام به دوست عزیز جناب mmd2009 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=115786)
میشه بیشتر توضیح بدین؟ اگه یک نمونه ارسال کنید ممنون میشم...

فقط یک نکته من میخوام به جای متن موضوعات ، از دکمه استفاده کنم مثل botton که روی فرم اضافه میکنیم...
و زیر منوها هم عکس باشه به همراه متن مربوطه...ممنون.

mmd2009
جمعه 29 مرداد 1389, 03:06 صبح
بفرما

البته امیدوارم اون چیزی باشه که خواستید

Mohandes2009
جمعه 29 مرداد 1389, 04:29 صبح
بفرما

البته امیدوارم اون چیزی باشه که خواستید
این که اون نیست:متعجب:

StepUp360
یک شنبه 31 مرداد 1389, 16:56 عصر
ممنون جناب mmd2009
با کمی تغییرات، همونی میشه که من میخوام، ممنونم از لطف شما.

اما فقط به عنوان سوال؟بلی/خیر
سوال: شما مطمئن هستید که توی سایت کدپروجکت از treeView استفاده شده...؟

mmd2009
یک شنبه 31 مرداد 1389, 17:00 عصر
اصولا این کارها یا با Menustrip هستش یا با treeView من که خودم از treeViewاستفاده می کنم

StepUp360
یک شنبه 31 مرداد 1389, 17:16 عصر
ممنون
_ اگه توی سایت کد پروجکت به منویی که گفتم توجه کرده باشید، می بینید که روی هر کدام از موضوعات که کلیک میکنیم زیرمجموعه های اون دقیقا زیر آن به نمایش درمیاد...!

_چطور میشه همین treeView رو به این صورت در آورد که:

با یک بار کلیک به نمایش در بیاد و هر دفعه فقط زیرمجموعه های موضوعی که کلیک شده را نمایش دهد...