PDA

View Full Version : تفاوت روش های اضافه کردن کنترل ها در برنامه های ویندوز

StepUp360
یک شنبه 31 مرداد 1389, 23:32 عصر
با سلام

اضافه کردن کنترل های مورد نیاز به برنامه به روش های زیر چه تفاوت هایی با هم دارند:

1)اضافه کردن کنترل با کشیدن کنترل مورد نیاز از جعبه ابزار ویژوال استدیو و اضافه کردن آن به فرم برنامه

2)تعریف کنترل مورد نظر به صورت کلاس و استفاده از آن

در روش اول: کنترل بر روی فرم اضافه می شود و ما می توانیم آن را ببینیم و با موس آنها را جابجا کنیم...

اما در روش دوّم: کنترل ها در برنامه ایجاد می شوند ولی بر روی فرم در بخش دیزاین برنامه قابل مشاهده نیست و برای قرارگیری مناسب باید لوکیشن کنترل مربوطه را تنظیم کنیم که در زمان اجرای برنامه در مکان مناسب قرار گیرد و قابل مشاهده گردد...

حالا سوال من اینه که:

آیا تعریف کنترل ها به روش دوم باعث افزایش سرعت اجرای برنامه خواهد شد یا نه؟

استفاده از کدام روش مناسب تر است؟

در روش دوم باید خاصیت های کنترل مورد نظر را به صورت کد نویسی دستی تنظیم کنیم و این کار ممکنه تعداد خطهای کد نویسی را افزایش دهد هرچند که در روش اول تمام کد های مربوط به خاصیتهای کنترل اضافه شده به فرم برنامه به صورت اتوماتیک در بخش دیگری نوشته میشود...

اما نظر خودم اینه که در روش دوم که کنترل ها را به صورت کلاس تعریف میکنیم، اگر بخواهیم از خاصیتهای کمتری از کنترل مورد نظر استفاده کنیم، حجم کدنویسی نسبت به روش اول کمتر است.

sinashahab
یک شنبه 31 مرداد 1389, 23:50 عصر
سلام دوست عزیز.

هیچ فرقی ندارن .

ولی خودم اگه توی فرمم یک تایمر نیاز داشته باشم دلم نمی یاد زیر فرمم رو خراب کنم برای یه تامر و برای اون از کد استفاده می کنم . ولی در عوص صفحه ی کدام کثیف میشه :اشتباه:.

#aliyari_C
دوشنبه 01 شهریور 1389, 04:07 صبح
سلام
یک سوال: حال اگر بخواهیم روش شی گرا را پیاده سازی کنیم.....کدام روش صحیح است.
یک جواب: خوب باید روش دوم را انتخاب کنیم....

موفق باشی
__________________________________________________ __________________________________________________
چون به دریا می توانی راه یافت
سوی یک قطره چرا باید شتافـت

نتایج آماری,مقایسه ای بین String و StringBuildr (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=233987)

shask00l
سه شنبه 02 شهریور 1389, 02:50 صبح
این روش هایی که گفتید در عمل همه به یه شکل انجام میشن . درسته که شما برای اضافه کردن ابزار از جعبه ابزار استفاده میکنید ولی visual stidio در همون لحظه کدش رو به پروژتون اضافه میکنه . برای اطلاعات بیشتر یه نگاهی به فایل designer مربوط به فرمتون بندازین .