PDA

View Full Version : تفاوت clustering و load balancing

miimii
سه شنبه 02 شهریور 1389, 10:20 صبح
سلام.
من نمي دونم تفاوت clustering و load balancing چيه؟
فکر ميکنم هردو براي بالابردن performance و high availability باشه !!! که اگه اين باشه چه تفاوتي با هم دارند؟
و ديگه اينکه چطور ميشه هر کدوم رو پياده سازي کرد؟
با تشکر

ahmad_eagle2002
سه شنبه 02 شهریور 1389, 10:49 صبح
سلام.
من نمي دونم تفاوت clustering و load balancing چيه؟

load balancing توسط ويندوز سرور و به عنوان يك سرويس ويندوزي پياده سازي مي شود و فكر ميكنم كه درخواست ها را يكي در ميان به (بنا به تنظيمات انجام شده توسط ما) به سرور ها مي فرستد

اما clustering در سطح SQL Server قابل پياده سازي است و درست است كه بازهم دو سرور داريم اما يك هارد مشترك داريم و كل سرويس را SQL مديريت ميكند

در كل تفاوت ها زياد است با كمي جستجو توي گوگل به نتيجه بهتري ميرسيد

در مورد پياده سازي هم اگر توي گوگل جستجو كني حتما آموزش پياده سازي تصويري اون رو پيدا ميكني

AminSobati
سه شنبه 02 شهریور 1389, 20:29 عصر
سلام دوست عزیزم،
Load Balancing یک اصطلاح خیلی کلیه و به این مفهومه که دو یا چند سرور مشترکا کاری رو عهده دار بشن تا همه بار روی یک سرور قرار نگیره. Clustering میتونه دو نیاز رو جواب بده: Failover و Load Balancing.
در خصوص SQL Server، باید بگم Clustering فقط میتونه Failover رو جوابگو باشه و Load Balancing پشتیبانی نمیکنه. برای بدست آوردن Load Balancing برای SQL Server مایکروسافت Peer-to-Peer Replication رو پیشنهاد میکنه

miimii
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 13:23 عصر
ممون از جوابتون.
من اينطور برداشت کردم که راه حل برطرف کردن Failover ايجاد Clustering در SQL Server است (در مورد پايگاه داده) آيا اين برداشت من درست است؟
و اينکه ميگوييم failover منظور از بين رفتن پايگاه داده است؟ يا از دست رفتن connection ها با پايگاه داده؟

ممکنه يک Link خوب، ساده و جامع براي اين موضوع منظورم ايجاد Clustering در SQL Server به من معرفي کنيد.

با تشکر

AminSobati
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 11:55 صبح
برداشتتون درسته ولی جملتون رو اصلاح میکنم:
راه بدست آوردن High Availability ایجاد Clustering در SQL Server است.

Failover به این معنی هست که اگر سرور پاسخی نداد، سرور دوم جایگزین بشه.

www.sql-server-performance.com