PDA

View Full Version : یه سوال درباره DataGrid و MsHFlexGrid لطفا کمکم کنین

dr_g
چهارشنبه 15 تیر 1384, 14:50 عصر
با سلام
کامپوننت DataGrid قابلیت اضافه کردن Headerبه خودشو نداره .یعنی اگه بخوام عنوان بالای جدول مربوط به فیلد Nameرا به صورت فارسی بنویسم نام.نمی شه.ولی خوبیش به اینکه به صورت RunTime می شه بروی فیلدها عملیات انجام داد.همچنین این DGقابلیت تغییر رنگ پس زمینه و سلول و... رو نداره(DBG هم همینطوره)
کامپوننت MSHFlexGrid قابلیت اضافه کردن headerبه صورت دستی و تغییر رنگ پس زمینه و سلولهاو.... رو داره.ولی در RunTimeنمی شه بااون کارکرد.(MSFlex هم همین طوره)
حالا من یک کامپوننتی می خوام که همه این قابلیت ها رو یه جا داشته باشه.یا اگر همین کامپوننت ها می توننن همه این قابلیت ها رو داشته باشن.
لطفا راهنماییم کنین.خیلی منمون می شم.

sadegi
چهارشنبه 15 تیر 1384, 19:13 عصر
یعنی اگه بخوام عنوان بالای جدول مربوط به فیلد Nameرا به صورت فارسی بنویسم نام.نمی شه
چرا نمیشه ؟
دوست عزیز یا من منظور شما رو نمی فهمم ( که اگه همینطور هست بیشتر توضیح بدین)و یا این که اشکال از شماست (یه جای کارتون اشتباه هست)

PalizeSoftware
چهارشنبه 15 تیر 1384, 19:27 عصر
از Sheridan Data Widgets استفاده کن

hadi2345
چهارشنبه 15 تیر 1384, 22:14 عصر
با سلام.

دوست عزیز یا من منظور شما رو نمی فهمم
منم فکر میکنم که منظورشو درست نفهمیدم ولی تا اونجایی که من میدونم شما به راحتی میتونید header فارسی برای فیلدهاتون بذارید ولی اگه یک گرید خوب میخواهید ، میتونید از vsflexgrid 8.0 و همچنین از TRUEDBgrid 8.0 که هر دو از کامپوننتهای componentone studio هستند استفاده کنید ....
موفق باشید.

dr_g
پنج شنبه 16 تیر 1384, 12:02 عصر
سلام دوستان
از راهنمایی شما ممنون
برای شفاف سازی سوالم اونو به صورت عکس قرار دادم
شکل اول DG هستش که نمی شه عنوان فارسی واسه اون در نظر گرفت.فقط با نام فیلد کار می کنه
شکل دوم MSFlexGird هستش که می شه عنوان فارسی واسش در نظر گرفت.رنگ پس زمینه وسلولو... رو هم می شه تغییر داد.ولی بدیش به اینه که نمی شه در موقع اجرای برنامه رکوردی رو حذف یا ویرایش کرد(مثل DG).همچنین پهنای هر سلولشو به دلخواه تغییر داد.

در مورد TrueDGو ابزار های دیگه که گفتین اگه امکانش هست لینک دانلود واسم بزارین
(ترجیحا با کرک).ممنون

hadi2345
پنج شنبه 16 تیر 1384, 15:15 عصر
با سلام مجدد .
ببین دوست عزیز همین کاری که توmsflexgrid کردی ، به راحتی در datagrid هم قابل انجام هست :گیج:
در مورد TRUE DB Grid هم که از سایت www.componentone.com میتونی بگیری .
موفق باشید .