PDA

View Full Version : طراحی شورت کات

hamed6380
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 11:50 صبح
با سلام خدمت دوستان
آیا کامپوننتی ، روشی ، چیزی هست که بشه برای قسمت های مختلف برنامه یه شورت کات به انتخاب کاربر در صفحه اصلی ایجاد کرد ؟
یه چیزی مثل ویندوز !
نمونشو یه جا دیدم !
ممنون از لطفتون...:قلب:

Mahmood_M
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 13:23 عصر
برای این کار راه حلهای زیادی هست ، مثل ایجاد HotKey ، استفاده از رویداد OnMessage مربوط به کامپوننت ApplicationEvents ، استفاده از رویداد OnKeyDown فرم اصلی و همینطور استفاده از Action ها ...
موارد زیر رو در سایت جستجو کنید ، چندین بار مطرح شده ، به عنوان مثال در اینجا (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=228208) چند نمونه هست ، اگر باز مشکلی بود بگید تا چند نمونه دیگه بزارم ...

موفق باشید ...

hamed6380
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 13:30 عصر
دوست عزیز ممنون از جوابتون
راستش چگونگی فراخونی مشکل من نیست
اصل مشکل اینه چجوری شورت کات ها رو تعریف و ایجاد کنم ؟
با image ، با چی ؟ نمیدونم ...

Mahmood_M
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 13:32 عصر
منظورت از ShortCut چیه ؟ Image چرا ؟

hamed6380
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 14:14 عصر
منظورم از شورت کات همون آیکون هایی است که شما برای هر برنامه ای در ویندوزتون در دسکتاپ دارید .
حالا من برای برنامم می خوام برای امکانات و بخش های مختلف یه همچین ایکون هایی ایجاد کنم . البته با انتخاب کاربر .
باز هم ممنون ...

Mahmood_M
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 15:22 عصر
اینجا (http://delphi.about.com/od/windowsshellapi/a/create_lnk.htm) یک نمونه برای ساخت آیکون در دسکتاپ هست ...
اگر هر قسمت از برنامه ی شما فایل اجرایی جداگانه ای داره می تونید برای هر فایل اجرایی یک Shortcut بسازید ، در غیر اینصورت باید برای هر Shortcut آدرس فایل اجرایی رو همراه پارامترهایی بدید تا در شروع برنامه با دریافت پارامترها متوجه بشید که کاربر کدوم Shortcut رو اجرا کرده ...
در مورد پارامترها هم در سایت چندین بار بحث شده ، اگر جستجو کنید پیدا می کنید ، موفق باشید ...

Felony
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 17:42 عصر
فکر میکنم منظور ایشون تهیه Shortcut از قسمت های مختلف برنامه تو فرم اصلی برنامه هست ، مثلا کاربر تو تنضیمات تیک قسمت گزارش گیری رو بزنه و در صفحه اصلی یک عکس بیاد که با کلیک روش فرم گزارش گیری باز بشه .

اگر منظورتون این هست برای این کار میتونید به راحتی در زمان انتخاب کاربر یک Button به همراه عکس مورد نظر در صفحه اصلی برنامه به صورت Runtime ایجاد کنید و به رویداد کلیکش باز شدن فرم مورد نظر کاربر رو اختصاص بدید ، کار سختی نیست .