PDA

View Full Version : سوال: اجرای یک دستور قبل از خاموش شدن ویندوز

rezamansori
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 11:01 صبح
من می خوام قبل از اینکه کاربر کامپیوترش رو خاموش کنه خسته نباشید بهش بگم. چجوری؟

sinashahab
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 12:10 عصر
راحترین کارش اینه که صفحه ی لوگ اوت رو عوض کنی .

دوو راه دیگه هم داره .

rezamansori
شنبه 06 شهریور 1389, 22:10 عصر
خوب بگید دیگه چجوری تغیرش بدم و راه های دیگه چین؟

rezamansori
شنبه 27 شهریور 1389, 21:22 عصر
كسي نيست كه بتونه يه جواب عملي بهم بده؟

sinashahab
شنبه 27 شهریور 1389, 21:30 عصر
راه های زیادی هست ولی ....:افسرده:

شما برید .exe ای که مربوط به Shutdown هست رو با این برنامه ای که میگم جایگزین کنید :
برنامه ی شما یه کد رو اجرا کنه و بعد سیستم رو خاموش کنه . اینطوری می تونید به هدفتون برسید:چشمک:.

fjm11100
یک شنبه 28 شهریور 1389, 12:20 عصر
اگر microsoft.win32 را در پروژه ات use کنی رویدادهای سیستمی را در اختیارت میزاره

rezamansori
سه شنبه 30 شهریور 1389, 22:11 عصر
آقا احسان باید بگم که من روشی که گفتید ( تو System32 بجای Shutdown.exe ماشین حساب رو قرار دادم) رو انجام دادم اما فقط وقتی که از طریق داس می خواهم خاموش کنم جواب میده و اگه از تو ویندوز خاموش کنم انگار نه انگار.
از کاربر گرامی fjm11100 تشکر می کنم اما چیزی که من می دونم این نیم اسپیس فقط برا کار با ریجیستریه ، اگه واقعا میشه یه مثال عملی برام بفرستید.
از همتون ممنون.

fjm11100
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:27 صبح
نه برادر، کمی بگرد. اینم یک مثال برای رویداد در حال خاموش کردن یا logoff سیستم
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
Microsoft.Win32.SystemEvents.SessionEnding += new Microsoft.Win32.SessionEndingEventHandler(SystemEv ents_SessionEnding);
}

void SystemEvents_SessionEnding(object sender, Microsoft.Win32.SessionEndingEventArgs e)
{
MessageBox.Show("Bye my lord!!! :)");
}

flash118
جمعه 02 مهر 1389, 07:04 صبح
دوست عزیز الان یه راه حل دارم خودت روش فکر کن اگه حل شد سورس بزار اگه نه باید ارزیابی بشه این بحث شاید سئوال خیلی از دوستان هست
اما راه کار مینوتید از اینتراپت ها استفاده کنید ببنید زمانی که شما سیستم رو به حالت شادداون می برید به سیرویسی فراخوانی میشه و تمام پروسه های در حال اجرا رو می بنده حالا اونی که ذخیر ه باید بشه رو می کنه و خلاصه هر کار لازم رو براتون انجام میده
حالا ما میتونیم اون پروسه رو شناسایی کنیم و همگام با اجرای اون یعنی بصورت سنکرون اول بگیم پیام خسته نباشید رو و بعد بدیم به اون سرویس که کار معمول خودش رو انجام بده فکر میکنم عمل باشه