PDA

View Full Version : دستور IIf

arman2000
شنبه 30 مرداد 1389, 19:18 عصر
سلام
من می خواستم در Report شرط زیر را در Control Source تکست باکس بذارم: اگه مقدار تکست باکس برابر صفر بود، بجاش خط تیره بذاره وگرنه مقدار خودشو نمایش بده. ولی جواب نداد

=IIf([Text] Eqv 0;"-";[Text])

bita_ziba77
یک شنبه 31 مرداد 1389, 09:03 صبح
سلام
من می خواستم در Report شرط زیر را در Control Source تکست باکس بذارم: اگه مقدار تکست باکس برابر صفر بود، بجاش خط تیره بذاره وگرنه مقدار خودشو نمایش بده. ولی جواب نداد

=IIf([Text] Eqv 0;"-";[Text])

با سلام
به صورت زير وارد نماييد:
IIf ( [Text] =0 ; "-"; [Text] )

با تشكر

morteza_lll
دوشنبه 01 شهریور 1389, 07:40 صبح
به اين صورت وارد كنيد================ ( [IIf ( [Text] =0 ; "-"; [Text)

arman2000
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 17:20 عصر
سلام
در مورد ([IIf ( [Text] =0 ; "-"; [Text
بجای [Text] دومی هر چی غیر از [Text] مذارم درست جواب می ده ولی وقتی [Text] رو می ذارم #Error نمایش می ده. فکر می کنید اشکال از کجاست؟
ممنونم

morteza_lll
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 22:56 عصر
سلام
در مورد ([IIf ( [Text] =0 ; "-"; [Text
بجای [Text] دومی هر چی غیر از [Text] مذارم درست جواب می ده ولی وقتی [Text] رو می ذارم #Error نمایش می ده. فکر می کنید اشکال از کجاست؟
ممنونم

دوست من منظور از text همان كلمه يا عددي است كه در صورت برقراري شرط و يا عدم برقراري شرط قرار است در سيستم شما نمايش دهد

arman2000
دوشنبه 13 دی 1389, 00:55 صبح
دوستان شرط هاي زير رو چطور مي شه نوشت:

1- اگه f4 برابر "صفر" باشه، f5 و f6 هم برابر "صفر" بشند وگرنه مقدار f4 و f5 و f6 برابر مقداري که در اونها وارد مي شه باشند. حالا اگه f4 برابر "صفر" نبود ولي f5 برابر صفر باشه، f6 هم برابر "صفر" باشه و گرنه مقدار f5 و f6 برابر هر چي داخل اونها وارد مي شه باشند.

2- باکس f8 که "حد مجاز" هست، مقدار پيش فرض داره که مي خوام با باز شدن فرم، مقدار اين باکس ديده نشه و بعد از وارد کردن مقدار در f7، اين مقدار نمايش داده بشه.

3- خط فاصله بين دو فيلد f7 و f8 رو تا زماني که در f7 مقدار وارد نشده ديده نشه. البته این کار رو برای گزارش لازم دارم چون در f7 همیشه مقدار وارد نمی شه پس خط فاصله دیده می شه در حالی که قبلش مقداری نیست.

arman2000
دوشنبه 13 دی 1389, 11:22 صبح
ممنون مي شم راهنمايي بفرمائيد

arman2000
سه شنبه 14 دی 1389, 08:32 صبح
منتظر پاسخ شما هستم

dadsara
چهارشنبه 15 دی 1389, 11:08 صبح
سلام
شما کافی است نام تکست باکس خود را از text به چیز دیگری تغییر دهید

arman2000
چهارشنبه 15 دی 1389, 11:27 صبح
سلام
ببخشيد متوجه منظورتون نشدم
براي سوال اول پيشنهاد شما رو انجام دادم ولي جواب نداد:
کافی است نام تکست باکس خود را از text به چیز دیگری تغییر دهید

سه سوال بالا متفاوت هستند و ربطي به هم ندارند. پيشنهادتون براي سوال دوم چيه؟

mahdi_107
جمعه 17 دی 1389, 13:08 عصر
64674اين رو بررسي بفرماييد ببينيد درسته

arman2000
شنبه 18 دی 1389, 10:47 صبح
سلام دوست من. ممنونم از جواب سريع شما
عالي بود، لذت بردم :تشویق::تشویق::تشویق:
احسنت

بزرگوار اين شرايط براي "صفر" بود. حالا اگه بخوايم علاوه بر "صفر" براي كلمه ديگري مثلا "مثبت" هم همين شرايط برقرار باشه چي؟ يعني: و اگه f4 برابر "مثبت" بود، f4 و f5 ...

mahdi_107
شنبه 18 دی 1389, 13:55 عصر
شرط خود را با or به if‌اضافه مي نماييد

if(f4=0) or (f4="صفر") or (f4="مثبت") then

و الي آخر

arman2000
یک شنبه 19 دی 1389, 22:12 عصر
سلام دوست من
من کد رو به صورت زیر تغییر دادم ولی خطا می ده

Private Sub f4_LostFocus()
If f4 <> "" Then
Else
f4 = 0
End If
If (f4 = 0) Or (f4 = "مثبت") Then
(F5 = 0) or (f5="مثبت")
(f6 = 0) or (f6="مثبت")
F5.Enabled = False
f6.Enabled = False
ElseIf (F5 = 0) Or (F5 = "مثبت") Then
(f6 = 0) or (f6="مثبت")
f6.Enabled = False
F5.Enabled = True
Else
F5.Enabled = True
f6.Enabled = True
End If
End Sub

mahdi_107
دوشنبه 20 دی 1389, 07:04 صبح
شرطت درسته اما

(F5 = 0) or (f5="مثبت")
(f6 = 0) or (f6="مثبت")

يعنيچي
اگر مي خواي كه اگر f4 برابر 0 باشه f5,f6 هم برابر صفر بشه و اگر F4 برابر مثبت باشه f5,f6 هم برابرمثبت بشه موضوع فرق ميكنه كه بازشرطت طولانيتر ميشه

dadsara
دوشنبه 20 دی 1389, 07:51 صبح
سلام
شرط خود را باید به این صورت اعمال کنید

If f4 <> "" Then
Else
f4 = 0
End If
If ((f4 = 0) Or (f4 = "مثبت") ) and((F5 = 0) or (f5="مثبت")) and((f6 = 0) or (f6="مثبت"))Then
F5.Enabled = False
f6.Enabled = False
ElseIf ((F5 = 0) Or (F5 = "مثبت") ) and((f6 = 0) or (f6="مثبت"))Then
f6.Enabled = False
F5.Enabled = True
Else
F5.Enabled = True
f6.Enabled = True
End If
End Sub

arman2000
دوشنبه 20 دی 1389, 20:20 عصر
سلام دوست من. ممنونم
در واقع من این مقدار پیشنهادی رو برای بالا بردن سرعت می خوام پس باید قابلیت ورود مقادیر دیگه ای برای دو فیلد f6,f5 هم باشه هر چند f4 برابر "صفر" یا "مثبت" باشه.
در نمونه ای که لطف کردید گذاشتید وقتی f4 برابر صفر می شه چطور کد رو باید تغییر داد که امکان وارد کردن مقدار غیر از صفر هم در دو فیلد f6,f5 باشه؟

arman2000
سه شنبه 21 دی 1389, 11:29 صبح
ممنون مي شم راهنمائي بفرمائيد.

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 26 دی 1389, 09:46 صبح
بخشيد ايا مييشه با اين دستور شرطي نوشت كه اگه كزينه انتخاب نشد تمام اطلاعات نشون داده بشه

arman2000
چهارشنبه 29 دی 1389, 09:46 صبح
سلام
منتظر راهنمائي شما هستم.

arman2000
دوشنبه 04 بهمن 1389, 11:45 صبح
ممنون می شم راهنمائی بفرمائید.

arman2000
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 11:16 صبح
سلام

من دو مقدار پیشنهادی رو برای بالا بردن سرعت می خوام به دو فیلد بدم طوری که قابلیت ورود مقادیر دیگه ای هم داشته باشند.
در نمونه mic.rar (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=64674&d=1294394928)، اگر f4 برابر "1" باشه f5,f6 هم برابر "No" بشه و اگر F4 برابر "2" باشه f5,f6 برابر "Yes" بشه همچنین برای دو فیلد f6,f5 قابلیت ورود مقادیر دیگه ای هم باشه هر چند f4 برابر "1" یا "2" باشه.

payman_xxp
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 12:55 عصر
تشکر فراون
دوست خوب من سلام
تشکر ویژه بابت راهنمایی های عالی شما

بزرگوار یک سوال داشتم که اگه لطف کنید راهنمائی بفرمائید ممنون می شم. زحمت نباشه ها:
من دو مقدار پیشنهادی رو برای بالا بردن سرعت می خوام به دو فیلد بدم طوری که قابلیت ورود مقادیر دیگه ای هم داشته باشند.
در نمونه ضمیمه شده mic.rar، اگر f4 برابر "1" باشه f5,f6 هم برابر "No" بشه و اگر F4 برابر "2" باشه f5,f6 برابر "Yes" بشه همچنین برای دو فیلد f6,f5 قابلیت ورود مقادیر دیگه ای هم باشه هر چند f4 برابر "1" یا "2" باشه.

باز هم از پاسخ های کامل و سریع شما در تاپیک ها تشکر می کنم

سلام

هرچند متوجه نشدم جریان چیه....
البته دوستان قبلا زحمت کشیدن جواب دادن به این تاپیک
موفق باشید.

arman2000
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 17:46 عصر
سلام دوست من
عزیز در نمونه ای که لطف کردید گذاشتید وقتی که مقدار پیشهادی رو تغییر میدم، وقتی برمی گردم و رکوردها رو مرور می کنم یا بانک رو یک بار باز و بسته می کنم، فیلدهایی رو که تغییر دادم به حالت پیش فرض برمی گرده (مقدارهایی که بجای پیش فرض دادم رو اعمال نمی کنه مثلا اگه Yes رو به عدد دیگه ای مثل 4 تغییر بدم همون موقع قبول می کنه ولی بعد که رکوردها رو مرور می کنم، به همون Yes برگشته)

payman_xxp
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 19:45 عصر
سلام دوست من
عزیز در نمونه ای که لطف کردید گذاشتید وقتی که مقدار پیشهادی رو تغییر میدم، وقتی برمی گردم و رکوردها رو مرور می کنم یا بانک رو یک بار باز و بسته می کنم، فیلدهایی رو که تغییر دادم به حالت پیش فرض برمی گرده (مقدارهایی که بجای پیش فرض دادم رو اعمال نمی کنه مثلا اگه Yes رو به عدد دیگه ای مثل 4 تغییر بدم همون موقع قبول می کنه ولی بعد که رکوردها رو مرور می کنم، به همون Yes برگشته)

سلام
فیلد number کلید اصلی هستش ، بردار درست میشه.
موفق باشید.

arman2000
جمعه 08 بهمن 1389, 20:53 عصر
دوست من سلام
بزرگوار من فیلد number رو لازم دارم. در واقع شماره رکوردهام هست
در ضمن با حذف این فیلد هم مجدد همین مشکل ایجاد شد (مقادیر تغییر داده شده پیش فرض بعد از باز و بسته شدن بانک، به حالت پیش فرض برمی گردد)

payman_xxp
شنبه 09 بهمن 1389, 00:02 صبح
دوست من سلام
بزرگوار من فیلد number رو لازم دارم. در واقع شماره رکوردهام هست
در ضمن با حذف این فیلد هم مجدد همین مشکل ایجاد شد (مقادیر تغییر داده شده پیش فرض بعد از باز و بسته شدن بانک، به حالت پیش فرض برمی گردد)

عزیز من گفتم number از کلید اصلی دربیار تا ببینی فرمی که من برای مثال درست کردم (Form1)چجوری کار میکنه، این فقط یه مثال بود تا برای کار اصلی خودتون روش صحیح رو انتخاب کنید و خودتون بکار ببرید
موفق باشید.

arman2000
شنبه 09 بهمن 1389, 08:41 صبح
سلام بزرگوار
دوست من هم همين كار رو كردم ولي باز تغييرات برگشت

payman_xxp
شنبه 09 بهمن 1389, 11:46 صبح
سلام بزرگوار
دوست من هم همين كار رو كردم ولي باز تغييرات برگشت

منظورتون از برگشتن تغییرات چیه...!؟
من گیج شدم، یعنی فرمی که من دارم کار میکنه ولی بعداز فرستادن ،همون فرم کار نمی کنه....!!؟؟

payman_xxp
شنبه 09 بهمن 1389, 12:10 عصر
سلام
عکس زیر و ببین، همه چی درست کار میکنه.
یه جای کارت ایراد داره.
موفق باشید.

arman2000
شنبه 09 بهمن 1389, 13:02 عصر
سلام مجدد
عزيزم ببخشيد اگه توضيحام واضح نبود.
منظورم: هرچند وقتي در f4 عدد 2 رو وارد كنيم در f5 و f6 مقدار Yes ديده مي شه، ولي بعضي وقتها لازم مي شه كه Yes رو هم تغيير بدم به يه عدد ديگه اي (اين كار رو براي پيشنهاد دادن به كاربر لازم دارم، براي بالا بردن سرعت. Default Value هم نمي تونم بذارم چون دو مقدار پيش فرض Yes و No دارم).
همين موارد در مورد عدد 1 هم صادق هست.

بزرگوار اون پيغامي رو هم كه براتون فرستادم مربوط به تاپيك "تهيه گزارش متفاوت (http://barnamenevis.org/showthread.php?259938-تهیه-گزارش-متفاوت/page3)" بود و به اين تاپيك ربطي نداره:

payman_xxp
یک شنبه 10 بهمن 1389, 09:11 صبح
بزرگوار اون پيغامي رو هم كه براتون فرستادم مربوط به تاپيك "تهيه گزارش متفاوت (http://barnamenevis.org/showthread.php?259938-تهیه-گزارش-متفاوت/page3)" بود و به اين تاپيك ربطي نداره:

سلام
همونطور که جناب dadsara گفتن تاپیکهای مشابه باعث این مسئله میشه.:تشویق:
هرچند پاسخ قبلی من جواب هر دو تاپیک شما با هم بود.
اگه به شکل دقت کنید متوجه میشید.
موفق باشید.

arman2000
یک شنبه 10 بهمن 1389, 10:06 صبح
سلام دوست من
منظورم رو در تصوير زير ميگم:
65713
هرچند وقتي در f4 عدد 2 رو وارد كنيم در f5 و f6 مقدار Yes ديده مي شه، ولي بعضي وقتها لازم مي شه كه Yes رو هم تغيير بدم به يه عدد ديگه اي

payman_xxp
یک شنبه 10 بهمن 1389, 16:07 عصر
سلام
arman2000 جان ببین داری کم لطفی میکنی دوست من.
یه شات دیگه از همون برنامه برات میزارم.
موفق باشید.

arman2000
یک شنبه 10 بهمن 1389, 21:09 عصر
دوست من شرمنده شدم.:خجالت: اشتباه از من بود. :اشتباه: خیلی ببخشید. :چشمک:ممنونم از راهنمایی شما

بزرگوار من شرط دیده شدن f7 فقط زمانی که f4 برابر 3 باشه رو وارد کردم:

If f4 = 1 Then
f5 = "No"
f6 = "No"
ElseIf f4 = 2 Then
f5 = "Yes"
f6 = "Yes"
End If
If f4 = 3 Then
f7.Visible = True
ElseIf f4 <> 3 Then
f7.Visible = False
End If
End Sub
وقتی که رکوردها رو مرور می کنم با وجود اینکه در رکوردهایی که f4 برابر 3 نیست، f7 دیده می شه
چه تغییری لازم هست تا f7 به صورت پیش فرض هم (با باز شدن فرم)، دیده نشه؟ (علاوه بر زمانی که f4 برابر 3 باشه)

arman2000
دوشنبه 11 بهمن 1389, 13:37 عصر
ممنون مي شم راهنمائي بفرمائيد.

payman_xxp
دوشنبه 11 بهمن 1389, 14:42 عصر
سلام
خیلی خوشحالم که مسئله تا اینجا حله... :لبخندساده:

واسه حل مسئله پست قبلی هم اینکار و انجام بده:
توی ایونت onLoad فرم بنویس

f7.Enabled = False

که هربار فرم لود میشه f7 دیده نمیشه.
موفق باشید.

arman2000
دوشنبه 11 بهمن 1389, 17:03 عصر
من هم خوشحالم از اینکه با راهنمایی های دوست خوبم تجربه های عالی کسب می کنم :قلب::قلب::تشویق:
دوست عزیزم کدی رو که لطف کردید، گذاشتم ولی با باز شدن فرم (درسته که می خواستم f7 دیده نمی شه) حتی برای رکوردهایی هم که در f7 مقدار دارند هم این فیلد دیده نمی شه. فقط زمانی دیده می شه که f4 رو 3 می دم و از این به بعد همینجور نمایش داده می شه تا زمانی که در f4 مقداری غیر از 3 وارد کنم. من می خوام زمانی هم که مقدار در اون هست دیده بشه. (علاوه بر زمانی که f4 برابر 3 باشه)

payman_xxp
دوشنبه 11 بهمن 1389, 22:27 عصر
من هم خوشحالم از اینکه با راهنمایی های دوست خوبم تجربه های عالی کسب می کنم :قلب::قلب::تشویق:
دوست عزیزم کدی رو که لطف کردید، گذاشتم ولی با باز شدن فرم (درسته که می خواستم f7 دیده نمی شه) حتی برای رکوردهایی هم که در f7 مقدار دارند هم این فیلد دیده نمی شه. فقط زمانی دیده می شه که f4 رو 3 می دم و از این به بعد همینجور نمایش داده می شه تا زمانی که در f4 مقداری غیر از 3 وارد کنم. من می خوام زمانی هم که مقدار در اون هست دیده بشه. (علاوه بر زمانی که f4 برابر 3 باشه)

سلام
arman جان دقت کن، فرم ثبت اطلاعات با فرم مرور اطلاعات فرق داره.
توی فرم ثبت ، برنامه نویس شرط گذاشته با خروج فوکوس از f4 یه کاری انجام بشه و یه مقادیری در فیلدهای دیگر ثبت بشه( YES NO) حال اینکه میخواهیم هر مقداری هم که خواستیم در برنامه ذخیره بشه، تا اینجا خواستی و شد..درست؟
ولی
حالا میخوای با همون فرم روی دیتای ثبت شده با همون شرایط ثبت روی رکوردها حرکت کنی..!؟ انتظار درستی نیست چون با حرکت روی رکوردها مقادیر f4 درواقع عوض میشه و چون شرط گذاشتی مقادیر YES NO بطور ناخواسته ولی درواقع خواسته شده( شرط نوشتی، کد نوشتی) تغییر میکنه.
القصه
فرم ثبت با فرم نمایش و پیمایش فرق داره.
موفق باشید.

arman2000
دوشنبه 11 بهمن 1389, 23:44 عصر
دوست خوب من بسیار بسیار ممنون از پاسخ مناسب شما. کاملا صحیح فرمودید. :تشویق::تشویق::تشویق: سپاسگذارم
Payman عزیزم اگه مقدار f4 از منو انتخاب بشه (مقادیر اون در یه جدول دیگه و کلمات فارسی هست) دستور زیر چه تغییری می کنه؟ چون من با این دستور، مقدار 3 رو گذاشتم ولی جواب نداد:

If f4 = 3 Then

payman_xxp
سه شنبه 12 بهمن 1389, 00:02 صبح
اگه میخوای بجای عدد کاراکتر داشته باشی اونوبذار بین " "
شایدم متوجه سوال نشدم، توضیحی عکسی مثالی

arman2000
سه شنبه 12 بهمن 1389, 07:51 صبح
Payman جان ببخشيد :چشمک:. بزرگوار اگه فيلد f4 كامبوباكس باشه دستور زیر چه تغییری می کنه؟ (مقادیر اون در یه جدول دیگه و کلمات فارسی هست) چون من با این دستور، مقدار 3 رو گذاشتم ولی جواب نداد:

کد:
If f4 = 3 Then

payman_xxp
سه شنبه 12 بهمن 1389, 09:08 صبح
دوست خوب من بسیار بسیار ممنون از پاسخ مناسب شما. کاملا صحیح فرمودید. :تشویق::تشویق::تشویق: سپاسگذارم
Payman عزیزم اگه مقدار f4 از منو انتخاب بشه (مقادیر اون در یه جدول دیگه و کلمات فارسی هست) دستور زیر چه تغییری می کنه؟ چون من با این دستور، مقدار 3 رو گذاشتم ولی جواب نداد:

If f4 = 3 Then

Payman جان ببخشيد :چشمک:. بزرگوار اگه فيلد f4 كامبوباكس باشه دستور زیر چه تغییری می کنه؟ (مقادیر اون در یه جدول دیگه و کلمات فارسی هست) چون من با این دستور، مقدار 3 رو گذاشتم ولی جواب نداد:

کد:
If f4 = 3 Then

اینا که گفتی توضیح بیشتره..!؟

arman2000
سه شنبه 12 بهمن 1389, 11:50 صبح
سلام مجدد
دوست من توي يه كامپيوتر ديگه کلمات فارسی در كد، همون فارسی تايپ می شه و جواب گرفتم ولي توي كامپيوتر خودم، حروف فارسي رو به شكل ؟؟؟ نمايش ميده و فکر کنم به همین خاطر جواب نمی گیرم. مشکل رو چطور حل کنم؟

payman_xxp
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:16 عصر
سلام
برنامه رو الان دانلود و اجرا کردم.
مثل هلو کار میکنه.
به تنظیمات regional and language ویندوز یه سر بزن.
موفق باشید.

arman2000
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 21:09 عصر
دوست من سر زدم ولی هر کدوم رو تغییر دادم تاثیری نداشت :افسرده:

payman_xxp
شنبه 16 بهمن 1389, 11:14 صبح
دوست من سر زدم ولی هر کدوم رو تغییر دادم تاثیری نداشت :افسرده:

سلام
سوال و اینجوری مطرح میکنم:
کدی که کلمات فارسی داره کپی میکنید به محیط کدنویسی و ؟؟؟ دیده میشه
یا هرچی خودتون فارسی مینویسید هم ؟؟؟ دیده میشه...!؟

arman2000
شنبه 16 بهمن 1389, 12:18 عصر
دوست من از هر دو روش تست كردم (كپي كلمات فارسي به محيط كدنويسي و تايپ مستقيم فارسي در محيط كدنويسي) ولي هر دو روش، كلمات فارسي رو به صورت ؟؟؟ نشون مي ده

payman_xxp
شنبه 16 بهمن 1389, 16:26 عصر
دوست من از هر دو روش تست كردم (كپي كلمات فارسي به محيط كدنويسي و تايپ مستقيم فارسي در محيط كدنويسي) ولي هر دو روش، كلمات فارسي رو به صورت ؟؟؟ نشون مي ده

سلام
این دو جمله چه فرقی باهم دارن؟؟
كپي كلمات فارسي به محيط كدنويسي و تايپ مستقيم فارسي در محيط كدنويسي
کپی کلمات فارسی به محیط کدنویسی و تایپ مستقیم فارسی در محیط کدنویسی

احتمال میدم با این تنظیمات ( شکل زیر)فرق داشته باشه تنظیمات xp شما.

arman2000
یک شنبه 17 بهمن 1389, 11:11 صبح
سلام دوست من
منظورم از "كپي كلمات فارسي به محيط كدنويسي"، نوشتن فارسي در Notepad و كپي اون به اكسس بود.

payman_xxp
یک شنبه 17 بهمن 1389, 11:47 صبح
سلام دوست من
منظورم از "كپي كلمات فارسي به محيط كدنويسي"، نوشتن فارسي در Notepad و كپي اون به اكسس بود.

سلام
امیدوارم دلیل خاصی برای اینکار داشته باشی....:متفکر:

کیبورد بحالت Fa تبدیل کن جملاتی که میخوای از notePad انتخاب کن و کپی بردار حالا توی محیط اکسس پیست کن...... جلل الخالق
موفق باشید.

payman_xxp
یک شنبه 17 بهمن 1389, 11:49 صبح
پيشفرض فارسي در اكسس
سلام دوست من
بزرگوار برای اینکه به محض وارد شدن در اکسس، زبان فارسی پیش فرض باشه چه تنظیماتی لازم هست؟
در Control Panel، کیبرد رو فارسی پیش فرض انتخاب کردم، همه آفیس فارسی شد ولی اکسس نه. تو خود اکسس تنظیمی لازم هست؟

راجع به این موضوع هم باید تمام کنترلهایی که لازمه مقدار بگیرن keyboard language شون فارسی بشه
موفق باشید.

arman2000
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:00 صبح
دوست من بسيار ممنونم
مشكل تايپ فارسي هم با اون تصوير تنظيماتي كه لطف كرديد گذاشتيد، درست شد. تشكر فراوان :تشویق::تشویق::تشویق::بوس:
بزرگوار مي شه فيلد كمبوباكسي كه در فرم وجود داره (مثل اسامي شهرها) طوري طراحي كرد كه در همون فرم، آيتمهاي موجود در كامبو (در اين مثال: اسم شهرها) رو تغييرات داد (تغيير نام، اضافه و يا كم كردن)؟ (لازم نباشه در پنجره آبجكت، وارد جدول اون (جدول شهرها) شد و ركوردهاش رو تغيير داد)

payman_xxp
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:47 صبح
دوست من بسيار ممنونم
مشكل تايپ فارسي هم با اون تصوير تنظيماتي كه لطف كرديد گذاشتيد، درست شد. تشكر فراوان :تشویق::تشویق::تشویق::بوس:
بزرگوار مي شه فيلد كمبوباكسي كه در فرم وجود داره (مثل اسامي شهرها) طوري طراحي كرد كه در همون فرم، آيتمهاي موجود در كامبو (در اين مثال: اسم شهرها) رو تغييرات داد (تغيير نام، اضافه و يا كم كردن)؟ (لازم نباشه در پنجره آبجكت، وارد جدول اون (جدول شهرها) شد و ركوردهاش رو تغيير داد)

سلام
از لحاظ اصول و قواعد طراحی فرم، اینکار اصلا معنی نداره که هم کمبو باشه هم اینکه بشه تغییر بشه داد( توی یک فرم)، من که تا حالا ندیدم.
کار اصولی اینه:
چون مقادیر داخل کومبو مقادیر ثابت و اولیه جهت پرکردن اطلاعات ورودی هستش، بالطبع مقادیری باید اضافه ، کم یا ویرایش بشه که اینکارو در یک فرم دیگر با عنوان ویرایش مقادیر ثابت انجام میدن.( برای نام شهرها هم همینطوره)
موفق باشید.