PDA

View Full Version : خواندن اطلاعات از پورت سریال

Z_Programming
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 08:47 صبح
سلام
من می خوام از پورت Com اطلاعات بخونم و همچنین بنویسم
دارم از ComPort استفاده می کنم.می خوام بدونم برای تست برنامه می تونم اطلاعات رو روی Com1 بفرستم و از Com1 همون سیستم دوباره بخونم.یعنی Write,Read روی یک پورت وروی یک سیستم باشه؟

pezhvakco
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 09:07 صبح
شما به چه روشی می خوای اطلاعات رو به خروجی بدی و از همون بگیری.
هنگامی که اطلاعات ارسال میشه یه دریافت کننده ای باید باشه .( اون سر دیگه کابل رو به کجا می خوای وصل کنی )

Z_Programming
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 09:33 صبح
ببینید من قراره یه دستگاه آزمایشگاه رو به یک سیستم وصل کنم.در حال حاضر می خوام مطمئن بشم که می تونم اطلاعات روی پورت سریال بفرستم.واسه همین یه موس سریال آوردم و اون سرش رو بریدم و دو تا از سیم هاش رو به LED وصل کردم.ودارم با Comport اطلاعات روی پورت می فرستم

vahid64
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 10:35 صبح
ببینید اطلاعات روی پورت کام کاراکتر به کاراکتر ارسال و دریافت می شود.
کافیه مقداری که می خوای بفرستی رو String به پورت کام پاس بدی.

Z_Programming
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 11:01 صبح
خوب منم اطلاعاتم رو به صورت String ارسال می کنم.مشکل من در خوندن اطلاعاته.می خوام اون اطلاعاتی رو که ارسال کردم بخونم تا مطمئن بشم درست ارسال شده.می خوام بدونم می تونم عمل نوشتن و خوندن رو روی یک پورت در یک سیستم انجام بدم یا حتما نیازه با یک سیستم دیگه دریافتش کنم؟

pezhvakco
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 11:55 صبح
یا حتما نیازه با یک سیستم دیگه دریافتش کنم؟
حتما نیازه یک سیستم دیگه باشه .
یک کامپیوتر یا گیرنده دیگه که توان خواندن طالاعات رو داشته باشه .

tdkhakpur
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 13:55 عصر
می خوام بدونم می تونم عمل نوشتن و خوندن رو روی یک پورت در یک سیستم انجام بدم یا حتما نیازه با یک سیستم دیگه دریافتش کنم؟
چرا نشه فقط باید خودان یک کابل رابط درست کنید و پینهای ارسال و دریافت را بهم وصل کنید. یا اینکه کابل استاندارد را به com1 و com2 وصل کنید و داده را از com1 ارسال و از com2 دریافت کنید.