PDA

View Full Version : حذف آیکون از System tray و نمایش پنجره برنامه با فشردن کلیدی خاص

ahusefi
جمعه 29 مرداد 1389, 03:53 صبح
سلام به تمامی دوستان عزیز

من یه نرم افزار نوشتم که وقتی اونا مینی مایز می کنم مستقیما میره به system try و آیکن اون هم در قسمت system try می شینه

دوتا مشکل دارم

اول اینکه وقتی نرم افزار را exit می کنم آیکن باقی می مونه در system try و من می خوام وقتی که exit کردم اوتوماتیک ایکن هم محو بشه

دوم اینکه وقتی مینی مایز هسا با فشردن یک کلید مثلا f5 برنامه ظاهر بشه

ممنون میشم کمکم کنید

منتظر خضور سبزتون هستم

تو را خدا کمک کنید

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 29 مرداد 1389, 04:37 صبح
در مورد سوال اولی که چیزی یادم نمیاد
ولی دومی رو تا اونجایی که یادمه باید کد اسکی F5 رو بگی بعد بگی که اگه کاربر این کد اسکی رو وارد کرد برنامه ات ماکسیمایز بشه
موفق باشی دوست من

returnx
شنبه 30 مرداد 1389, 15:10 عصر
سلام به تمامی دوستان عزیز

من یه نرم افزار نوشتم که وقتی اونا مینی مایز می کنم مستقیما میره به system try و آیکن اون هم در قسمت system try می شینه

دوتا مشکل دارم

اول اینکه وقتی نرم افزار را exit می کنم آیکن باقی می مونه در system try و من می خوام وقتی که exit کردم اوتوماتیک ایکن هم محو بشه

دوم اینکه وقتی مینی مایز هسا با فشردن یک کلید مثلا f5 برنامه ظاهر بشه

ممنون میشم کمکم کنید

منتظر خضور سبزتون هستم

تو را خدا کمک کنید

نمی دونم شما با API با systray کار میکنی یا با OCX اما این برنامه رو که برات نوشتم ببین با OCX خیلی راحته:
http://www.4shared.com/file/1B264UXO/Systray.html

M.T.P
شنبه 30 مرداد 1389, 16:34 عصر
احتمالا کدی که برای اضافه کردن آیکن برنامه به Tray داری یه متود به اسم Destory داره که باید تو رویداد Form_Unload فراخوانیش کنی.
اگه کدت ناقصه من کاملش رو دارم... :متفکر:

HjSoft
یک شنبه 31 مرداد 1389, 21:22 عصر
در ضمن برای F5 که گقتی باید مثل یک کیلاگر عمل کنی چون Focus روی برنامه تون نیست که بتونید تشخیص بدید . جستجو کنید اگر به نتیجه نرسیدید همینجا بگید تا واستون بزارم .

ahusefi
یک شنبه 31 مرداد 1389, 23:22 عصر
دوست من من بلد نیستم چه جوری وقتی برنامه مینی مایز در سیتم ترای هست اونا با به کلید فراخوانی کنم بهم یاد می دی یا نه؟
--------------------

در ضمن برای F5 که گقتی باید مثل یک کیلاگر عمل کنی چون Focus روی برنامه تون نیست که بتونید تشخیص بدید . جستجو کنید اگر به نتیجه نرسیدید همینجا بگید تا واستون بزارم .
سلام دوست من، ahusefi هستم که مشکل اجرای برنامه با F5 را دHVL.

دوست من من دو تا مشکل دارم

1- اول اینکه وقتی نرم افزار را مینی مایز می کنی و در SYSTEM TRY میشینه چیکار باید کرد که وقتی برنامه را EXIT می کنیم آیکن برنامه نیز همزمان حذف بشه.

من کد SYSTEM TRY را با OCX ننوشتم و با خود API کار کردم

اگه میشه کمکم کن.

2- اما مشکل دوم اجرای برنامه مینی مایز شده در SYSTEM TRY هست که با کلید F5 برنامه دوباره SHOW بشه

اینم بلد نیستم خواهش می کنم کمکم کن.

منتظر حضور سبزت هستم

بای

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 01 شهریور 1389, 07:09 صبح
سلام،
برای حذف آیکون از قسمت tray، اگر از تابع shell_NotifyIcon استفاده کردید باید پیغام NIM_DELETE رو به اون آبجکت از آیکون که ساختید بفرستید تا حذف بشه.
تعریف پیغام مذکور:

Const NIM_DELETE = &H2
برای نمایش پنجره برنامه با دکمه F5 هم باید کلیدهای کیبرد رو مانیتور کنید. برای این کار از تابع GetAsyncKeyState استفاده کنید. نحوه استفاده از این تابع قبلاً گفته شده. نام تابع رو جستجو کنید، تاپیک های زیادی پیدا میشه.

تذکر:
1- لطفاً برای تاپیک هایی که ایجاد می کنید عنوان مناسبی انتخاب کنید.
2- تاپیک رو در بخش مربوط به موضوعش ایجاد کنید. اگر بخشی برای این موضوع وجود نداره تاپیک رو در بخش اصلی vb6 ایجاد کنید.
3- از ایجاد تاپیک های تکراری خودداری کنید.
4- از گذاشتن تگ های بی محتوا برای تاپیک خودداری کنید. تگ باید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع تاپیک باشد.
5- قوانین انجمن رو بخوانید!

موفق باشید/

ahusefi
جمعه 05 شهریور 1389, 01:56 صبح

file:///C:/Users/Amir/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.pngسلام من بلد نیستم میشه برای من بزارید کدشا ممنون میشم