PDA

View Full Version : مبتدی: براي Sub Domain چه كار كنم؟

اوبالیت به بو
سه شنبه 02 شهریور 1389, 05:52 صبح
سلام

من مي خوام براي قسمتي از Sub Domain خودم برنامه نويسي كنم. اما مي خوام قبل از شروع سوال كنم ببينم كه من اين برنامه رو كجا بايد بنويسم؟ يعني آيا بايد در همون Solution قبلي شروع به كار بشم يا بايد يه پروژه جديد سازم؟
در هاست چه تغييراتي بايد ايجاد كنم؟

raziee
سه شنبه 02 شهریور 1389, 10:47 صبح
اگه منظورتون ایجاد subdomain همچون سرویس های وبلاگ دهی (و ... که برای هر کاربر یک subdomain ساخته اند) هست، این subdomain ها به صورت واقعی نیستند.
بلکه با تنظیم DNS انجام میشه و مثل فرستادن یک کوئری استرنیگ زمانی که از URL Rewriting استفاده مکنیم.
البته من خودم این کار رو نکردم. ولی برام جالب بود که به چه روشی کار میکنن تحقیق که کردم به این نتیجه رسیدم.
تو سایت asp.net جستجو کن create dynamic subdomain

alonemm
سه شنبه 02 شهریور 1389, 11:36 صبح
شما با تعریف ساب دومین در پنل مدیریت سایت شما یک آدرس پوشه میتونید تعریف کنید مثلا با زدن asp.majid.net شما به پوشه asp که در روت سایت شما هست منتقل میشید و میتونید صفحات رو اونجا بسازید مثلا یک صفحه اصلی و ... و میتونید همانند سایت دیگری که درون سایت شما هست ازش اسفاده کنید و به نظر من میتونید از همون پروژه قبلیتون در vs استفاده کنید.

موفق باشید.

اوبالیت به بو
سه شنبه 02 شهریور 1389, 11:46 صبح
سلام

گه منظورتون ایجاد subdomain همچون سرویس های وبلاگ دهی (و ... که برای هر کاربر یک subdomain ساخته اند) هست، این subdomain ها به صورت واقعی نیستند.
بلکه با تنظیم DNS انجام میشه و مثل فرستادن یک کوئری استرنیگ زمانی که از URL Rewriting استفاده مکنیم.
البته من خودم این کار رو نکردم. ولی برام جالب بود که به چه روشی کار میکنن تحقیق که کردم به این نتیجه رسیدم.
تو سایت ASP.NET جستجو کن create dynamic subdomain
خير منظورم اين نيست. مي خوام براي سايت خودم يه SubDomain كوچيك درست كنم.

شما با تعریف ساب دومین در پنل مدیریت سایت شما یک آدرس پوشه میتونید تعریف کنید مثلا با زدن asp.majid.net شما به پوشه asp که در روت سایت شما هست منتقل میشید و میتونید صفحات رو اونجا بسازید مثلا یک صفحه اصلی و ... و میتونید همانند سایت دیگری که درون سایت شما هست ازش اسفاده کنید و به نظر من میتونید از همون پروژه قبلیتون در vs استفاده کنید.
پس يعني
1- از داخل هاست ساب دامين درست كنم
2- خود هاست يه فولدر برام درست مي كنه
3- پروژه رو جدا بنويسم يا داخل همون vs قبلي؟

delasaee
سه شنبه 02 شهریور 1389, 12:06 عصر
ساب دامین رو از تو کنترل پنل هاستتون می تونید بسازید
شما معمولاً در ftp چند تا فولدر می بینید که یکی wwwroot هست یکی subdomain و...
داخل فولدر ساب دومین یه فولدر به اسم ساب دومینی که ساختید هست
پروژه رو باید جدید بنویسید یعنی انگار یه هاست دیگه هست و باید webconfig داشته باشه

اوبالیت به بو
دوشنبه 08 شهریور 1389, 09:24 صبح
سلام

شما معمولاً در ftp چند تا فولدر می بینید که یکی wwwroot هست یکی subdomain و...
وقتي SubDomain رو ايجاد كردم يه همچين پوشه اي رو نديدم.
بايد خودم دستي درست كنم؟

الان كاري كه من كردم اين بود:
يه SubDomain از طريق پنل هاست ساختم.
رفتم در ftp دستي يه پوشه به اسم subdomain ساختم
رفتم داخل پوشه subdomain يه پوشه ديگه به اسم subdomain ساختم. (اسم subdomain من dir است)
بعد يك پروژه جديد نوشتم.
پروژه رو به اون پوشه منتقل كردم.
اما نشد.

مي دونم كه اشتباه از من هست. يه جا رو دارم اشتباه مي كنم اما نمي دونم كجاست. چون وقتي وارد آدرس http://dir.Mysite.com مي شم يه InputBox باز ميشه كه از من Authenticate مي كنه و User و Pass مي خواد.

روش صحيح چيست؟

Shosbi.com
دوشنبه 08 شهریور 1389, 10:53 صبح
اگه هاستت این خاصیت رو نداشته باشه می تونی اضافه کنی !
اینکه با ساب دامینی به آدرس اصلی بری و بعد مدیریت کنی
مثل
a.site.com
b.site.com
c
...

بعد با استفاده از Request.Url

اوبالیت به بو
دوشنبه 08 شهریور 1389, 11:37 صبح
سلام

اگه هاستت این خاصیت رو نداشته باشه می تونی اضافه کنی !
اینکه با ساب دامینی به آدرس اصلی بری و بعد مدیریت کنی
مثل
a.site.com
b.site.com
c
...

بعد با استفاده از Request.Url

من اصلا منظورتون رو متوجه نشدم