PDA

View Full Version : نمایش در دیتا گرید با شکلی دیگر

masoudcarpet
سه شنبه 02 شهریور 1389, 22:22 عصر
من یه برنامه دیدم وقتی جستجو میکردیم دیتا گرید رکوردهاش به ترتیب های لایت میشد و این انتخاب به سمت رکورد جستجو شده حرکت میکرد و وقتی به رکورد مورد نظر می رسید STOP میکرد اگه میشه بگید چه کار کنم که وقتی جستجو میکنم به جای اینکه فقط رکورد مورد نظرم فیلتر بشه و نمایش داده بشه همه رکوردها باشن و فقط انتخاب بره روی رکورد مذکور ، ضمنا با روشی که توی اون برنامه توضیح دادم
ضمنا" من با این کد جستجو میکنم:
کد:
loaddata(" where (" + search + " like N'%" + TextBox1.Text + "%')")
:

masoudcarpet
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 16:26 عصر
کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟:ناراحت:

Artisoft
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 16:47 عصر
باید بگی که از Database انتخاب کنه با دستور Select.

masoudcarpet
جمعه 05 شهریور 1389, 00:09 صبح
خب بعدش چی میشه ، باز هم همون یه رکورد رو فقط نشون میده دیگه من میخوام به جای این، همه رکوردها باشن فقط رکورد مورد نظرم انتخاب بشه...

FastCode
جمعه 05 شهریور 1389, 00:11 صبح
Linear Search vs Binary Search (http://www.google.com/images?rlz=1C1_____enIR386IR386&q=Linear%20Search%20vs%20Binary%20Search&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1366&bih=653)
نتیجه ای که میشه گرفت اینه که کد فعلی شما بهتره.

b.mahsa
جمعه 05 شهریور 1389, 18:38 عصر
نمی دونم سوالتون رو درست متوجه شدم یا نه.

ولی میتونید با تابع find یا (select query ) شماره اون رکورد(index) رو پیدا کنین و با دستور grid.currentrow گریدتون focusرو به اون سطر اختصاص بدید.

rezaeyan
شنبه 06 شهریور 1389, 00:51 صبح
شما می تونید اول از همه اطلاعاتتون رو با select * from tabel توی دیتاگرید نشون بدید بعد از اون از ردیف اول دیتاگرید شروع به حستجو بکنید

for a=0 to datagrid.rowcount-1
if datagrid.item(datagrid.colums,a)= ..... then
......
end if
next

Artisoft
شنبه 06 شهریور 1389, 05:38 صبح
باید از دستور for......next هستفاده کنی.
به این ترتیب که اول تعداد رکورد های جدول رو بگیری و بشه تعداد انجام دادن دستور For....Next.
بعد بین for....Next بنویسی که اول اون سطر رو انتخاب کنه و با مقداری که جستوجو میکنی مقایسه کنه.اگه همون بود وایسه اگه نه ادامه بده.این تنها راهه.