PDA

View Full Version : BindingSource

FastCode
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 18:21 عصر
چرا از bindingsource استفاده بکنیم و چرا نکنیم.
چه خاصیتی در bindingsource وجود دارد که شما در implement کردن آن عاجزید؟
چرا از آن استفاده میکنید/نمی کنید؟
نظر شما چیه؟

خودم:
من اصلاً باهاش حال نمیکنم.مخصوصاً با خطاهای currency manager و....
من خودم یه implemention بهتر برای نمایش اطلاعاتم در DataGridView دارم.

sinashahab
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 22:37 عصر
منم از این currency manager و bindingsource استفاده نمی کنم و سعی می کنم با کد های دیگه این کارو انجام بدم . نمدونم چرا ولی فکر کنم به خاطر اینکه با تغییر مقدار currency manager بقیه ی چیزها که بهش قفل شدن تغییر کنه !!

ولی معنی این کلمه (implement) رو نمی دونستم و نمی دونستم چی هست :لبخند: .

FastCode
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 23:22 عصر
ولی معنی این کلمه (implement) رو نمی دونستم و نمی دونستم چی هست .
الان متوجه شدم که که google translate نباید با Ajax نوشته بشه.

javad_r_85
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 23:32 عصر
درسته که bindingsource همانند currency manager و در واقع خاصیت های آن نیز قرینه همدیگر می باشد لذا bindingsource از چندین طریق مقید سازی به داده ها را ساده تر میکند و پلی بین منبع داده ها و کنترلهای روی فرم می باشد به عبارت دیگر اگر منبع داده ها تغییر کند تنها کافی است خاصیت datasource ، bindingsource را تغییر دهیم که به دنبال آن نیز همه کنترلهای مقید به آن داده هایشان را از منبع جدید میگیرندکه بسیار آسان تر از مقید سازی تک تک کنترلها به منبع جدید می باشد.همچنین می توان خود bindingsource را بدون تنظیم خاصیت های آن به عنوان منبع داده استفاده کرد با فرمانهای شبیه Add،Remove ،Clear که می توان از اینها برای اضافه یا حذف مواردی به وسیله کنترلها به کار بردکه البته این دو را هم زمان نمی توان به کار برد.
کار با bindingsource ساده تر ازcurrency manager می باشد چون مستقیما Property های currency manager را عرضه میکند در bindingsource می توان بین دادها حرکت کرد یعنی از اول به آخر یا به بعد یا قبل همچنین می توان دادهها را فیلتر یا مرتب نمود