PDA

View Full Version : سوال: مشکل در تحت شبکه کردن برنامه(Timeout expired)

mzosan817
یک شنبه 31 مرداد 1389, 09:11 صبح
باسلام.
یه خواهشی از دوستان دارم یکی میتونه آموزش کامل تحت شبکه کردن یه برنامه رو بده
من یه برنامه ساده دارم که باید تحت شبکه بشه و حدود 7 کامپیوتر ازش استفاده کنم sql server رو روی سرور نصب کردم و Ip سرور رو در کانکشن استرینگ تعریف کردم و برنامه رو هم روی کلاینت ها نصب کردم ولی وقتی اجرا میشه خطای Timeout expired میده
خیلی عجله دارم یکی کمکمممممممممممممممممممممم ممممممم کنه

NIK
یک شنبه 31 مرداد 1389, 09:46 صبح
کانکشن استرینگتون رو به طور کامل بزارید

البته به احتمال خیلی زیاد شبکتون قطع میشه. وقتی Timeout میده، سیستم سرور رو Ping کنید ببینید میتونه سرور رو ببینه؟

Tiam121
یک شنبه 31 مرداد 1389, 09:59 صبح
سلام
اگر اجازه save password رو نداده باشيد هم ممكنه اين اتفاق رخ بده

mzosan817
یک شنبه 31 مرداد 1389, 10:27 صبح
یکی میتونه مراحل تحت شبکه کردن رو توضیح بده و آیا اینکه لازمه برنامه روی سرور هم نصب بشه یا فقط sql server کافیه یا اینکه فقط باید برنامه روی کلاینت ها نصب بشه؟
--------------------
متن کامل connection string رو یکی میذاده؟
Data Source=192.168.0.241;Initial Catalog=GharzBanky;Integrated Security=True درسته؟

NIK
یک شنبه 31 مرداد 1389, 11:18 صبح
یکی میتونه مراحل تحت شبکه کردن رو توضیح بده و آیا اینکه لازمه برنامه روی سرور هم نصب بشه یا فقط sql server کافیه یا اینکه فقط باید برنامه روی کلاینت ها نصب بشه؟
--------------------
متن کامل connection string رو یکی میذاده؟
Data Source=192.168.0.241;Initial Catalog=GharzBanky;Integrated Security=True درسته؟

برای دسترسی به Sql در یک سیستم دیگر نمیتونید ویندوز آتنتیکیشن وصل بشید.
باید با یه یوزر مثل ُsa و پسورد وصل بشید.

Data Source=192.168.0.241;Initial Catalog=GharzBanky;uid=sa ; pwd=123456

mzosan817
یک شنبه 31 مرداد 1389, 11:26 صبح
قسمت Integrated Security=True رو نمیخواد؟ و اینکه فقط قسمت کانکشن رو باید عوض کنم و یوزر و پسورد نباید در sql server که روی سرور نصب شده شناخته شده باشه؟
ممنون

NIK
یک شنبه 31 مرداد 1389, 11:57 صبح
قسمت Integrated Security=True رو نمیخواد؟ و اینکه فقط قسمت کانکشن رو باید عوض کنم و یوزر و پسورد نباید در sql server که روی سرور نصب شده شناخته شده باشه؟
ممنون

نه نمیخواد. کانکشن استرینگی که برات گذاشتم رو دقیقاً کپی کن با این تفاوت که یوزر و پسورد SQL سرورت رو جایگزین کن. اگه یوزر نساختی، میتونی یوزر sa رو فعال کنی. (بر روی سرور)

mzosan817
یک شنبه 31 مرداد 1389, 12:13 عصر
چطوری یوزر رو فعال کنم با یه پسورد مثلا 123456؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

karim_medusa
یک شنبه 31 مرداد 1389, 12:28 عصر
Data Source=192.168.0.241;Initial Catalog=GharzBanky;Integrated Security=True

کانکشن استرینگی که گذاشتی درسته به شرطی که instance Sql Server دیفالت باشه یعنی موقع نصب ان اسمی واسش انتخاب نکرده باشی. دوم هم اینکه کاربران ویندوزی باید دارای نام کاربری و کلمه عبور در شبکه باشند و این کاربران در اسکیوال سرور به بانک اطلاعاتی مورد نظر دسترسی داشته باشند.

mzosan817
یک شنبه 31 مرداد 1389, 12:32 عصر
میشه بگین چطوری باید دسترسی داشته باشند
دلیل خطای زیر که میده چیه؟
Timeout Expired .The timeout period elapsed prior to completion of the operation or server is not responding.

NIK
یک شنبه 31 مرداد 1389, 12:57 عصر
Data Source=192.168.0.241;Initial Catalog=GharzBanky;Integrated Security=True

کانکشن استرینگی که گذاشتی درسته به شرطی که instance Sql Server دیفالت باشه یعنی موقع نصب ان اسمی واسش انتخاب نکرده باشی. دوم هم اینکه کاربران ویندوزی باید دارای نام کاربری و کلمه عبور در شبکه باشند و این کاربران در اسکیوال سرور به بانک اطلاعاتی مورد نظر دسترسی داشته باشند.

با شما موافق نیستم. نیازی به نام کاربری و پسورد در شبکه نیست. اگه یوزر فعال داشته باشه و در کانکشن استرینگ یوزر و پسورد رو بزاره مشکل حل میشه. من با همین روش دارم کار میکنم.

NIK
یک شنبه 31 مرداد 1389, 13:10 عصر
میشه بگین چطوری باید دسترسی داشته باشند
دلیل خطای زیر که میده چیه؟
Timeout Expired .The timeout period elapsed prior to completion of the operation or server is not responding.

وقتی ارتباط برنامه با SQL برقرار نمیشه، برنامه بعد از زمان خاصی این پیغام رو میده.

در Management Studio به Security -- Logins برو و روی sa کلیک راست کن و Properties رو انتخاب کن.
در تنظیمات پروپرتی ابتدا در قسمت General پسورد انتخاب کن و در قسمت User Mapping دیتابیسهایی که دسترسی این یوزر به انها بلامانع است انتخاب کن. دیگه خودت متوجه تنظیمات میشی.

موفق باشی.

karim_medusa
یک شنبه 31 مرداد 1389, 13:48 عصر
با شما موافق نیستم. نیازی به نام کاربری و پسورد در شبکه نیست. اگه یوزر فعال داشته باشه و در کانکشن استرینگ یوزر و پسورد رو بزاره مشکل حل میشه. من با همین روش دارم کار میکنم.

در کل استفاده از نام کاربری SA برای کانکشن استرینگ پیشنهاد نمیشه از نظر امنیت و اینا.
شبکه بدون کاربر که نمیشه. اگر یکی از کاربران شبکه نباید با این سیستم کار کنه یعنی دسترسی نداشته باشه باید چی کار کرد؟

NIK
یک شنبه 31 مرداد 1389, 14:07 عصر
شبکه بدون کاربر که نمیشه. اگر یکی از کاربران شبکه نباید با این سیستم کار کنه یعنی دسترسی نداشته باشه باید چی کار کرد؟

دوست من چرا دو تا مقوله متفاوت رو با هم قاطی میکنی.
من از ارتباط با Sql که روی سیستم دیگه نصب شده دارم صحبت میکنم. اگه یه کاربر قرار باشه برای استفاده از برنامه یوزر و پسورد بده اول باید برنامه به sql کانکت بشه تا بتونه از روی پایگاه داده بفهمه که این کاربر مجاز هست یا نه یا سطح دسترسی اون در چه حده.
وقتی میخوایم به Sql که روی سیستم دیگه نصب شده کانکت بشیم، حتماً باید با یوزر و پسورد باشه و ٌWindows Autentication نمیشه. یعنی در کانکشن استرینگ به جای
Integrated Security=true
باید از
uid=MyUserName; pwd=MyPass
استفاده کرد.

در کل استفاده از نام کاربری SA برای کانکشن استرینگ پیشنهاد نمیشه از نظر امنیت و اینا. من sa رو پیشنهاد کردم تا کارش راه بیفته. بعداً میتونه یوزر دیگه بسازه.

موفق باشید.

mzosan817
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:04 صبح
این کار رو کردم خطای یوزر دیگه نمیده ولی خطایی که قبلا گفتم که Timeout expired رو هنوز میده چطوری در کامپیوتر های کلاینت دسترسی به دیتابیس رو تنظیم کنم؟
یکی به دادم برسه:گریه:

karim_medusa
دوشنبه 01 شهریور 1389, 11:07 صبح
ٌWindows Autentication نمیشه.

شما که کار نکردید نگو نمیشه! از اساتید این سایت برو بپرس ببین چی می گن بهت. شاید سرچ کنی هم مطلب پیدا کنی راجع این موضوع . به هر حال فقط می خواستم بدونی که میشه . وگر نه دعوا ندارم .

NIK
دوشنبه 01 شهریور 1389, 11:48 صبح
شما که کار نکردید نگو نمیشه! از اساتید این سایت برو بپرس ببین چی می گن بهت. شاید سرچ کنی هم مطلب پیدا کنی راجع این موضوع . به هر حال فقط می خواستم بدونی که میشه . وگر نه دعوا ندارم .

لطف میکنید دعوا ندارید !!!:قهقهه:

در هر صورت اتصال با یوزر و پسورد راحت تر و بهتره.

موفق باشید.

Tiam121
چهارشنبه 14 مهر 1389, 18:22 عصر
این کار رو کردم خطای یوزر دیگه نمیده ولی خطایی که قبلا گفتم که Timeout expired رو هنوز میده چطوری در کامپیوتر های کلاینت دسترسی به دیتابیس رو تنظیم کنم؟
یکی به دادم برسه:گریه:

كسي نيست كه جواب اين سوالو بدونه
منم همين مشكلو دارم.بقيه تنظيماتم همه درست هستن

Tiam121
پنج شنبه 15 مهر 1389, 09:15 صبح
آقا كسي نيست كه بدونه چطور بايد اين مشكل رو حل كرد؟