PDA

View Full Version : مشکل در نصب sql server 2005

samaram
شنبه 30 مرداد 1389, 21:20 عصر
sql از قبل رو سیستم نصب بود. از کنترل پنل remove کردم. بعد که دوباره نصب کردم تمام مراحل رو درست رفت جلو تا اینکه رسید به اون مرحله ی بعد از انتخاب defult instance . بعدش این پنجره به این صورت ظاهر شد:
http://up.iranblog.com/Files2/1da084a272ee4f0d8e59.jpg
یعنی بر خلاف قبل اون دو تا گزینه که تو پنجره های قبلی تیک زده بودم و اینجا هم فعال می بود ، این بار غیر فعال بود و دکمه next رو هم که زدم پیغام خطا داد که هیچ گزینه ای انتخاب نشده(خب وقتی غیر فعاله چطور انتخاب کنم؟!). دکمه ی details همین پنجره ی بالا رو هم که زدم با این پنجره رو برو شدم:
http://up.iranblog.com/Files2/c24cfcb176da4128819c.jpg
خلاصه آقا ما از مفهوم این پنجره ها فهمیدیم اس کیو ال سرور قبلی احتمالا کامل حذف نشده . ولی باور کنید من هر چی فایل مربوط به اس کیو ال تو add or remove program دیدم حذف کردم! وقتی دیدم از این مرحله نمیتونم جلوتر برم ناامید شدم و دیگه نصب رو رها کردم. رفتم سراغ فایل ستاپ برنامه ام که خودم تو دات نت ساخته بودم. اون فایل ستاپی که پیش نیازهای پروژه رو هم نصب میکنه رو اجرا کردم و پیغام داد که یکی از پیش نیازها رو نمیتونه نصب کنه. الکی الکی رفتم سراغ اون فایل ستاپ دیگه که مختص خود برنامه است. خود برنامه رو نصب کرد. بعد رفتم سراغ اس کیو ال سرور تا بانک ها رو اتچ کنم. دیدم علی رغم اینکه به من اجازه ادامه نصب نداد نصب شده! بانک ها رو اتچ کردم. بعد هم برنامه رو اجرا کردم و در کمال تعجب دیدم بی هیچ مشکلی اجرا شد!
پروژه ام اجرا شده . درسته. اما من این وسط یه مقدار ابهام دارم که چی شده؟ بالاخره اس کیو ال نصب شده یا نه؟ ناقصه یا نه؟ چی میشه حالا/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

azaditafakor
شنبه 30 مرداد 1389, 21:39 عصر
به نظر نمیاد مشکلی وجود داشته باشه . چون توی پاک کردن قبلی به صورت تمام و کمال پاک نشده یا نیاز به ری استارت داشته یا قسمتهاییش مختص ویژوال استودیو بوده که نگذاشته پاک شن ، اونا باقی موندن و با نصب دوباره اون قسمت ها دوباره شناسایی شدن .

samaram
شنبه 30 مرداد 1389, 22:02 عصر
به نظر نمیاد مشکلی وجود داشته باشه . چون توی پاک کردن قبلی به صورت تمام و کمال پاک نشده یا نیاز به ری استارت داشته یا قسمتهاییش مختص ویژوال استودیو بوده که نگذاشته پاک شن ، اونا باقی موندن و با نصب دوباره اون قسمت ها دوباره شناسایی شدن .
کاملا درسته ولی من دو جا ابهام دارم: اولا آخه چرا کامل پاک نشده؟ من که از کنترل پنل همشو کامل حذف کردم. ثانیا چرا وقتی اون فایل ستاپ پیش نیازها رو اجرا کردم پیغام داد یکی از پیش نیازها نمیتونه نصب شه و به همین دلیل برنامه هم نمیتونه نصب شه! اما وقتی مستقیم فایل نصب خود برنامه رو نصب کردم درست شد؟!