PDA

View Full Version : سوال: Remote Control

reza_mostafavi63
شنبه 30 مرداد 1389, 13:45 عصر
Remote Control

با سلام خدمت مهندسین و اساتید

درخواستی که من دارم کمک در طراحی برنامه ای است که بتونه کنترل یک سیستم رو از طریق اینترنت به دست بگیره .
به زبان ساده " کنترل یه سیستم از سیستم دیگه از طریق اینترنت "

در نتیجه خواهشمندم من رو یاری نمایید .

یه سری سوال هم برام مطرح هستن که پاسخشون 99% راهنمای من تو این کار هستن .لذا از اساتید دات نت و شبکه خواهشمنم منو کمک کنن .

1. من از چه پروتکلی باید برای این کار استفاده کنم .
2. توی شبکه های محلی میشه برای اتصال از IP سیستم ها استفاده کرد . آیا برای اینترنت هم باید از IP استفاده کرد با توجه به این که سیستم های مبدا و مقصد هیچ گونه سرور محلی ندارند و فقط اتصال به اینترنت وجود داره .
3. من میخام از #C برای این کار استفاده کنم اگر کامپوننتی مرتبط با برنامه وجود داره معرفی کنین .
4 . آیا نیاز به Host وجود داره یا بدون آن هم میشه پروژه رو راه انداخت .
5. اگه مقاله ای پیرامون این مسائل معرفی کنید ممنون میشم .

دوستان اگه حتی اطلاعات کمی هم در این مورد داشته باشن لطفا اونو مطرح کنن . ممکنه همون هم خیلی کار ساز باشه .

با تشکر قبلی.

sinashahab
دوشنبه 01 شهریور 1389, 22:17 عصر
به همین سادگی ها هم نیست توضیحش که من توی یه پست بهتون توضیح بدم .

ولی بدونید باید یه الگوریتم خیلی حرفه ای داشته باشید که وسط کار کم نیاره.
وقتی می خواهید تصویر رو بفرسته به کلاینت باید اونو فشرده کنه تا حد ممکن و کیفیتشو تا حد خیلی زیاد کم کنه ولی واضح قابله دیدن باشه . این کاری مهمی هست که برنامه های ریموت می کنن .
بهتون پیشنهاد می کنم برنامه ی teamViewer رو ببینید تا با خیلی از کاراش آشنا بشید .

reza_mostafavi63
سه شنبه 02 شهریور 1389, 17:16 عصر
با تشکر از Sinashahab (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=70861)
تا حدودی با مسائل پیرامون این نوع برنامه ها ( مثل همونی که گفتین و فشرده سازی و رمز نگاری و کنترل خطا و سیستم عامل و .... ) آشنایی دارم و مشکلی هم در پایه الگوریتمی و برنامه نویسی ندارم و نمونه این برنامه رو هم میتونم توی شبکه محلی به راحتی پیاده سازی کنم .
و تنها ضعف من آشنایی کم من در مورد پروتکل های اینترنت هستش . و اگه بتونم از طریق اینترنت یه رشته از کارکترهارو از یک سیستم به سیستم دیگه بفرستم میشه گفت 98% معما حل شده . می مونه 2 درصد که برمیگرده به همون الگوریتم ها که گفتی .

sinashahab
سه شنبه 02 شهریور 1389, 18:02 عصر
راستی تشکر رو از دکمه استفاده کنید !!
نه دوست عزیز بازم میگم به این راحتی ها هم نیست !!

اگه راحت بود الان تعداد این نوع برنامه ها که خوب هستن انگشت شمار نبود .

اصلا یه سوال شما الگوریتمتون چطوریه ؟ :متفکر: اگه فرستادن عکس هست باید بگم که این کارو نکنید بهتره . البته هر چی خودت می خوای .
همین دیشب یه شرکت بزرگ (که اسپانسرم هست:لبخند:) بهم اینو گفت و دوتا سرور هم میداد برای این کار و چندتا سوال ازش از من پرسید و می دونی وقتی جواب سوالاشو بهش دادم و طریقه ی کارش رو گفتم چی گفت ؟؟:خجالت:

reza_mostafavi63
سه شنبه 02 شهریور 1389, 23:59 عصر
نه دوست عزیز بازم میگم به این راحتی ها هم نیست !!
اول هر کاری یه سختی داره

اصلا یه سوال شما الگوریتمتون چطوریه ؟
در حدی هست که نمیرم بشینم برنامه دیتابیس کار کنم .

یه شرکت بزرگ (که اسپانسرم هست:لبخند:) بهم اینو گفت
بس شماها دیگه تامینین .خدا به ما هم قسمت کنه از این جور نعمت ها

می دونی وقتی جواب سوالاشو بهش دادم و طریقه ی کارش رو گفتم چی گفت ؟؟:خجالت:
خیلی دوست دارم بدونم چی گفته ولی اگه بپرسم فوزولی میشه( یا فوضولی نمیدونم کدوم درسته )

در هر حال هر کاری اولش سخته و من هم قرار نیست که یک دفعه یه برنامه ای بنویسم که خالی از هر نوع ایراد و کمبودی باشه و بخام با نمونه های کامل مقایسش کنم .

باز هم از همه دوستان تشکر میکنم .:قلب:

aminghaderi
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 14:02 عصر
Remote Control

با سلام خدمت مهندسین و اساتید

درخواستی که من دارم کمک در طراحی برنامه ای است که بتونه کنترل یک سیستم رو از طریق اینترنت به دست بگیره .
به زبان ساده " کنترل یه سیستم از سیستم دیگه از طریق اینترنت "

در نتیجه خواهشمندم من رو یاری نمایید .

یه سری سوال هم برام مطرح هستن که پاسخشون 99% راهنمای من تو این کار هستن .لذا از اساتید دات نت و شبکه خواهشمنم منو کمک کنن .

1. من از چه پروتکلی باید برای این کار استفاده کنم .
2. توی شبکه های محلی میشه برای اتصال از IP سیستم ها استفاده کرد . آیا برای اینترنت هم باید از IP استفاده کرد با توجه به این که سیستم های مبدا و مقصد هیچ گونه سرور محلی ندارند و فقط اتصال به اینترنت وجود داره .
3. من میخام از #C برای این کار استفاده کنم اگر کامپوننتی مرتبط با برنامه وجود داره معرفی کنین .
4 . آیا نیاز به Host وجود داره یا بدون آن هم میشه پروژه رو راه انداخت .
5. اگه مقاله ای پیرامون این مسائل معرفی کنید ممنون میشم .

دوستان اگه حتی اطلاعات کمی هم در این مورد داشته باشن لطفا اونو مطرح کنن . ممکنه همون هم خیلی کار ساز باشه .

با تشکر قبلی.

کنترل سیستم از طریق اینترنت به هیچ وجه شدنی نیست ، مگر با اجازه رسمی کلاینت؟!
شما در بهترین شرایط مگر یه برنامه تحت شبکه بنویسید و شبکه رو هم به صورت ریموت تعرف کنید تا این هدفتون به ثمر برسه.
به طور خلاصه به دلایل امنیتی پروتکل Http و ویندوز یا هر سیستم عاملی دیگه اجازه دسترسی برنامه های تحت وب رو به سیستم عامل نمی دهند ، مگر با نصب برنامه های خاص مثلا در ActivX که اون هم فقط با اجازه کلاینت صورت می گیره.

موفق باشی.

navidkhalilian
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 15:08 عصر
ای بابا این همه برنامه نویس اینجاست یعنی هیچ کس نمیتونه جواب بده .عجب معمایی طرح کردم .
این طوری نمیشه ، باید برم سراغ رفرنس های انگلیسی .
دوست عزیزی سراغ رفرنسهای انگلیسی هم که بری بازم همینا رو پیدا میکنی.تنها کمکی که میتونم بهت بکنم اینه که بر خلاف تصور خیلی ها شما نباید از صفحه عکس بگیری نگاه کن:
در حالتی که می خوای عکس بگیری مراحل اینطوریه:
1-عکس گرفتن
2- تغییر سایز عکس
3- فشرده سازی
4-تبدیل به کد باینری
5-ارسال
اما در واقع اصلا به این کار ها نیاز نیست شما اگر بتونی مثل سیستم عامل خروجی کارت گرافیک رو از رم بخونی میتونی فقط اون رو ارسال کنی یعنی:
1- مراحل 1 تا 4 حذف میشه
2-رم اشغال نمیشه
3-سی پی یو کاری انجام نمیده
3-سرعت بالا میره
4- نیاز به فشرده سازی و تغییر سایز نیست.
امید وارم موفق بشی و ما رو هم موفق کنی.

reza_mostafavi63
جمعه 05 شهریور 1389, 13:44 عصر
دسترسی برنامه های تحت وب رو به سیستم عامل نمی دهند ،

برای همین من میخوام این کار رو تو C#‎ انجام بدم که مشکلی از نظر سیستم عامل نداشته باشم .

navidkhalilian
جمعه 05 شهریور 1389, 21:38 عصر
به نکته خیلی جالبی اشاره کردین . به نظر من هم این کار بهترین راهه .حتما روی این موضوع تحقیق میکنم تا ته توی قضیشو در بیارم .

شما هم موفق باشین .
اگر به نتیجه ای رسیدید امیدوارم من رو هم بی نصیب نزارید.منم خودم تارم تحقیق می کنم حتی با Netsupportschool هم مکاتبه داشتم

sinashahab
جمعه 05 شهریور 1389, 21:51 عصر
به نکته خیلی جالبی اشاره کردین . به نظر من هم این کار بهترین راهه .حتما روی این موضوع تحقیق میکنم تا ته توی قضیشو در بیارم .

شما هم موفق باشین .

من که به دلم هر چی صابون می زنم قبول نمی کنه این بهترین روش هست !!:افسرده::ناراحت:

این همون روشی هست که برنامه هایی چون Netsupport و team viewer و ... انجام میدم و فکر نمی کنم اگه شما این کارو شما هم انجام بدید استقبال بشه .

این بود همین الگوریتمی که به خاطرش نمی رفتی سراغ دیتابیس :متفکر:!!

من الگوریتمی بهتر دارم که افزایش سرعت حتی تا 10 برابر داره . فکر نکنم هنوز توی Remote Desktop هم استفاده کنه ماکروسافت .:کف:

ولی در کل گفتم زیاد جدی نگیر ، شما کارتو بکن .

reza_mostafavi63
شنبه 06 شهریور 1389, 00:44 صبح
من که به دلم هر چی صابون می زنم قبول نمی کنه این بهترین روش هست !!:افسرده::ناراحت:
این فقط یه روش برای گرفتن تصویر خام از رم گرافیک است و هیچ ربطی به فشرده سازی تصویر و از این جور حرفا نداره . به جای اینکه تصویرتو از ویندوز بگیری میری مستقیما از سخت افزارت میگیری .

این همون روشی هست که برنامه هایی چون Netsupport و team viewer و ... انجام میدم و فکر نمی کنم اگه شما این کارو شما هم انجام بدید استقبال بشه .
استفاده از این روش هیچ مانعی نداره اتفاقا اگه پایه الگوریتمت خوب باشه دستت تو برنامه نویسی بازتر هم میشه .

من الگوریتمی بهتر دارم که افزایش سرعت حتی تا 10 برابر داره . فکر نکنم هنوز توی Remote Desktop هم استفاده کنه ماکروسافت
اگه فشرده سازیت برگشت پذیر باشه بهت تبریک میگم خیلی خوبه

از همه دوستان برای شرکت تو بحث تشکر میکنم .

sinashahab
شنبه 06 شهریور 1389, 02:15 صبح
این فقط یه روش برای گرفتن تصویر خام از رم گرافیک است و هیچ ربطی به فشرده سازی تصویر و از این جور حرفا نداره . به جای اینکه تصویرتو از ویندوز بگیری میری مستقیما از سخت افزارت میگیری .
نه دیگه نشد . اخه اصلا چرا باید این کارو یکنی ؟؟:متفکر: اخه بگم الگوریتم شرکت لو میره .:افسرده:

استفاده از این روش هیچ مانعی نداره اتفاقا اگه پایه الگوریتمت خوب باشه دستت تو برنامه نویسی بازتر هم میشه .
مگه گفتم مشکلی داره ؟؟:متفکر: ولی بازم بر میگرده به حرف بالا.:اشتباه:

اگه فشرده سازیت برگشت پذیر باشه بهت تبریک میگم خیلی خوبه
اصلا این الگوریتمی که میگم نه نیاز به فشرده سازی داره و نه نیاز به برگشت فشرده !!
این الگوریتم کاری می کنه که ارسال اطلاعات تا حداقل 10 برابر کاهش پیدا می کنه.

مثلا الان با teamviewer هم حداقل هر حرکت حداقل 4 5 کیلوبایت ارسال می کنه :اشتباه: که زیاد جالب نیست و فکر کنید اگه دیال-آپ داشته باشه طرف خیلی دیر تصویر می رسه .

حالا با کاری که میگم میشه این اطلاعات رو به سقف 1 کیلوبایت رساند .

بعدش از این می ترسم توی سایت بگم و به علت کمبود دانش بعضی ها به الگوریتم بخندن و ...:عصبانی++:

دکمه تشکر اون پایین هست .:لبخند:

reza_mostafavi63
شنبه 06 شهریور 1389, 21:48 عصر
اولا چرا شما اینقدر روی دکمه تشکر حساس هستین . اگه میخواهین آمار تشکرهات بره بالا خوب یه چند تا کاربر جدید تعریف کن که بتونی آمار رو بیشتر ببری بالا ( که ایشالاه این هدفتون نیست) والا تو سایت نوشته

به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:
ولی من گفتم

و من نیز حتما برای پاسخهای مفید از دکمه تشکر استفاده میکنم.

در ثانی

اصلا این الگوریتمی که میگم نه نیاز به فشرده سازی داره و نه نیاز به برگشت فشرده !!
این الگوریتم کاری می کنه که ارسال اطلاعات تا حداقل 10 برابر کاهش پیدا می کنه.

مثلا الان با teamviewer هم حداقل هر حرکت حداقل 4 5 کیلوبایت ارسال می کنه :اشتباه: که زیاد جالب نیست و فکر کنید اگه دیال-آپ داشته باشه طرف خیلی دیر تصویر می رسه .

حالا با کاری که میگم میشه این اطلاعات رو به سقف 1 کیلوبایت رساند .

اگه شما با استفاده از حرکت های موس و کیبرد و ... اینکار رو انجام میدی( اگه منظورت اینه) خوب به نظر من هم نباید غیر این باشه .
ولی وقتی تصویرت اکشن هستش (به عنوان مثال ساده : وقتی فیلم نگاه میکنی ) بازم باید بری سراغ فشرده سازی تصویر .
بعلاوه راه های دیگه ای که برای کم کردن حجم داده هستش.

بعدش از این می ترسم توی سایت بگم و به علت کمبود دانش بعضی ها به الگوریتم بخندن و ...:عصبانی++:
اشکال نداره اگه خیلی "های سیکریت" نیست مطرح کنین .اگه سواد من هم نکشه دوستان دیگه میتونن نظرشونو در موردش بدن .

rezamansori
شنبه 06 شهریور 1389, 22:24 عصر
دوست عزیز شما می تونی با سرورت یه رشته برا کلاینت بفرستی و بعد کلاینت طبق دستوراتی که قبلا بهش دادید عکس العمل نشان دهد. اگه اینجوری بخواید خیلی راحته.

reza_mostafavi63
شنبه 06 شهریور 1389, 22:32 عصر
دوست عزیز شما می تونی با سرورت یه رشته برا کلاینت بفرستی و بعد کلاینت طبق دستوراتی که قبلا بهش دادید عکس العمل نشان دهد. اگه اینجوری بخواید خیلی راحته.
درسته ولی من میخوام اینکار رو بدون سرور انجام بدم مثل HyperTerminal ولی نه با خط analog (محدود به 64)بلکه به صورت دیجیتال .

sinashahab
شنبه 06 شهریور 1389, 22:55 عصر
و من نیز حتما برای پاسخهای مفید از دکمه تشکر استفاده میکنم.یعنی توی این 5 تا پستی که دادم هیچ کدومش مفید نبوده ؟!:متفکر: (شاید از نظر شما مفید نبوده:متفکر:) بعدش اگه مفید نبوده چرا بعدش توی پست بعدش تشکر کردی ؟! مثلا (http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1075713&postcount=5)

اگه شما با استفاده از حرکت های موس و کیبرد و ... اینکار رو انجام میدی( اگه منظورت اینه) خوب به نظر من هم نباید غیر این باشه .فقط این نیست ولی به نکنته ی خوبی اشاره کردی.

ولی وقتی تصویرت اکشن هستش (به عنوان مثال ساده : وقتی فیلم نگاه میکنی ) بازم باید بری سراغ فشرده سازی تصویر .اون موقع آره . اگه طرف بخواد با ریموت دستکاپ فیلم ببینه باید چوبشم بخوره!:لبخند:
ولی اگه بخواد در حد باز کردن برنامه هایی که تصویر خاصی نداره باشه الگوریتم حتی ارسالش به 1 کیلوبایتم نمی رسه .

اشکال نداره اگه خیلی "های سیکریت" نیست مطرح کنین .اگه سواد من هم نکشه دوستان دیگه میتونن نظرشونو در موردش بدن .دور از جون شما !!
شاید فقط شما نخندید !! خیلی ها هستن. :افسرده:

اصلا کی جرعت داره به من بخنده !!:بامزه:

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 07 شهریور 1389, 00:59 صبح
کنترل سیستم از طریق اینترنت و یک صفحه وب در یک وب سایت امکان پذیره. حتی خاموش و روشن کردن لامپ یک اتاق به این روش ممکنه. اما کارهایی که میتونی انجام بدی باید قبلا در سیستم ریموت تعریف و پیاده سازی شده باشند. این روشی که من ازش استفاده میکنم استفاده از شی xmlhttp هست.
اگر توضیحات بیشتری نیاز داشتید همینجا بگید یا میل بزنید.

aminghaderi
یک شنبه 07 شهریور 1389, 01:19 صبح
کنترل سیستم از طریق اینترنت و یک صفحه وب در یک وب سایت امکان پذیره. حتی خاموش و روشن کردن لامپ یک اتاق به این روش ممکنه. اما کارهایی که میتونی انجام بدی باید قبلا در سیستم ریموت تعریف و پیاده سازی شده باشند. این روشی که من ازش استفاده میکنم استفاده از شی xmlhttp هست.
اگر توضیحات بیشتری نیاز داشتید همینجا بگید یا میل بزنید.

ممنون می شم همین جملاتی که قرمز کردم و واسه من توضیح بدید .

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 07 شهریور 1389, 01:36 صبح
منظور من نمایش صفحه مانیتور سیستم ریموت نیست!! اما اون هم با تکنیک های خاصی شدنیه.
منظورم تعریف چند عمل در کامپیوتر خودتونه (با برنامه نویسی). مثلا خاموش کردن سیستم . اجرای یک موزیک. خاموش و روشن کردن چراغ مطالعه و ... از راه دوره. مثلا شما تو دانشگاهید و میخوایید چراغ اتاقتونو روشن یا خاموش کنید! یا یک موزیک از کامپیوترتون پخش کنید! به صفحه ی اینترنتی که خودتون برنامه نویسی شو انجام دادید میرید و این کار رو انجام میدید تنها با انتخاب گزینه روشن یا خاموش!

شی xmlhttp موتور اصلی ajax هم به شمار میره و کارش ارتباط آسنکرون با وب سرور هست چه توی یک پروژه ی تحت وب یا یک application .

aminghaderi
یک شنبه 07 شهریور 1389, 13:51 عصر
منظور من نمایش صفحه مانیتور سیستم ریموت نیست!! اما اون هم با تکنیک های خاصی شدنیه. اگه تحت شبکه منظورتون هست ، که حرفی نیست ، ولی اگه تحت وب دیدن صفحه کلاینت منظورتون هست ، ممنون می شم توضیح بفرمایید چگونه؟!

منظورم تعریف چند عمل در کامپیوتر خودتونه (با برنامه نویسی). مثلا خاموش کردن سیستم . اجرای یک موزیک. خاموش و روشن کردن چراغ مطالعه و ... از راه دورهاین هم همین طور ، اگر تحت وب منظورتونه باز ترش کنید ، من درک نمی کنم ، چطوری مثلا کامپوتری من که توی اتاق خاموش هست ، من از بیرون از داخل اینترینت روشنش کنم؟! یا گیرم روشن ، چطوری خاموش کنم و اگر خاموش شد ، که دیگه خاموش شده ؟! (حتی سرور های شبکه هم قادر به انجام عملیات سخت افزاری Base به صورت ریموت نمی تونند باشن ، مگر امکانات خاص ، مثل : انجام پرینت ، انجام فکس و ...).

به صفحه ی اینترنتی که خودتون برنامه نویسی شو انجام دادید میرید و این کار رو انجام میدید تنها با انتخاب گزینه روشن یا خاموش!یه توضیح کامل بفرمایید.

شی xmlhttp موتور اصلی ajax هم به شمار میره و کارش ارتباط آسنکرون با وب سرور هست چه توی یک پروژه ی تحت وب یا یک application . خوب این رو هم یه توضیح بفرمایید ، که چطور شی XmllHttpRequest رو که متعلق به جاوااسکریپت هست رو داخل WinAPP استفاده می کنید؟!

ممنون از توضیحاتتون .