PDA

View Full Version : مشکل در ذخیره کردن عکس در دیتابیس

mahtab s
یک شنبه 31 مرداد 1389, 00:29 صبح
سلام . خوبین . من یه مشکل کوچیک توی ذخیره کردن عکس تو دیتابیس دارم . اگر جواب بدید ممنون میشم :
من با استفاده از روش آدرس دهی عکس رو تو دیتابیس ذخیره میکنم . یعنی فقط آدرسش تو دیتابیس ذخیره میشه و خودش روی سرور ذخره میشه . :

SqlConnection c1 = new SqlConnection("data source=.;initial catalog=masoumeh;integrated security=sspi");
SqlCommand commamd = new SqlCommand();
commamd.Connection = c1;
commamd.CommandText = "insert into m2 (photo) values(@photo)";
//*************************8
string path = "D:/image/";
if (upload.PostedFile.ContentLength == 0)
{
}
string filename = upload.PostedFile.FileName;
string fullname = path + filename;
commamd.Parameters.AddWithValue("@photo", fullname);
c1.Open();
commamd.ExecuteNonQuery();
c1.Close();
upload.PostedFile.SaveAs(Server.MapPath(fullname)) ;j,d

مشکل اینه که خطی که متغیر string path رو ذخیره میکنم exeption میده . هر جوری هم مینویسم فایده نداره با دو تا اسلش و بک اسلش هم امتحان کردم ولی فایده نداره . کسی میدونه باید این خط رو چه شکلی بنویسم ؟ مرسی

vbworm
یک شنبه 31 مرداد 1389, 01:49 صبح
یه نگاه به لینکهای زیر بنداز :

http://www.dotnetspider.com/resources/21070-Simple-code-save-image.aspx

http://www.daniweb.com/forums/thread303319.html

اوبالیت به بو
یک شنبه 31 مرداد 1389, 10:29 صبح
هر جوری هم مینویسم فایده نداره با دو تا اسلش و بک اسلش هم امتحان کردم ولی فایده نداره . کسی میدونه باید این خط رو چه شکلی بنویسم ؟ مرسی
سلام

يه @ بذار قبلش شايد درست شه:

string Path = @"D:\Image\1.jpg";

مهدی کرامتی
یک شنبه 31 مرداد 1389, 11:03 صبح
شما نباید محل ذخیره شدن تصویر را به صورت Absolute تعیین کنید، بلکه میبایست به صورت App Relative مسیر دهی کنید، مثلا خط مقدار دهی متغیر Path در کدی که نوشتید می تواند به این شکل باشد:

string path = "~/image/";

mahtab s
یک شنبه 31 مرداد 1389, 11:19 صبح
شما نباید محل ذخیره شدن تصویر را به صورت Absolute تعیین کنید، بلکه میبایست به صورت App Relative مسیر دهی کنید، مثلا خط مقدار دهی متغیر Path در کدی که نوشتید می تواند به این شکل باشد:

string path = "~/image/";

مرسی .. خیلی خیلی لطف کردید . این شکلی دیده بودم ولی فکر میکردم منظورش اینه که به جای کاراکتر ~ باید خودم مسیر بدم . حل شد . بازم ممنون .

mahtab s
یک شنبه 31 مرداد 1389, 12:03 عصر
حالا با استفاده از کنترل image چجوری باید نشونش بدم ؟

اوبالیت به بو
یک شنبه 31 مرداد 1389, 13:45 عصر
سلام

حالا با استفاده از کنترل image چجوری باید نشونش بدم ؟

چگونه عمل جستجو رو انجام مي ديد؟ يك Select ميزنيد و URL كنترل Image رو به اون فيلدي كه Select روش زديد اعمال مي كنيد