PDA

View Full Version : ارسال اطلاعات Datagridview به بانک اطلاعاتی

Red_Dragon110
دوشنبه 01 شهریور 1389, 22:16 عصر
سلام
آیا کسی از دوستان می دونند چگونه می شود اطلاعات درون یک Datagridview را در بانک اطلاعاتی ذخیره کرد؟ (مستقیماً از توی خود Datagridview، نه از داخل شی ء های کمکی مانندTextbox , ...)

mahdi_7610
دوشنبه 01 شهریور 1389, 22:33 عصر
چند ساعت پیش یکی از بچه ها سوال کرده بود یکی از دوستان اینا گذاشته بود .

Red_Dragon110
دوشنبه 01 شهریور 1389, 23:15 عصر
خوب تا اینجاش مشکلی نیست، و از شما متشکرم:قلب:
ولی فرض کنید که می خواهیم یک Textbox داشته باشیم که در آن مثلاً تاریخ را وارد کنیم (یک تاریخ ثابت) و در جدولمان هم فیلدی برای تاریخ داشته باشیم، حالا مشکل اینجاست که همه ی فیلدها از داخل Datagridview ثبت باید بشوند ولی فیلد تاریخ ما از طریق این textBox ودر همه ی رکوردها هم به این تاریخ نیاز است و می خواهیم لازم نباشد برای هر ردیف یکبار تاریخ را وارد کنیم، التماس می کنم کمک کنید:گریه:

flash118
دوشنبه 01 شهریور 1389, 23:37 عصر
تا جايي كه از حرفاتو گرفتم شما يه تاريخ دارين كه از طريق تست باكس وارد ميشه و روي تمام فيلد ها اعمال ميشه درسته
خوب دوست عزيز راه حل تو
با استفاده از query هست كه ميتونيد تو جدولتون يه فيلد بزاريد براي راحتي مي تونيد varchar انتخاب كنيد حال كافيه با يه query داده تست باكس رو insert كنيد
اگه بازم مشكلي داشتين بگيد تا سورسشو براتون بزارم

Red_Dragon110
دوشنبه 01 شهریور 1389, 23:47 عصر
ببینید مشکل ساخت یک فیلد برای تاریخ نیست، حتی مشکل ثبت تاریخ به تنهائی هم نیست
من می خواهم همزمان که اطلاعات دیگر را دربانک اطلاعتی از طریق خود datagrid ثبت می کنم فیلد تاریخ هم از درون Text box ثبت کنم( هر ردیف دارای فیلدی برای تاریخ هست) من کد این کار را بلد نیستم ولی فکر کنم، باید یک Commandtext ی بنویسم که تمام اطلاعات را از طریق خانه های دیتاگرید بخواند و همان Commandtext تاریخ را از طریق TextBox بگیرد، امیدوارم ونظورم را متوجه شده باشید.

mmd2009
دوشنبه 01 شهریور 1389, 23:57 عصر
با سلام.

ببینید وقتی شما می خواهید یک رکورد ایجاد کنید در گرید ویو کافیه روش کلید کنید تا ایجاد بشه.

خب حالا شما کافیه از کد زیر استفاده کنید مشکلتون حل میشه.

اگر مشکلی بود بگید.

کد را در رویداد CellClick بنویسید.

dataGridView1.CurrentRow.Cells[4].Value = textBox1.Text.Trim();

Red_Dragon110
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:09 صبح
آقا از زحمت و سرعت عمل شما و دیگر دوستان بسیار سپاسگزارم:قلب: مشکل من حل شد:خجالت:
از همون طریقی که استاد عزیزم mmd2009 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=115786) گفتند
بازهم ممنونم