PDA

View Full Version : نصب برنامه به راحتی یا به سختی!؟

Leon_SFS
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 17:55 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
شرمنده اگه سوالم تکراریه!
یه برنامه ایی رو با vs2008 نوشتم که پایگاه دادش sqlserver2008(enterprise edition( هست
حالا میخوام اینو ببرم جایه دیگه
اگه بخوام sqlserver هی این ور اونر نصب کنی دردسر داره
می خوامم یه سی دی یا حالا دی وی دی بدم به طرف که هر بار پاک شد خودش نصب کنه
راهی هست که موقع نصب sqlserver خودش نصب بشه و بانکم اتچ کنه؟
یا هر راهه دیگه که برنامه رو سیستم های دیگه کار کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید

MAHDIACTION
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 21:33 عصر
سلام دوست من

نگاه كنيد ما معمولا دو نوع كاربر SQL داريم
1- يك دسته تازه كار
2- يك دسته حرفه اي
2-1 نيمه حرفه اي
2-2 حرفه اي
2-3 فوق حرفه اي
دسته اول معمولا اطلاعي از خود محيط VS.NET ندارند و براي طراحي بانك به SQL SERVER رجوع مي كنند.
بايد به اين دسته گفت كه شما اگه از SQL EXPRESS موجود در خود VS.NET هست استفاده كنيد خيلي عاليه دچار مشكل از اين قبيل نمي شويد .
فقط لازمه كه براي ساخت بانك روي پروژه خودتون در Solution Explorer راست كليك كنيد از زير منوي باز شده روي گزينه Add Item كليك كنيد و از پنجره باز شده روي شكلك Sql Database كليك كنيد تا بانك Sql شما ساخته شود و بعد از چند لحظه پنجره Wizard باز مي شود كه آن را Finish كنيد تا بسته شود .
روي بانك خود در Solution Explorer كليك كنيد تا در پنجره Server Explorerباز شود .
حالا اين محيط Sql شما در Vs است .
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=54821&stc=1&d=1282843486

فقط براي اتصال به اين بانك رو تو كد هاتون تنظيم كنيد.

Public objcon As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" & Application.StartupPath & "bank\MainBank.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True")

اگه جزو كاربران نيمه حرفه اي هستيد .
بايد بگم كه فايل بانك خودتون رو داخل پوشه Debuge پروژه قرار بديد.

Public objcon As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" & Application.StartupPath & "bank\MainBank.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

مثلا تو كانكشن بالا من توي پوشه Debuge يه پوشه به نام Bank ساختم و فايل بانك رو توي اين پوشه قرار دادم.

حالا پروژه خودتون رو چك كنيد اگه مشكلي بود شايد براي اتصال به بانك از Wizard استفاده كرده ايد براي ساخت Setup هم به تايپيك زير مراجعه كنيد.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197771

Leon_SFS
جمعه 05 شهریور 1389, 00:39 صبح
خیلی ممنون آقای MAHDIACTION
من فقط بانک رو تو sql میسازم بعد تغییرات رو تو vs.net میدم
این کاریم که میگید نمیشه
من بانکم رو تو sqlserver enterprise edition 2008 ساختم و با express فرق داره
این روش setup ایم که معرفی کردید express رو پشتیبانی میکنه و نه ......

MAHDIACTION
جمعه 05 شهریور 1389, 19:04 عصر
سلام دوباره

من بانکم رو تو sqlserver enterprise edition 2008 ساختم و با express فرق داره
این روش setup ایم که معرفی کردید express رو پشتیبانی میکنه و نه ......

من با sqlserver enterprise edition 2008 كار نكردم ولي با SqlServer 2005 معمولا بانك طراحي مي كنم و با Express اونو Setup مي كنم.
شايد 2008 فرق كنه.