PDA

View Full Version : سوال: سوالی که برای خیلیها پیش میاید.

metal gear solid 4
یک شنبه 31 مرداد 1389, 14:49 عصر
با سلام خدمت تمامی عزیزان
شاید این سوال که میخوام بپرسم برای شما هم پیش اومده باشه، که یا تونستید جوابش رو پیدا کنید و یا نکردید و بی خیال برنامه نویسی وب شدید.

من یک فرد متوسط در زمینه ی برنامه نویسی هستم نه زیاد حرفه ای نه خیلی ساده. راستش من زمانی که به برنامه نویسی تحت وب رو آوردم امیدوارم بود بتونم آینده ی خوبی رو برای خودم رقم بزنم و حداقل بتونم کاری رو برای خودم دست و پا کنم. من در زمینه ی برنامه نویسی کارم خوبه اما از وقتی متوجه یک سری مسائل شدم ناامیدی باعث شد دیگه ادامه ندم از این بابت میگم فرد متوسطی هستم.
زمانی که داشتم PHP و Mysql رو یاد میگرفتم فکر میکردم خیلی فرصت و کار هست برام اما بعد از مدتی فهمیدم CMS چیه و ابزار وب مسترها که الان هستند به چه دردی میخوره. ابزارهایی که ایجاد یک سایت رو بسیار و بسیار راحت کردند و کسی نیاز به برنامه هایی که من به عنوان یک برنامه نویس مینویسم دیگه نیازی نداره. هر بخشی که میخوام بنویسم مطلع میشم که این قسمت توسط فلانی قبلاً نوشته شده الان هم در سطح بالا ازش استفاده میشه دیگه کیه باید از کار من استفاده کنه.
میخوام از شماهایی که به صورت حرفه ای کار میکنید بپرسم شما آینده ی شغلی رو در این رشته از برنامه نویسی در چی دیدید؟ مطمئناً کار هم واسه برنامه نویسی تحت وب خیلی زیاده ولی من ازش خبری ندارم. یک راهنمایی میخواستم بدونم چه کارهایی رو میشه انجام داد. تا اینجا که من هرچه دیدم از قبل توسط یک گروه برنامه نویسی آماده شده. گروه های بزرگتر هستند که سفارش تهیه ی سایت رو میگیرن و جایی برای من به عنوان یک برنامه نویس نیست و کسی سراغ من نوعی و کارهای من نخواهد اومد. روز به روز از این که به این رشته اومدم نا امید تر میشم؛ و همش هم به خاطر بی اطلاعی از وضعیت و بازار کارشه.
اگر میشه از PHP به همراه ابزارهای دیگه به صورت مشترکی استفاده کرد لطفاً معرفی کنید. من قبلاً در رابطه با PHPNUKE شنیدم ولی اصلاً نمیدونم چی هست از ورد پرس شنیدم باهاش کار هم کردم. اگر بخوام ساده از این ابزار استفاده کنم من با فردی که هیچی از برنامه نویسی نمیدونه یکی خواهم بود و هر دو فقط با موس کار میکنیم. من میخوام از اطلاعات برنامه نویسیم استفاده کنم. چنین چیزی امروزه که طیف وسیعی از مدیریت های محتوا ایجاد شده امکان پذیر هست!؟

لطفاً یک نفر مطلب رو بخونه و یک پاسخ به من بده.

binyaft
یک شنبه 31 مرداد 1389, 18:13 عصر
هر بخشی که میخوام بنویسم مطلع میشم که این قسمت توسط فلانی قبلاً نوشته شده الان هم در سطح بالا ازش استفاده میشه دیگه کیه باید از کار من استفاده کنه.

بالاخره وقتی وارد یه کاری میشین باید رقابت کنین

میخوام از شماهایی که به صورت حرفه ای کار میکنید بپرسم شما آینده ی شغلی رو در این رشته از برنامه نویسی در چی دیدید؟
من یکی که برای سرگرمی برنامه نویسی میکنم

ببین اقا شما حتما نباید یه شرکت باشید تا کسی به شما طرحی رو بده که بسازید ، میتونید تنهایی کار کنید و یه جایی داشته باشید که به معرفی خودتون بپردازید
اگر هم میخواید یه سیستم اوپن سورس بسازید باید با سیستم های دیگه وارد رقابت بشید هر چند که ازش پول زیادی در نمیاد
به هر حال موفق باشی دوست عزیز

rapidpich
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:19 صبح
اما از وقتی متوجه یک سری مسائل شدم ناامیدی باعث شد دیگه ادامه ندم از این بابت میگم فرد متوسطی هستم.
تو هر رشته ای میرسی به یک همچین نقطه ای. اتفاقا به نظر من خیلی خوبه که یک سری جا ها بگی نمیتونم.(یعنی واقعا بدونی کاستی هات کجان)

برام اما بعد از مدتی فهمیدم CMS
پس هنوز نمیدونی فریمورک چیه! هر cms یک کمبودی داره بالاخره

دیگه کیه باید از کار من استفاده کنه.
چرا اینهمه شرکت خودروسازی داریم؟
چرا اینهمه cms داریم؟ تا حالا شمردی؟

میخوام از شماهایی که به صورت حرفه ای کار میکنید بپرسم شما آینده ی شغلی رو در این رشته از برنامه نویسی در چی دیدید؟
اینجا ایرانه! ازین حرفا نزن لطفا

اگر بخوام ساده از این ابزار استفاده کنم من با فردی که هیچی از برنامه نویسی نمیدونه یکی خواهم بود و هر دو فقط با موس کار میکنیم
drupal