PDA

View Full Version : سوال: چگونه مقدار یک تکست باکس که با جاوااسکریپت تغییر میابد را در سرور گرفت؟

Mostafa_Sabeti
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 12:33 عصر
سلام بر شما
اگه میشه یکی پیشنهادی بده و بگه چطوری مقدار تغییر یافته متن یک تکست باکس توسط جاوااسکریپت را در سرور حفظ کرده و مثلا داخل یک دیتابیس ذخیره نمود. :متفکر:
چون هر تغییری که توسط جاوااسکریپت روی متن داخل تکست باکس اعمال میشود از آنجایی که کلاینت ساید است در سرور دیده نمیشود.:ناراحت:

raziee
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 13:42 عصر
فکر میکنم بهترین کار اینه که یک Handler به پروژه تون اضافه کنید.
زمانی که اون تکس باکس تغییر کرد(با جاوا اسکریپت چک میکنید) اطلاعات اون جاوا اسکریپت رو به اون هندلر بفرستید.
و در اون هندلر هم کد های مربوط به درج/ویرایش بانک اطلاعاتیتون رو بنویسید.
----------------------------
استفاده از متد ajax در jquery کار رو بسیار راحت کرده.

Mostafa_Sabeti
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 15:35 عصر
مشکلم را تونستم خودم حل کنم. تغییرات اعمال شده به تکست باکس را با جاوااسکریپت توی cookie ذخیره کردم و برای ثبت آن داخل دیتابیس از مقدار ان کوکی در سرور استفاده کردم.
حالا یک سوال دیگه دارم. اینکه چطوری میشه امکانات ویرایش متن آن تکست باکس را برای یک کاربر فراهم کرد (مثلا با استفاده از execCommand جاوااسکریپت) و این تغییرات (مثل عوض شدن رنگ یک قطعه متن) را در سرور دریافت کرده و در دیتا بیس ثبت کنم.
اگر کسی هست که میتونه کامپوننتی را به عنوان یک ابزار ویرایش متن در صفحه asp.net برای یک مثلا textarea معرفی کنه ممنون و سپاسگذار میشوم.