PDA

View Full Version : مشکل تشخیص سرور هنگام ارتباط با کریستال ریپورت از VB

vahidehrafati
چهارشنبه 15 تیر 1384, 16:17 عصر
سلام

من می خواهم از طریق vb به CrystalReport وصل شوم .

مشکل من این است که نام سروری را که گزارشات از جداول روی این سرور تهیه شده اند را نمی توانم به صورت پارامتریک از طریق vb به کریستال ریپورت پاس دهم.

یعنی من هنگام انصال به کریستال ریپورت در vb ابتدا SetLocation جدول مربوطه را تعیین و سپس به گزارش وصل می شوم اما قبل از این کار می خواهم logon server کنم و نام سرور را هم در vb تعیین کنم.

لطفا اگر امکان دارد راهنماییم کنید . :گیج:

ممنون.

PalizeSoftware
چهارشنبه 15 تیر 1384, 16:36 عصر
یه راهش این هست که از طریق ODBC یه DSN بسازی که نام سرور و بانک و ... به اون معرفی شده. بعد این DSN رو بعنوان DataSource به کریستال معرفی کنی و گزارشات خودت رو بسازی. دیگه هر وقت نام سرور عوض شد فقط مشخصات DSN رو تغییر بده و کریستال رو بهم نریز

vahidehrafati
چهارشنبه 15 تیر 1384, 16:45 عصر
سلام

من از odbc استفاده نمیکنم بلکه از oledb استفاده می کنم و ضمنا اگه با Oledb هم می شه ای کار رو کرد لطفا دستور vb اون رو بهم بگید . چون من فقط دو تابع setlocation و logonserver پیدا کردم که به دردم می خوره و نمی دونم چطوری میشه از logonserver استفاده کنم . :(

ممنون

vahidehrafati
پنج شنبه 16 تیر 1384, 07:54 صبح
کسی کمکم نمی کنه ؟ :cry:

PalizeSoftware
پنج شنبه 16 تیر 1384, 10:34 صبح
خب یه راهش این هست که ابتدا یک DSN بسازی که کار چند دقیقه است.( از کنترل پنل ویندوز) و گزارشات خودت رو طبق اون تنظیم کن. در برنامه هم Connection String رو این جوری باز کن:

MyConn.Open "DSN=MyDsn;"

در آخر هم برای نصب نرم‌افزار از هر Setupسازی که استفاده کنی این DSN رو برات می‌سازی که دیگه مشکل سرور هم نداشته باشی و اینکه بانک توی کدوم پوشه نصب شده.