PDA

View Full Version : جستجو در نتایج جستجوی قبلی

searcher_man
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 08:52 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان
اگه ممکنه نمونه کدی برام قرار بدید که با PHP و MySQL بتونم در نتایج جستجوی قبلی که از MySQL گرفیتیم مجدداً جستجو کنیم.
مثلاً : من کلمه PHP را جستجو می کنم این جستجو 10 رکورد برام باز می گردونه، حالا می خوام در این نتایجی که بازگشته (نه همه رکوردهای Table) ، کلمه MYSQL را جستجو کنم . فرضاً 5 رکورد دیگر از اون 10 تا رکورد قبلی را برام بازمیگرودنه حالا می خوام توی این 5 رکوردی که بازگشته یه کلمه دیگه مثل Apache جستجو کنم .
مثل این باشه که من دو کلید برای جستجو بزارم، یکی با نام جستجو که میاد از کل Table کار Select رو انجام میده و یه کلید با نام جستجو در نتایج جستجوی قبلی که بیاد کار جستجو در نتایج جستجوی Select قبلی انجام بده . امیدوارم سوالم واضح باشه ...
ممنون میشم راهنمایی کنید . گرچه من هنوز به بعضی از زحماتی که این انجمن برام کشیده مدیون هستم .!!!!!

binyaft
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 10:50 صبح
نتایج جستجو رو بریزید داخل یک ارایه بعد داخل ارایه بسرچید :لبخند:

searcher_man
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 11:32 صبح
اگه ممکنه یه کم بیشتر توضیح بدید، یه نمونه کد هم بزاری بدک نیست . ممنون

امیـرحسین
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 11:49 صبح
عبارت جستجو شده رو بصورت مثلا یک فیلد مخفی به فرم سرچ اضافه کنید
و موقع سرچ، این فیلد رو چک کنید اگر مقدار داشت، با مقدار فروم AND کنید. این یک نمونه کد سادست. مطالعه کنید به دقت. این یک روشه:
<?php
echo '
<form method="post">
<input type="text" name="keyword" value="" />
<input type="hidden" name="recentKeyword" value="' .(isset($_POST['recentKeyword']) ? $_POST['recentKeyword'] : ''). '" />
<input type="submit" name="search" value="Search" />
</form>
';

if(isset($_POST['search'])) {
if(!empty($_POST['keyword'])) {
$keyword = mysql_real_escape_string($_POST['keyword']);
$where = "someField LIKE '%$keyword%'";

if(!empty($_POST['recentKeyword']))
$where .= " AND someField LIKE '%" .mysql_real_escape_string($_POST['recentKeyword']). "%'";

$select = mysql_query("SELECT someField1, someField2 FROM table WHERE $where");
// .....
}
}
?>

bestirani2
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 14:00 عصر
چه کاری هست
از اول هر چند تا کلمه رو که میخوای شرط کن توی جستجو باشه :لبخند: