PDA

View Full Version : یادگیری ASP.NET

Delphi7_love
دوشنبه 01 شهریور 1389, 20:27 عصر
با سلام خدمت دوستان
من حدود 2 ساله دلفی کار می کنم و الان برای برنامه های تحت وب تصمیم به یادگیری ASP گرفتم . چقدر طول میکشه راه بیفتم و شروع به نوشتن برنامه های تحت وب بکنم و آیا کار سختیه یا نه ؟:متفکر:
متشکرم

Felony
دوشنبه 01 شهریور 1389, 20:45 عصر
اگر با مفاهیم پایه برنامه نویسی به صورت علمی و عملی و صحیح آشنا باشید کار سختی پیش رو نخواهید داشت و خیلی راحت میتونید یک زبان رو یاد بگیرید ( چون اینجا بحث یاد گرفتن شئ و کلاس و ... برای شما مطرح نمیشه ) و فقط باید یه Syntax جدید رو یاد بگیرید + یکسری مفاهیم توسعه برنامه تحت وب .

من که به شخصه چند وقته دارم روی C#‎ هم مطالعه میکنم و واقعا خیلی برام روون و راحت هست و در مورد هر مبحث فقط یه نگاه چند ثانیه ای به Syntax دستورات و نحوه استفاده ازشون میکنم .

Delphi7_love
دوشنبه 01 شهریور 1389, 22:25 عصر
جناب تاجیک از فعال بودن شما در همه جا حال می کنم ، فکر می کردم دلفی کار ها فقط سرشون تو کار خودشونه .
میشه گفت بیشتر نیاز هامو در این مدت بر طرف کردم و در مورد نوشتن برنامه زیاد با مشکل مواجه نیستم ولی این یادگیری ها بیشتر به صورت تجربی بوده و شاید بعضی جهات مفهوم پایه و اصلی کاری که انجام میدم رو متوجه نشم و فقط میدونم باید چطور حلش کنم :اشتباه: . نظر تونو در این مورد بفرمایید . راه حل این یادگیری علمی چیه ؟
و من به عنوان یک شخصی که دفعه اول میخوام ASP رو باز کنم از کجا و چگونه شروع کنم ؟
با تشکر....

Felony
سه شنبه 02 شهریور 1389, 04:46 صبح
در مورد اول که برای یادگیری علمی اولین گزینه منابع زبان اصلی هستن ، پس باید زبانتون خوب باشه در این صورت کافیه همون توابع و ... که به صورت تجربی یاد گرفتینشون رو توی سایت های تخصصی زبان اصلی مربوط به همون زبان یا راهنمای خود اون زبان برنامه نویسی جست و جو کنید ، اگر زبانتون روون باشه کار سختی نیست ، با این کار توضیحات بسیار جامع و کاملی رو در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت میکنید و بعد از مدتی این کار براتون عادت و آسان میشه .

و من به عنوان یک شخصی که دفعه اول میخوام ASP رو باز کنم از کجا و چگونه شروع کنم ؟
در آخر بر میگرده به میزان تسلط شما روی زبان ، اگر زبانتون خوبه منابع زبان اصلی فراوون هست ، اگر نه یک کتاب فارسی به پیشنهاد افرادی که تجربه کرده باشنش پیدا کنید و اون رو مطالعه کنید ، در طول این مطالعه زبان خودتون رو هم تقویت کنید ، چون در آخر باید دست به دامن خود برادر MSDN بشید .

موفق باشید .