PDA

View Full Version : دیکشنری با علایم فنوتیک

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:05 صبح
سلام،
با وجود دیکشنری هایی که قابلیت تلفظ کلمات رو دارند، بعضی وقتها ترجیح میدم به علائم فنوتیک برای تلفظ رجوع کنم.
آیا برنامه ای وجود داره که این علائم رو همراه با ترجمه داشته باشه؟ یا یک Glossary برای Babylon ؟

با تشکر/

حسین فلاحی
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:47 صبح
1- babylon english glossary این قابلیت رو داره.

2-اگه برای غیر از babylon می خواین می تونین از دیکشنری Oxford Advanced learners هم استفاده کنین همراه با تلفظ.
3- microsoft encarta dictionaries هم این قابلیت رو داره همراه با تلفظ. (البته من با بسته Microsoft Encarta گرفتم نمی دونم تکی هم موجود هست یا نه).
4- merriam webster's dictionary هم همین طور. ( این یکی رو هم همراه با بسته Britannica گرفتم احتمالا تکی هم باشه).

vcldeveloper
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:47 صبح
Babylon خودش این قابلیت رو داره، فقط کافیه در تنظیماتش گزینه مربوط به نمایش علائم فونتیک را فعال کنید. البته تا جایی که یادم هست، این روی Glossary انگلیسی به انگلیسی خودِ Babylon جلوی عبارت نمایش داده میشه، فکر نکنم در انگلیسی به فارسی هم این علائم با فعال شدن اون گزینه، نمایش داده بشند. اگر علاوه بر Glossary انگلیسی به فارسی، از Glossary پیش فرض انگلیسی به انگلیسی خودش هم استفاده می کنید (که توصیه می کنم همین کار رو بکنید)، پس قابلیت نمایش علائم فونتیک هم دارید، فقط باید فعالش کنید.

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 02 شهریور 1389, 16:18 عصر
ممنون از دوستان.
من Glossary انگلیسی به انگلیسی رو برای همین نصب کرده بودم اما چیزی نمایش داده نمیشد. از اینکه باید تو تنظیمات Babylon فعالش کنم خبر نداشتم. حالا درست شد. ممنونم.