PDA

View Full Version : سوال: کار با پورت پرینتر

rezaeyan
یک شنبه 31 مرداد 1389, 23:32 عصر
من می خوام با پورت پرینتر وسایل دیگر رو کنترول کنم کسی هست که اطلاعاتی بده یا روش بهتری پیشنهاد بده؟:متفکر:

vbworm
دوشنبه 01 شهریور 1389, 01:09 صبح
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=075318ca-e4f1-4846-912c-b4ed37a1578b&DisplayLang=en

http://bytes.com/topic/visual-basic-net/answers/365773-lpt-port-vb-net-not-vb6

mahdi1373
دوشنبه 01 شهریور 1389, 12:21 عصر
من دو تا dll برای این کار دارم و باهاشون کار کردم. اگه کارت با dll راه می افتاد بگو برات بفرستم.

rezaeyan
دوشنبه 01 شهریور 1389, 23:28 عصر
mahdi جان ممنون میشم اما با پرسجویی که کردم به این نتیجه رسیدم که برای ارتباط با میکروکنترولر بهتره از پورت سریال استفاده کنم کسی اطلاعات بیشتری داره:متفکر:

Shahram_Shobeiri
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:45 صبح
برای ارتباط با میکرو باید از یه آی سی max 232 استفاده کنی. دو تا از پایه های این آی سی به اسم های tx و rx ارسال و دریافت داده رو انجام می دن و بقیه پایه ها به vcc و gnd و یه مشت خازن وصل میشن. نحوه بستن مدار این آی سی و اینکه چطوز خازن ها رو به اون وصل کنی و اینکه چطور به میکرو و pc وصلش کنی رو می تونی از تو دیتا شیت خود آی سی پیدا کنی.
در بخش برنامه نویسی هم نکته خاصی نداره فقط باید مشخصات ست شده برای پورت در دو طرف یکسان باشه.
راستش این کار زیاد به vb.net ربط نداره و بهتره بری تو فروم های الکترونیک دنبال جواب سوالات بگردی!

Shahram_Shobeiri
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:49 صبح
اینم نحوه بستن مدار max 232

MehdiElexal
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:52 صبح
mahdi جان ممنون میشم اما با پرسجویی که کردم به این نتیجه رسیدم که برای ارتباط با میکروکنترولر بهتره از پورت سریال استفاده کنم کسی اطلاعات بیشتری داره:متفکر:
پورت پرینتر برای پروگرام کردن میکرو کنترلر به کار میرفته اما الان یواس بی اومده که خیلی بهتره
منم پیشنهاد میکنم برای ارتباط با میکرو از سریال و max232 استفاده کنی که آی سی ttl های خوبی هستند

rezaeyan
سه شنبه 02 شهریور 1389, 23:16 عصر
اگه میشه در باره ارتباط با میکرو توسط usb توضیحات بیشتری بدین

MehdiElexal
سه شنبه 02 شهریور 1389, 23:46 عصر
اگه میشه در باره ارتباط با میکرو توسط usb توضیحات بیشتری بدین
یک سری میکرو ها هستند که USB Support هستند که اتصال اونها با 4 سیم VCC D+ D- GND امکان پذیر هست هم Avr هست و هم PIC، سایر میکرو هام که ندارند مثل Atmega32 از RX-TX اونها میتونید خروجی بگیرید و به مبدل هایی که تو بازار هست بدید اونها براتون USB میکنند.
امیدوارم منظور رو رسونده باشم
البته این بحث ها الکترونیکی هست !!!

rezaeyan
سه شنبه 02 شهریور 1389, 23:55 عصر
مهدی جان ممنون از راهنماییتون.:تشویق:
اما این فقط یک طرف مشکل رو حل میکنه اون طرف دیگرو چه کنم. :عصبانی++: منظورم ارتباط ویبی دات نت با usb و ارسال و دریافت اطلاعاته؟ :اشتباه:

rezaeyan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 13:32 عصر
کسی نیست یه کمکی کنه:ناراحت::گریه:

MehdiElexal
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 15:26 عصر
مهدی جان ممنون از راهنماییتون.:تشویق:
اما این فقط یک طرف مشکل رو حل میکنه اون طرف دیگرو چه کنم. :عصبانی++: منظورم ارتباط ویبی دات نت با usb و ارسال و دریافت اطلاعاته؟ :اشتباه:
عزیزم از USB به دات نت هم میتونی از HyperTerminal استفاده کنی که داده هات رو بفرستی
یه برنامه تو دات نت باید با Serialport بنویسی یه برنامه هم تو میکرو ، به همین راحتی بازم توضییح بیشتری خواستی بگو
rezaeyan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 15:56 عصر
آقا مهدی من میخوام با ویبی به صورت مستقیم توسط کابل usb با میکرو متصل بشم.:ناراحت:
حالا چطوری و با کدوم کد :متفکر::متفکر::اشتباه::عصبان ++:

MehdiElexal
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 16:07 عصر
آقا مهدی من میخوام با ویبی به صورت مستقیم توسط کابل usb با میکرو متصل بشم.:ناراحت:
حالا چطوری و با کدوم کد :متفکر::متفکر::اشتباه::عصبان ++:
خب فدات شم اینی که شما میگی همینه دیگه
یه سر کابل به میکروت وصل هست یه سرشم به سیستم
حالا از toolbox ابزار serial port رو انتخاب کن بعد هر چی میخوایی ازش output کن به پورتی که usb تون بهش وصل
اون خودش میفرسته به میکرو
ببین usb که به سیستمتون وصل کردین بصورت یه سریال شناخته میشه در سیستم حالا برو تو DeviceManager و ببین سریال چند وصل شده ؟؟ بعد serialport رو میگذاری رو فرمت مثلا مینویسی

serialport1.output="LED"الان LED که String نیز هست به سریال فرستاده میشه به USB تبدیل میشه اتوماتیک و به RX میکروت میره
برای میکروت هم مینویسی مثلا
IF input="LED" then
portD.1=1
endif
الان portd.1 روشن میشه !!!
متوجه شدی؟

rezaeyan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 16:15 عصر
میشه یک نمونه کد کامل برای هر دو طرف میکرو و pc بذاری:لبخندساده:
و اینکه چه جوری می تونم از برق usb برای میکرو استفاده کنم:متفکر:
ممنون میشم

MehdiElexal
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 16:17 عصر
میشه یک نمونه کد کامل برای هر دو طرف میکرو و pc بذاری:لبخندساده:
و اینکه چه جوری می تونم از برق usb برای میکرو استفاده کنم:متفکر:
ممنون میشم
برق USB که 5 ولت هست شمام بنابراین میتوینی از میکرو های 5 ولت استفاده کنی و بدی به VCC و Gnd
آخه من نمیدونم شما که چی کارمیخوایید بکنید که بنویسم خودت شروع کن به مشکلی خوردی من قول میدم کمکت کنم

rezaeyan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 16:26 عصر
پس اولین سوال:
چه میکروهایی با 5 ولت کار می کنن؟

MehdiElexal
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 17:19 عصر
پس اولین سوال:
چه میکروهایی با 5 ولت کار می کنن؟
آخه من نمیدونم شما با چه سریکار میکنید که راهنماییتون کنم !!!
pic ,Avr , Arm
چی آخه ؟
اگه از آیسی های رایج استفاده میکنید
ATMEGA32,ATMEGA16,ATMEGA8,ATMEGA64,ATMEGA128,..... .

rezaeyan
جمعه 05 شهریور 1389, 10:21 صبح
مي خوام با bascom-avr كار كنم. چيز زيادي هم نمي دونم

MehdiElexal
جمعه 05 شهریور 1389, 13:31 عصر
مي خوام با bascom-avr كار كنم. چيز زيادي هم نمي دونم
میکروت چیه ؟
بگو تا برنامش رو بنویسم

rezaeyan
جمعه 05 شهریور 1389, 14:39 عصر
ممنون. ببین مشکل اول من هم همینه:اشتباه:
نمیدونم کدومو انتخاب کنم که همه اون چیزی رو که میخوام داشته باشه مثلا
1- تعداد پایه های ورودی و خروجی زیاد باشه که بعدا به مشکل نخورم
2- آموزش و سورس کدهاش بفور پیدا بشه
3- امکاناتش تقریبا کامل باشه
:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: تعجب::متعجب::متعجب::متعجب::م عجب::متعجب::متعجب::متعجب::مت جب::متعجب::متعجب::متعجب::متع ب::متعجب::متعجب::متعجب::متعج ::متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:

rezaeyan
جمعه 05 شهریور 1389, 17:49 عصر
:اشتباه::عصبانی++::اشتباه::اش باه::اشتباه::اشتباه::اشتباه: :اشتباه::اشتباه::اشتباه::اشت اه:

rezaeyan
جمعه 05 شهریور 1389, 17:56 عصر
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه:

MehdiElexal
جمعه 05 شهریور 1389, 17:56 عصر
ممنون. ببین مشکل اول من هم همینه:اشتباه:
نمیدونم کدومو انتخاب کنم که همه اون چیزی رو که میخوام داشته باشه مثلا
1- تعداد پایه های ورودی و خروجی زیاد باشه که بعدا به مشکل نخورم
2- آموزش و سورس کدهاش بفور پیدا بشه
3- امکاناتش تقریبا کامل باشه
:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: تعجب::متعجب::متعجب::متعجب::م عجب::متعجب::متعجب::متعجب::مت جب::متعجب::متعجب::متعجب::متع ب::متعجب::متعجب::متعجب::متعج ::متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:
من خودم atmega32 استفاده میکنم 40 تا پایه داره که 32 تاش خروجیه
شمام میتونید از این آی سی استفاده کنید

rezaeyan
جمعه 05 شهریور 1389, 18:37 عصر
من خودم atmega32 استفاده میکنم 40 تا پایه داره که 32 تاش خروجیه
شمام میتونید از این آی سی استفاده کنید
حالا اومدیمو از 32 تا خروجی بیشتر می خواستیم باید چه کار کرد؟:متفکر:

Shahram_Shobeiri
شنبه 06 شهریور 1389, 08:06 صبح
مدارات مجتمعی هستند که یک پایه خروجی از نوع سریال رو به چند پایه خروجی تبدیل می کنند.

rezaeyan
شنبه 06 شهریور 1389, 14:21 عصر
مدارات مجتمعی هستند که یک پایه خروجی از نوع سریال رو به چند پایه خروجی تبدیل می کنند.
من دقيق متوجه حرفتون نشدم.
ببين منظورم اين بود كه اگه تعداد وسائلي(سنسور؛رله و ...) كه بخوام به ميكرو وصل كنم از تعدا پايه هاي ميكرو بيشتر بود بايد چكار كنم؟