PDA

View Full Version : سوال: نمایش بیش از یک item در taskbar برای برنامه؟

SAASTN
سه شنبه 02 شهریور 1389, 13:46 عصر
سلام، نمی دونم مشکل چیه، من هیچ کاری با هندل فرمها یا بقیه اشیا نکردم ولی بعضی وقتها برای برنامم دوتا (و اخیرا سه تا) آیتم توی tskbar قرار می گیره. توی عکس ضمیمه اولی از چپ به اسم exeست دومی به اسم یکی از دیالوگها (که یه بار باز شده و بسته شده) و سومی به اسم caption فرم اصلی. از اون طرف رفتا این ها هم با هم متفاوته اونی که به اسم exe برنامه است رفتارش عادیه، یعنی minimize و maximize می کنه یا اگه برنامه active نباشه activeش می کنه و ... ولی دوتای دیگه هیچ کاری نمی کنن، فقط اگه روشون R-Click کنی و Close برنامه رو می بندن.
کسی می دونه مشکل از کجاست؟

Felony
سه شنبه 02 شهریور 1389, 14:30 عصر
در فایل dpr پروژتون MainFormOnTaskbar برابر با True هست یا نه ؟

SAASTN
سه شنبه 02 شهریور 1389, 16:03 عصر
در فایل dpr پروژتون MainFormOnTaskbar برابر با True هست یا نه ؟
پروژه رو 2006ه، MainFormOnTaskbar نداره.

Delphi7_love
سه شنبه 02 شهریور 1389, 16:24 عصر
منم یه مشکل شبیه به همین دارم
زمانی که برنامه رو می بندم گاهی اوقات فرم ها بسته میشن ولی از روی تسکبار نمیره و اگر دو یا سه بار روش کلیک کنی میره

از کامپونت tms و ویندوز 7 استفاده کردم .

vcldeveloper
سه شنبه 02 شهریور 1389, 18:10 عصر
ی دونم مشکل چیه، من هیچ کاری با هندل فرمها یا بقیه اشیا نکردم ولی بعضی وقتها برای برنامم دوتا (و اخیرا سه تا) آیتم توی tskbar قرار می گیره.
فرم ها از کجا لود میشند؟ از DLL؟

SAASTN
سه شنبه 02 شهریور 1389, 18:46 عصر
فرم ها از کجا لود میشند؟ از DLL؟
خیر، اون مسئله Handleه Application رو قبلا داشتم که حل شد. اینا فرم های عادی هستند. ضمنا توی اون وضعیت فرم توی DLL که بسته می شد Button مربوط بهش هم توی taskbar بسته می شد ولی اینا نه، تا زمان بسته شدن برنامه محکم سرجاشون وای میستن. البته خیلی وقتا دومین Item سر باز شدن یه MDI ایجاد می شه.

SAASTN
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 10:23 صبح
کسی حدسی نداره؟ یا یه پیشنهادی که احتمالا کجا بتونم گیرش بیارم؟

gbg
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 00:37 صبح
من یه همچین مشکلی داشتم با این کد حل شد

Application.ShowMainForm:=True;
من این مقدار رو False کرده بودم و در زمان دلخواه فرم اصلی رو نشون می دادم که مشکل برام پیش می اومد