PDA

View Full Version : پهنای باند سایت پربازدید

modirmasool
سه شنبه 02 شهریور 1389, 00:39 صبح
سلام دوستان
میخواستم ببینم سایت های پربازدید چه پهنای باندی لازم دارن و اینکه تعریف دقیق پهنای باند چیه؟
ممنون میشم حالت های مختلفش رو بگین. مثلا سایتی که هزار ، ده هزار و یا بیشتر در روز بازدید کننده داشته باشه.
ممنون.

UnnamE
سه شنبه 02 شهریور 1389, 07:43 صبح
پهنای باند به خیلی چیزها بستگی داره مخصوصا محتوا
مثلا سایت های فیلم و موزیک بیشترین پهنای باند مصرفی رو دارن
در کل تمامی اطلاعات و بسته هایی که بین کلاینت و سرور سایت ردوبدل میشه جزء پهنای باند حساب میشن
مثلا وقتی شما این صفحه رو باز میکنین این صفحه به اندازه حجمش پهنای باند رو مصرف میکنه
یا وقتی من یه فیلم ۵۰۰ م.ب رو دانلود میکنیم به همین اندازه اون سایت پهنای باند مصزف میکنه

و وقتی یم هاستیگ یا خدمات ارایه دهنده وبسایت برای شما 50 GB در ماه محدودیت پهنای باند قرار میده به این معنی هست که شما به همین اندازه میتونید بین کاربران سایت و سرور سایتتون اطلاعات رد و بدل کنید
و عامل دیگر در نحوه مصرف پهنای باند مدل برنامه نویسی سایت هست - چه زیاد هستن سایت هایی که بازدید کننده ی آنچنانی ندارن ولی به اندازه سایتهایی که ده ها برابر خودشون بازدید دارن پهنای باند مصرف میکنن و خیلی موارد دیگه هست که در این موضوع اثر گذار هست

modirmasool
سه شنبه 02 شهریور 1389, 11:06 صبح
ممنون
ببینین من یه سایتی قراره بزنم که دانلود توش نیست(همش مطلبه) و فرض رو براین بگیرین که روزی 5000 بازدید داشته باشه. با این حساب تقریبا چه پهنای باندی برام مناسبه؟

UnnamE
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 06:52 صبح
اگه فرض بگیریم که یه سیستم مدیریت محتوای سبک داشته باشی و در هر مطلب هم یه عکس بخوای بذاری
تقریبا شاید یه سرویس بگیری که ماهیانه ۵۰ تا ۷۰ گیگا پهنای باند رو بهت اجازه بده هیچ مشکلی نداری
بیشتر به صورت تجربی میتونی بدست بیاری...

l.moradi
شنبه 06 شهریور 1389, 14:29 عصر
من با یه مثال توضیح می دم:
استاد ما در مورد سایت خودش اینطوری گفت:
من یه سایت با بازدید روزانه نزدیک به ده هزار نفر کاربر دارم که بیشتر محتوا می بینن + کمی عکس.
این سایت تقریباً 50 گیگ ماهیانه پهنای باند مصرف می کنه.
ما تا 200 گیگ پهنای باند در نظر گرفتیم.

aminghaderi
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 18:22 عصر
سلام دوستان
میخواستم ببینم سایت های پربازدید چه پهنای باندی لازم دارن و اینکه تعریف دقیق پهنای باند چیه؟
ممنون میشم حالت های مختلفش رو بگین. مثلا سایتی که هزار ، ده هزار و یا بیشتر در روز بازدید کننده داشته باشه.
ممنون.
این که پهنای باند چی هست رو دوستان کامل گفتند ، ولی یه چیزی نگفتند که من می گم شاید جالب باشه؟!
سایت های بزرگی مثل سایت های دانلود نرافزار یا بازی ویا فیلم و ... که ماهانه پهنای زیادی استفاده می کنند ، دیگه پهنای باند مصرفی رو از سرور سایت نمی گیرند و اونها از پهنای باند اضافه استفاده می کنند.
پهنای باند اضافه رو یه سری شرکت های (حالا دقیق نمی دونم هاستینگ هستند یا مخابراتی) ارائه می کنند ، که با هزینه خیلی پایین تر از سرور خودتون (شاید0/1 هزینه) همون پهنای باند رو ارئه می کنند.

و دومین مورد ، مهندسی طراحی برنامه های تحت وب.
که شما اگر مثلا یه سایت داری که Asp.Net هست که هاستتون ویندوز هست وقطعا هزینه های هاست ویندوز بالا هست ، شما برای اپلود فایل ها باید از یه هاست لینوکس استفاده کنی که در این شراط مخارج هاست و پهنای باند برای شما نسبت به ویندوز مجانی به حساب می یاد.

موفق باشی.