PDA

View Full Version : اختصاص يك datagridview به يك جدول sql

hrkamali
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 22:39 عصر
سلام.
يه فرم هست كه روي اون يه datagridview هست كه به هيچ بانكي متصل نيست. مي خوام با زدن يك كليد اين datagridview متصل به يه جدول از يه بانك اطلاعات sqlبشه به طوريكه هرتغييري در datagridview بشه تو جدول اعمال بشه. اگر لطف كنين و راهنمايي كنين ممنون مي شم.
يا حق.

behnam25214
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 01:00 صبح
اصلا نمیدونی یا یه جاهاییش رو مشکل داری؟
ولی این کد برای نمایش داده هاست.

string sqlconnection = "Data Source=.;Initial Catalog=Book Lib;Integrated Security=True";
SqlConnection Scon;

Scon = new SqlConnection(sqlconnection);
SqlCommand Cmd = new SqlCommand();
Cmd.Connection = Scon;
Cmd.CommandType = CommandType.Text;
Cmd.CommandText = Ssql;
Scon.Open();

SqlDataReader dr = Cmd.ExecuteReader();
DataTable dt = new DataTable();
dt.Load(dr);
dgview.DataSource = dt;

ایمان مدائنی
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 08:28 صبح
ميتوني كد اين دوستمون رو داخل يك متد بنويسي و بعد متد رو توي كليدي كه مي خواهي بعد از زدن آن داتاگريدويو پر بشه صدا بزني ! :لبخند:

hrkamali
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 12:59 عصر
سلام.
من طبق كدي كه شما داده بودين عمل كردم. اطلاعات جدول در datagridview نمايش داده ميشه ولي وقتي تو اطلاعات datagridview تغييري داده ميشه تو جدول اعمال نميشه، يعني با بستن برنامه و اجراي مجدد اون مي بينيم كه تغييرات در بانك اعمال نشده. آيا براي ذخيره كردن تغييراتي كه از طريق datagridview انجام شده توي جدول راهي وجود داره يا نه؟ با تشكر.

sa_ghaznavi
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 14:07 عصر
شما مستقیم نمی تونید توی Data Grid View بنویسید و همزمان در بانک اعمال بشه (تا اونجایی که من می دونم ) و حتما باید از دستور select و update مربوط به Sql استفاده کنید

hrkamali
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 21:39 عصر
شما مستقیم نمی تونید توی Data Grid View بنویسید و همزمان در بانک اعمال بشه (تا اونجایی که من می دونم ) و حتما باید از دستور select و update مربوط به Sql استفاده کنید

براي وقتي كه فرم رو مي بندم مي خوام يه دستوري بدم كه محتواي datagridview تو بانك ذخيره بشه، مي تونين براي اينكار راهنمايي كنين؟

javad_r_85
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:54 عصر
این تایپیک را ببین به هراه سورس
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=242110