PDA

View Full Version : سوال: تشخیص ایمیل های سالم از ایمیل های قدیمی و حذف شده

ostovarit
یک شنبه 31 مرداد 1389, 20:29 عصر
با سلام وخسته نباشید

دنبال راهی برای شناسایی ایمیل های سالم از نا سالم هستند ...؟ ( وجود یا عدم وجود ایمیل ... RX نمیخوام!)

یعنی کاربرانی که در سایت عضو هستند ممکنه به مرور زمان ایمیل هاشون قدیمی و از سمت سرویس دهنده ایمیل حذف شده باشه... یا اینکه ایمیل دروغی وارد کرده باشند که اصلا چنین ایمیلی وجود نداره!
برای تشخیص این نوع ایمیلها چه باید کنم؟

سورس کد... پیشنهاد ... لینک ... نظر و هر چیزی می تونه کمک کنه بفرمایید.

ricky22
یک شنبه 31 مرداد 1389, 20:43 عصر
http://www.codeproject.com/KB/validation/Valid_Email_Addresses.aspx
http://www.daniweb.com/forums/thread28802.html

ostovarit
یک شنبه 31 مرداد 1389, 21:12 عصر
http://www.codeproject.com/KB/validation/Valid_Email_Addresses.aspx
http://www.daniweb.com/forums/thread28802.html

سلام و خسته نباشید
من چیزی از این دو تا لینک نفهمیدم!
لینک دوم هم فقط RX بود! RX نمیخوام تو سوال گفتم!
اگر لطف کنید کمی توضیح بدید و بخشی که من نیاز دارم رو اینجا بزارید ممنون میشم ...
با تشکر

ostovarit
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:14 صبح
دوستان عزیز با جستجو هایی که کردم همه نمونه ها مربوط به تشخیص صحیح بودن ساختار میل هست نه فعال یا غیر فعال بودن اون

- دوستانی گفته بودند که در زمان ورود ایمیل توسط کاربر ایمیلی به کاربر ارسال شود و کد فعالسازی داده شود و اگر ایمیل حقیقی بود ثبت نام کاربر کامل شود ... این روش خوب است ولی در حال حاضر من قصد دارم صحت یک ایمیل لیست رو بررسی کنم و لیست ایمیل از قبل حاضر شده نمیتونم به 1000... کاربر ایمیل بدم بگم آیا ایمیل شما فعال است؟!

من به جواب نرسیدم لطفا راهنمایی بفرمایید...

ostovarit
سه شنبه 02 شهریور 1389, 12:44 عصر
این سوال رو در فروم های دیگه هم مطرح کردم دوست عزیز پاسخ دادند... مطالب رو اینجا منعکس میکنم تا با کمک شما زودتر به جواب برسیم:

mostafa_leman نوشته است:شما نمیتونید از وضعیت ایمیل آگاه بشید. مگر اینکه با یک روش طرف را مجبور به اعلام پاسخ کنید (مثلاً طرح پرسش یا اهدای جایزه یا ....) که اینم هم زمانبره هم غیر معقول

جواب من:
درسته ولی نرم افزار هایی هستند که این کار رو میکنند !

پس این کار شدنیه و یک روشی براش هست ...

آدرس زیر رو ببینید:
http://verify-email.safe-install.com/

دوستان عزیز لطفا از آدرس بالا دیدن کنید و راه حل و روشی اگر به ذهنتون میرسه ممنون میشم بفرمایید...

pernia
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 10:55 صبح
سلام
اگر واقعا قصد دارید تا از valid بودن ایمیل های رسیده اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که همچین ایمیلی روی Gmail یا Yahoo یا .... register شده هیچ راهی باقی نمیماند مگر اینکه از web service استفاده کنید!
یک شرکت مثل
https://www.xwebservices.com/formslogin.aspx?ReturnUrl=%2fManage%2fXWebEmailVal idation%2fDefault.aspx

یک اکانت بخرید و با ساختن فایل wsdl برای دات نت و پروکسی برای php تابع انلاین انها را اجرا نمایید تا نتیجه true یا false بودن تابع انها به شما نشان دهد که ایا ایمیل ثبت (به عنوان رودی تابع) واقعی است یا نه!

این شرکت ها طرف قرار داد با همه میل سرور ها هستند...

ostovarit
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 12:52 عصر
سلام
اگر واقعا قصد دارید تا از valid بودن ایمیل های رسیده اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که همچین ایمیلی روی Gmail یا Yahoo یا .... register شده هیچ راهی باقی نمیماند مگر اینکه از web service استفاده کنید!
یک شرکت مثل
https://www.xwebservices.com/formslogin.aspx?ReturnUrl=%2fManage%2fXWebEmailVal idation%2fDefault.aspx

یک اکانت بخرید و با ساختن فایل wsdl برای دات نت و پروکسی برای php تابع انلاین انها را اجرا نمایید تا نتیجه true یا false بودن تابع انها به شما نشان دهد که ایا ایمیل ثبت (به عنوان رودی تابع) واقعی است یا نه!

این شرکت ها طرف قرار داد با همه میل سرور ها هستند...

با سلام و تشکر از مطلب مفیدتون ...

شرکت ایرانی برای این منظور وجود نداره؟
راهی نیست بدون صرف هزینه اینو انجام بدم؟ ( مثلا نوشتن یک کامپوننتی و آپلودش روی سرور یا هر چیزی که این کار رو انجام بده)
فایل wsdl چیه؟ و چطور کار میکنه؟
تابع آنلاین ؟! یعنی بررسی میکنه ببنی همچین ایمیلی هست یا اینکه آنلاین بودن رو بررسی میکنه؟ متوجه نشدم ...
نرم افزار های موجود هم همین روش رو دارند؟

با تشکر

pernia
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 10:17 صبح
سلام مجدد
من از اینترنت محروم شده ام و ممکن هست که خیلی دیر به دیر به اینترنت بیام...از این بابت متاسفم و شرمنده ...الان هم که میام قاچاقی هست!
این فقط یه راه هست اما نمیدونم راههای دیگه ای هم داشته باشه!
اینکه نماینده های ایرانی ها همچین چیزی رو داشته باشند هم نمیدونم... اما ممکنه اگه سرور خصوصی خرید میکنید همچین چیزی رو روش داشته باشه به عنوان extra appendix

سوال شما در مورد نحوه استفاده نشون میده تا حالا با هیچ نوع webservice کار نکرده باشید. پس اگر امروز در موردش مطالعه کنید میبینید که امکانات بسیار زیادی در زمینه اینترنت در دسترس شما قرار میگیره!
و یه سایت مثل گوگل چقدر بیشتر به چشم میاد چون کلی webservice رایگان داره!

فایل wsdl در واقع یک پروکسی است که با ساختاری رکوردیک از نوع xml شما را به ادرسی در اینترنت وصل میکنید که محتوی یک یا چند تابع است . این توابع یا رایگان است یا خیر ....
انواع بسیار مهم ان مانند همین mailValidation webservice را باید بخرید
یادتان می اید که یک تابع به عنوان مثال با دسترسی public یا global در یک کلاس میساختید و در بعضی جاهای برنامه تان استفاد میکردید؟ بله از نظر کاربرد دقیقا همان شکل است و اخر با یک تابع کار دارید....بقیه اش دسترورات حاشیه ای میباشد که زیاد مهم نیست! تابع درون مقصد مهم است!

نمونه ساختن و استفاد ه از ان را به وسیله vb.net در یک مثال به شما نشان میدهم
http://www.codeguru.com/vb/vb_internet/webservices/article.php/c4813

موقعی که این فایل wsdl را میسازید در پایان به طور خودکار خواهید دید که چه توابعی در دسترس شماست و چه پارامتر هایی دارند و چه خروجی هایی را به شما میدهند! تا شما بهترین تصمیم را بگیرید.
با استفاده از web matrix هم میتوانید بسیار سریعتر این فایل ها را بسازید به صورت ویژوالی ...

باید بدانم شما به php کار میکنید یا .net
استفاده از web service در این دو زبان متفاوت است!

شرمنده هستم اگر زیاد در نت نیستم
برنامه نویسی کنید و لذت ببرید و به بقیه هم یاد بدهید.

ostovarit
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 14:07 عصر
برنامه نویسی کنید و لذت ببرید و به بقیه هم یاد بدهید.

با سلام
مطالب مفید بود ممنونم ... من دات نت کار هستم و سی شارپ مینویسم ...
اگر درست متوجه شده باشم باید از طریق نرم افزارم و به وسیله وب سرویس از توابعی که از قبل توسط کمپانی هایی نوشته شده استفاده کنم... اونم به صورت آن لاین ...
این تابع که من میخوام ظاهرا پولی هست ...
بالاخره این توابع رو هم یکی نوشته ... من نمیتونم تابعی مشابه ایجاد کنم؟
یعنی اگر روش کار تابع رو بدونم میتونم اون تابع رو در یک زمان معقول ایجاد کنم؟
چه چیزی باعث شده که برنامه نویس ها پول بدن و از این توابع استفاده کنند؟ ... حالا در بعضی موارد مثل جستجو در گوگل که رایگان استفاده ازش سرعت کار رو میبره بالا و نوشتنش منطقی نیست ... اما در موردی که من میخوام فکر میکنم با یک ترفند این کار عملی باشه ... و نیازی به اجاره یک تابع آن لاین نباشه ... نظر شما چیه؟

pernia
یک شنبه 21 شهریور 1389, 12:41 عصر
سلام مجدد
باز هم شرمندم اگه اینترنت زیاد در دسترسم نیست.
اینو دانلود کن حتما:
در این موقعیت زمانی نرم افزار ASP.NET web matrix باید خوراک شما باشه چون معمولا همه برای ساختن وبسرویس fبرای مردم و دریافت پروکسی از وبسرویس هایی که دیگران ساختندمیان سراغش 2 یا 3 مگ بیشتر نیست شاهکاریه واسه خودش ! . یه management consul خیلی باحال داره !!!!
ساختن وبسرویس که مهم نیست( یه مشت دستوره دیگه )!چرا میگم مهم نیست برای اینکه

یعنی اگر روش کار تابع رو بدونم میتونم اون تابع رو در یک زمان معقول ایجاد کنم؟
جواب در این مورد خیر زیرا مجوز یا همان یوزر پسوورد یا offline copy list db یا هرچیزی که میدن توی دسترس منو شما نیست که بیایم براش وبسرویس بسازسم!

چه چیزی باعث شده که برنامه نویس ها پول بدن و از این توابع استفاده کنند؟
نداشتن امکانات مذکور...یعنی offline copy list db یا یوزر پس مقصد محتوی لیست!

نکته اینجاست که این وب سرویس ها مجوز اتصال به لیست دیتابیس ایمیل های مثلا شرکت گوگل و یاهو و لیکاس و هاتمیل و ....رو دارند که من و شما نداریم...حالا چرا خود گوگل نمیاد همچین چیزی بفروشه جوابش
ساده هست : فرض کنید یه هفته دیگه یه میل سرور دیگه ای یه جای دیگه اپلود بشه و شروع کنه به ارائه خدمات ایمیل
خوب حالا چی میشه؟ اگه یه نفر بیاد از این میل سرور جدید برای شما ایمیل بفرسته شما از کجا میفهمید که ایمیلش ولید هست یا نه؟
شما که فقط مال گوگل و احتمالا مال چندتای دیگه از خود شرکت های سرور رو خریدید!!!!!
پس وجود یک شرکت که به همه دیتابیس های ادرس ایمیل و وضعیت فعلی انها دسترسی داره میشه راه حل!!!

وبسرویس یکی از جنبه های امنیتی نیز هست.... میپرسید چرا؟ به خاطر بیارید stored procedures در DBMS ها چگونه سورسشون مخفی بود و از محیط دیگر با شما ارتباط برقرار میکردند!!!
امروزه برای DC کردن قطعات و امن تر کردن انها دست به پراکنده کردن هدف ها در وبسرویس ها زده میشه تا منابع تشکیل دهنده یه موجودیت ، از یک جا که نباشند هیچ!!!! از چند جا باشند که به صورت recursive قادرند تا یکدیگر را فرابخوانند!
خلاصه فعلا وبسروس حالتی محبوب از ارائه خدمات فقط برای برنامه نویسان است نه برای عموم . برنامه نویسانی که از سورس پشت وبسرویس به هیچ وجه خبر ندارند و n تا پارامتر تحویل میدن تا یک یا چند اتفاق براشون بیفته!

در زمینه هک هم بسیار کاربرد داره البته به قول معروف بستگی داره به تیزی چشم شما!
مثلا چند وقت پیش یه بابایی توی pc7 یه وبسرویس ساخته بود که تعداد اکانت های انلاین vbulletin هر سایتی رو بهش میدادی ، در جواب بهت میداد و میتونستی اگه تعدادشون برسه به 1000 تا یه دیداس براش ران کنی اوتوماتیک تا لو نری و سایت هدف هم منفجر بشه(اگه مسئول امنیتی نداشته باشید)!
اینو گزاشته بود تا هم هکر ها بزن و بکوب را بندازن و یقه این هم وسط نیاد ...بعدا امار کلی رو خودش میگرفت ببینه کیا دیداس باز هستند!
ولشون کن حال کنن.

خلاصه اینکه مجوز ها مهمند و در ابتدا وبسرویس برای همین ایجاد شد و الان به همه شکلی ارائه خدمات میده.
فعلا بای