PDA

View Full Version : چرا body صد درصد نیست (width = 100% problem) وقتی كه محتویات وب سایت بزرگتر از Page است

majid_darab
شنبه 30 مرداد 1389, 22:30 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت گرامی :
من در صفحه ی خود عناصری دارم كه position آنها به صورت absolute است ووقتی با فایر باگ این عناصر را بررسی كردم دیدم نسبت به body جایگذاری می شوند.
به طور مثال css یكی از این عناصر به صورت زیر است :

.imgLive
{
position: absolute;
left: 0px;
top: 0px;
z-index: 0;
}

مشكلی كه آزار دهنده شده است این است كه وقتی صفحاتی دارم با گریدهای بزرگ كه باعث می شوند scroll bar افقی بروزر پدیدار شود ، عرض body صددر صد نمی شود و عرض بادی به اندازه ی صفحه ی بدون scroll است.
در نتیجه وقتی scroll بار را حركت می دهیم می بینیم جایگذاری عناصر وابسته به بادی درست نیست(چون بادی صد در صد نیست)
برای مثال عكسی كه css آن را گذاشتم به جای اینكه در موقعیت 0 و 0 از بالا و چپ باشد از چپ فاصله دار می شود چون بادی از چپ فاصله دار است.
با css عرض بادی را صد در صد كردم و نشد كه نشد.
این موضوع هم در فایر فاكس وجود دارد هم در ie
من از صفحات مستر و كانتنت استفاده می كنم و صحبت درباره ی عناصر موجود در مستر است.
به دلیل اینكه كانتنت پیجها عرض های متفاوتی دارن قبلاً متوجه این موضوع نشده بودم و هر كاری كردم درست نشد.
اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم ...
با تشكر
مجید داراب

ali_za
یک شنبه 31 مرداد 1389, 05:01 صبح
با سلام
دوست عزیزشما آیا یک div container برای سایت خودتان در نظر گرفتید یا خیر یعنی شما باید ایتدا یک div اصلی برای کل سایت تون ایجاد نموده و سپس اجزای مختلف سایت مثل header ،right menu، top menu و footer در داخل اون ایجاد کنید کنید اگر width دایو اصلی رو 100 درصد بگیرید مطمئنا مشکل نخواهید اشت یا اگر نخواستید با فرض مثلا 750 پیسکل یا 75% وسط چین بازهم سایت شما نرمال خواهد بود ضمنا برای جلوگیری از نمایش های متفاوت در مرورگرهای مختلف توصیه من استفاده از reset css است که من فایل و نحوه استفاده اون را در همن سایت گذاشتم
با تشکر

raravaice
یک شنبه 31 مرداد 1389, 10:58 صبح
برای style در body و html خاصیت margin هر دو را برابر با 0 قرار بدید تا مشکل برطرف گردد.

موفق باشید

afee1990
سه شنبه 02 شهریور 1389, 11:54 صبح
برای style در body و html خاصیت margin هر دو را برابر با 0 قرار بدید تا مشکل برطرف گردد.

موفق باشید

همچنین
outline : 0px;

majid_darab
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 20:27 عصر
دست شما درد نكنه
مشكلو این گونه حل كردم كه مكان یك عنصر را به صورت Absolute و مكان كانتینر اونو به صورت relative تعریف كردم
در نتیجه می توان با روش بالا مكان یك عنصر را نسبت به عنصر دیگر تعیین كرد.(نه نسبت به body و یا div كانتینر آغاز طراحی)
تمام مواردی كه فرموده بودید انجام دادم ...
امّا body همواره با پدیدار شدن scroll بار افقی صددرصد نیست و فقط به اندازه ی صفحه ی بدون اسكرول بار می باشد.
با تشكر از پاسخهای شما دوستان عزیز