PDA

View Full Version : سوال: فیلدهای user و pass و log in وmembership خود asp

masoudseddighi
دوشنبه 01 شهریور 1389, 06:46 صبح
سلام دوستان
برای طراحی سایتی که کاربران میتونن تو اون عضو بشن در طراحی db جدول user نیاز به فیلد های username و password هست یا اینکه اگه از membership یا log in خودasp استفاده کنیم دیگه نیازی به تعریف نیست؟
این سوال را توی بخش data base مطرح نکردم چون میخواستم از membership خود asp استفاده کنم لطفا حذفش نکنین
ممنون میشم جوابمو بدید
مرسی

صادق صدقی
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:45 صبح
سلام

از خوده asp استفاده کن

خیلی خیلی خیلی کار ها رو کم و آسون می کنه
امنیتش هم توپ!!!!!!!

مثال هم داره تویه همون تالار
یه سرچ بزن پیدا می کنی

masoudseddighi
سه شنبه 02 شهریور 1389, 05:10 صبح
سلام

من وب سایتم کامل فارسیه اگه ثبت نام یا ورود به ائن فارسی نباشه یه مقدار تو چشم میزنه جالب نیست زیاد
میتونم خودم فارسیشون بکنم؟یه سوال دیگه هم دارم اینکه اگه از membership خود asp استفاده کنمprofile همم درست می کنه؟یعنی اگه بخام واسه کاربرام صفحه profile داشته باشم کمکم میکنه؟واسه این کار باید چکار کنم؟

ممنون

raziee
سه شنبه 02 شهریور 1389, 09:40 صبح
من وب سایتم کامل فارسیه اگه ثبت نام یا ورود به ائن فارسی نباشه یه مقدار تو چشم میزنه جالب نیست زیاد
ظاهر هر کنترل رو میتونید خودتون طراحی کنید.

میتونم خودم فارسیشون بکنم؟
بله

یه سوال دیگه هم دارم اینکه اگه از membership خود asp استفاده کنمprofile همم درست می کنه؟یعنی اگه بخام واسه کاربرام صفحه profile داشته باشم کمکم میکنه؟واسه این کار باید چکار کنم؟
membership دات نت جدولی رو با نام aspnet_Profile داره که اطلاعات مربوط به هر کاربر رو به صورت سریالی در خودش ذخیره میکنه.
برای معرفی فیلد های پروفایل باید فیلد ها رو در وب کانفیگ تعریف کنید.
شما میتونید یک جدول Profile مربوط به خودتون رو در دیتابیس بسازید و روابط مربوطه رو ایجاد کنید.

masoudseddighi
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 05:16 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید که چطور می تونم ظاهر کنترل ها را خودم عوض کنم و فارسیشون بکنم؟
فرمودید اگه ازmembership استفاده کنم دیگه نیازی نیست که تویdata base جدول بسازم خودم؟
این که چطور می تونم از داده هایی که خود membership به صورت سریالی ذخیره کرده استفاده کنمو توضیح میدید؟یا اگه یه نمونه ای مثالی چیزی بذارید ممنونتون میشم.
مرسی

Saman Hashemi
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 03:53 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید که چطور می تونم ظاهر کنترل ها را خودم عوض کنم و فارسیشون بکنم؟
مثل همه کنترل فقط کافی خاصیت Text فارسی بنویسی.

فرمودید اگه ازmembership استفاده کنم دیگه نیازی نیست که تویdata base جدول بسازم خودم؟
نه باید از SQL EXPRESS استفاده کنی و توی WebSite/ASP.NET configuration تنظیمات انجام بدی.

این که چطور می تونم از داده هایی که خود membership به صورت سریالی ذخیره کرده استفاده کنمو توضیح میدید؟
در قسمت فیلم های آموزشی فیلمش موجود است.

imanasp
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 04:38 صبح
نه باید از SQL EXPRESS استفاده کنی و توی WebSite/ASP.NET configuration تنظیمات انجام بدی.

بایدی وجود نداره میتونی از ابزار aspnet_regsql استفاده کنی و سیستم membership و جدوالش روی توی دیتابیسی که خودت ساختی Import کنی

elham.a1364
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 12:19 عصر
برای تغییر در ظاهر این کنترل, رویconvert to template کلیک کنید و هر تغییری که میخواین بدید.
منظورتون رو درست از این سوال که
"چه طور میتونید از داده هایی که خود membership به صورت سریالی ذخیره کرده استفاده کنید" متوجه نشدم.
ولی اگه منظورتون اینه که مثلا بخواین به اطلاعات(مقادیر) کاربران دسترسی داشته باشید, یه سری توابع تعریف شده وجود داره,مثلا:

membership.GetUser
membership.GetPassword

Saman Hashemi
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 13:26 عصر
بایدی وجود نداره میتونی از ابزار aspnet_regsql استفاده کنی و سیستم membership و جدوالش روی توی دیتابیسی که خودت ساختی Import کنی

حرف شما درسته من آسون ترین راه گفتم.

DPSxerex
دوشنبه 25 آذر 1392, 14:32 عصر
یه سوال فنی از مهندسین عزیز دارم
می تونیم فیلد های member ship رو تغییر بدیم ؟
مثلا می تونید تو بانکمون چند تا فیلد تاریخ تولد و اینا اضافه کنیم ؟