PDA

View Full Version : راه اندازی یک سیستم رای گیری

یک شنبه 30 شهریور 1382, 02:56 صبح
با سلام
استاد می خواستم بدانم چگونه می شود یک سیستم رای گیری در سایتی به راه انداخت
اگر یک مثال خوب معرفی کنید متشکرم
در شمن می خواهم این سیستم برای رای گیریهای مختلف جواب دهد(یعنی بتونم آپدیتش کنم)
با تشکر

Vahid_Nasiri
یک شنبه 30 شهریور 1382, 12:36 عصر
http://www.votations.com/NetPolls/index.asp

Vahid_Nasiri
یک شنبه 30 شهریور 1382, 12:39 عصر
http://www.aspfree.com/articles/1338,1/articles.aspx

Vahid_Nasiri
یک شنبه 30 شهریور 1382, 12:45 عصر
http://www.asp.net/ControlGallery/ControlDetail.aspx?Control=693&tabindex=2

یک شنبه 30 شهریور 1382, 18:20 عصر
استاد بسیار متشکرم
راستی دو تاش یکی بود
باز هم متشکرم

دوشنبه 31 شهریور 1382, 00:43 صبح
من این رای گیری که در asp.net بود رو اجرا می کنم این خطا رو میده
Server Error in '/Poll' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

File or assembly name NetPolls.dll, or one of its dependencies, was not found.Could not load the dataprovider assembly or dataprovider class,Please check your web.config or machine.config file netPollsSettings section.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Exception: File or assembly name NetPolls.dll, or one of its dependencies, was not found.Could not load the dataprovider assembly or dataprovider class,Please check your web.config or machine.config file netPollsSettings section.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[Exception: File or assembly name NetPolls.dll, or one of its dependencies, was not found.Could not load the dataprovider assembly or dataprovider class,Please check your web.config or machine.config file netPollsSettings section.]
Votations.NetPolls.DataProvider.Provider.GetInstan ce() +290
Votations.NetPolls.CodeBehind.Index.BindData() +45
Votations.NetPolls.CodeBehind.Index.Page_Load(Obje ct Sender, EventArgs E) +34
System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) +67
System.Web.UI.Control.LoadRecursive() +35
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain() +731

--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:1.1.4322.573; ASP.NET Version:1.1.4322.573

دوشنبه 31 شهریور 1382, 01:50 صبح
با سلام
استاد این که معرفی کردید(همین که اجرا نمی شد) مثل اینکه واسه اینکه نذاره یه نفر دو بار رای بده آی پی رو می گیره و ذخیره می کنه؟
مگه آی پی هر دفعه عوض نمی شه؟
با تشکر

Vahid_Nasiri
دوشنبه 31 شهریور 1382, 02:02 صبح
IP در ایران هر بار که کانکت کنی با دفعه ی قبل متفاوت است. ولی بر روی کامپیوتر - شما دارایIP ثابت هستید مگر آنرا دستی عوض کنید.

دوشنبه 31 شهریور 1382, 02:08 صبح
yani eeen to iran kar nemikone

Vahid_Nasiri
دوشنبه 31 شهریور 1382, 08:45 صبح
جوابهاش 100 درصد نیست.
برای دکور خوب است

دوشنبه 31 شهریور 1382, 12:11 عصر
پس استاد باید خودمان دسا به کار شویم؟هیچ سورس با حالی وجود ندارد؟
بهترین روش برای ذخیره سازی این نیست که نام کاربران را داشته باشیم و در دیتا بیس ذخیره کنیم که رای داده اند یا نه؟یا کوکی؟
با تشکر

Vahid_Nasiri
دوشنبه 31 شهریور 1382, 18:04 عصر
بله! بهترین روش مانند این فوروم است. از دیتابیس برای ذخیره کردن نام کاربران رای داده استفاده می کند.

دوشنبه 31 شهریور 1382, 21:15 عصر
استاد من می خواهم یک کنترل برای رای گیری درست کنم اما در اول کار هم سوال دارم:
1-اصولا ایکس ام ال بهتر است استفاده کنم یا...؟
2-برای برقراری رابطه با بانک اطلاعاتی ایا بهتر است خودم کاربر را مجبور کنم که از دیتا بیس خودم استفتده کند یا نه؟
3-کلا ایده ی شما چیست؟
با تشکر از استاد وحید نصیری مردی برای تمام فصول(پاچه خواری!!! :lol: :D )
:lol:

Vahid_Nasiri
سه شنبه 01 مهر 1382, 00:24 صبح
8)
بستگی داره!
اگر می خوای برای تیم منچستر یونایتد رای گیری کنی بهتر است ساده ترین را انتخاب کنی که هیچ چیزی را چک نکند تا خودت بتونی 100 بار رای بدی :lol:
اگر رای گیری خیلی برات مهمه که سایتت حتما ورودی دارد و باید ثبت نام کنند و ..... و اینجا خیلی راحت می توان مشخصات فرد رای داده را ثبت کرد و از رای دادن مجدد او جلوگیری کرد.
بقیه اش هم به توانایی هایت بستگی داره :wink:

سه شنبه 01 مهر 1382, 17:52 عصر
استاد منچستر مگه چشه تازه رای گیریه بی بی سی رو هم دیدم در پیته!!!(البته ورزشی)
منچستر قهرمان
در ضمن باز هم اغز شما متشکرم