PDA

View Full Version : هدف برنامه نویسان از انتقال اطلاعات خود به دیگران

Delphi7_love
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 20:36 عصر
افرادی که برای پاسخ سوالات دیگران وقت می گذارند هدفشان چیست ؟
میخوام بدونم تفکر افرادی که نیازی به اطلاعات این سایت ندارند و کلی هم وقت برای پاسخگویی به سوالات می گذارند چیست ؟
خود من از این سایت خیلی مطالب مفید یاد گرفتم که مدیون اساتید بزرگوار هستم .
متشکرم

Behrouz_Rad
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 21:24 عصر
1) پاسخ به شما باعث میشه که پاسخ به سوالی رو که بعداً ممکنه واسمون پیش بیاد از پیش بدونیم.
2) حس کمک به همنوع و احساس خوبی که از اون به دست میاد.
3) افزایش محبوبیت (کسی از محبوبیت بدش میاد؟)
4) مسائل مادی

ricky22
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 21:46 عصر
من خودم بعضی اوقات و اکثر اوقات با جواب دادن به سوال های دیگران نکته یاد می گیرم.

1) پاسخ به شما باعث میشه که پاسخ به سوالی رو که بعداً ممکنه واسمون پیش بیاد از پیش بدونیم.
اره خیلی خوب گفتی.
-----------------------------------

4) مسائل مادی
چطوری؟

Delphi7_love
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 22:03 عصر
اول که عضو این سایت شدم این مساله واقعا یه سوال بدون جواب بود . اما الان نه ، خیلی پاسخ ها واسش دارم ولی این پاسخ ها دید منه و میخوام دید بقیه رو هم بدونم .

مسائل مادی
و اما این سوال من هم شد

Behrouz_Rad
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 22:10 عصر
چطوری؟

و اما این سوال من هم شد

از طریق این سایت به من پروژه پیشنهاد شده، مشاوره دادم، و چندین شاگرد دارم.

ricky22
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 22:12 عصر
از طریق این سایت به من پروژه پیشنهاد شده، مشاوره دادم، و چندین شاگرد دارم.
ممنون
فعالیت در یک فروم می تونه در CV بگنجه؟
در ایران و خارج از ایران؟

Behrouz_Rad
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 22:29 عصر
ممنون
فعالیت در یک فروم می تونه در CV بگنجه؟
در ایران و خارج از ایران؟
بله می تونه. من در CV خودم "مدیریت بخش ASP.NET سایت برنامه نویس" رو به عنوان یکی از آیتم ها آوردم. برادر امین ثباتی هم در CV خودشون این مورد رو ذکر کردند.

موفق باشید.

Delphi7_love
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 22:40 عصر
مسائل مادی
به نظر من این نمیتونه یه دلیل باشه ، چون تضمینی نیست که یکی بیاد وقت خودشو بذاره و به امید اینکه یکی شاید بیاد پیشنهاد کلاس بده
البته نظر خودم رو گفنم

Behrouz_Rad
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 22:51 عصر
به نظر من این نمیتونه یه دلیل باشه ، چون تضمینی نیست که یکی بیاد وقت خودشو بذاره و به امید اینکه یکی شاید بیاد پیشنهاد کلاس بده
البته نظر خودم رو گفنم
به همین دلیل به عنوان مورد آخر ذکرش کردم. :لبخندساده:

joker
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:08 عصر
من اطلاعاتم را در اختیار دیگران میزارم چون میدونم توی یک مورد خاص منه نوعی تا آخرش نمیتونم تنهایی برم ، پس با ارائه مراحل طی شده اول کمک میکنم به دیگران که انرژی خودشون را برای راهی که من قبلا رفتم صرف نکنند و انرژی خودشون را برای ادامه راه من بزارند چون خیلی از چیزها تنهائی نمیشه...

FastCode
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:18 عصر
برای اینکه یه مقدار سطح سواد برنامه نویسی از این چیزی که هست(که انگار اصلاً نیست) بالاتر بره.

Delphi7_love
جمعه 05 شهریور 1389, 00:28 صبح
برای اینکه یه مقدار سطح سواد برنامه نویسی از این چیزی که هست(که انگار اصلاً نیست) بالاتر بره.

درسته ، به شرطی که دید هممون همین باشه . و فکرمون این باشه که پیشرفت با جمع و گروهی حاصل میشه و اگر اینطور نبود خیلی از دوستان الان اینجا نبودن (اول از همه خودم) چون صرفا با خوندن یه کتاب به هیچ جا نمیرسی .
چقدر خوب بود همین جمع دوستانه ای که تو این سایت هست بیرون هم بود (با دوستان برنامه نویس سایت)

Mehdi Asgari
جمعه 05 شهریور 1389, 17:01 عصر
اگر کسی به این امید قرار باشه فعالیت کنه ، بهتره بره دنبال روش های مطمئن تر. من روز های اول به منظور دریافت کمک و افزایش اطلاعات خودم در این سایت عضو شدم؛ بعدها که اندکی سوادم بیشتر شد و جسارت جواب دادن سوال دیگران رو پیدا کردم ، پس از مدتی فعالیت بدون این که خودم بخوام (یا عامدانه قدمی در این زمینه برداشته باشم) پیشنهاد های مختلفی دریافت کردم که یکی از اون ها آیندۀ فنی من رو عوض کرد. ادامۀ فعالیت در سایت باعث شد مثلا مدیر سایت ، سردبیر مجله و ... بشم (بزرگ ترین منفعتی که برای من داشته ، افزایش شبکۀ دوستان و ارتباطاتم بوده که خیلی بیشتر از هر سود مالی ای برام ارزش داره؛ ولی از روز اول با قصد رسیدن به چیزی فعالیت نکردم)

میلاد قاضی پور
جمعه 05 شهریور 1389, 20:02 عصر
انسان فطرتا به حل مسأله علاقه داره . مخصوصا مسائلی که مطمئن هست میتونه جواب بده . انسان دوست داره همیشه قهرمان داستان باشه و نظرات خودش رو ارائه بده. با پاسخ دادن به سوالات و حل کردن مشکل دیگران این حس به خود آدم دست میده و آدم احساس قدرت میکنه . اگر سوالات خیلی ساده باشن رغبتی برای پاسخ دادن بهش نیست .اما اگر سطح سوالات برای اون فرد بالا باشه با پاسخ دادن احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکنه .

eshpilen
شنبه 06 شهریور 1389, 13:15 عصر
برای افراد مختلف و حتی برای یک فرد دلیل های مختلفی داره که بعضیا مثبت و بعضیا منفی و بعضیا شخصی هستن.
دلایل منفی: خودنمایی
دلایل مثبت: کمک به دیگران (از نظر احساس و معنویت برای منکه مهمه)
دلایل شخصی: مشخص شدن توانایی خود آدم در مقایسه با دیگران و مسائلی که بهشون برنخوردیم (مثلا چون کار عملی نداشتیم).
ارضا و اعتماد بنفس و غیره.
اینکه یه زمانی بتونیم انتظار داشته باشیم درصورت نیاز دیگران هم به ما کمک کنن.
جا انداختن یک فرهنگ.
یک روش جدید زندگی و همکاری که بر پایهء تقابل و تجارت و منفعت مادی صرف نباشه.
خلاصه دلایل متعددی هست.

مهدی فرزاد
شنبه 06 شهریور 1389, 14:54 عصر
سلام
من به شخصه به یک چیز شدیدا اعتقاد دارم و اون اینه که باید در مقابل چیز هایی که یاد میگیری به دیگران چیز یاد بدی در حقیقت ذکات علم رو با آموزش باید داد
باور کنید اینو برای شعار نگفتم من به این اعتقاد دارم و در همه زندگی تلاشم بر همین بوده در درجه اول به خاطر اینکه در مقابل این بازم به معلوماتم افزوده بشه
برای همین تدریس رو در ضمینه تخصص خودم به عنوان شغل دومم انتخاب کردم
من رشته تحصیلیم مثل خیلی از شما برنامه نویسی نبوده ولی از همین سایت و اینترنت تونستم یه چیزهایی یاد بگیرم و خودم رو مدیون میدونم

و از اینکه گره از مشکل کسی باز کنم بی نهایت لذت میبرم و این احساس برام شیرینه

h.alizadeh
شنبه 06 شهریور 1389, 16:48 عصر
همین چیزایی که بچه ها گفتند.
و
برای تشکرو قدردانی از دیگران بخاطر کمکی که به ما یا دیگران کردند...
بخاطرخصلت مهربانی، خب می بینیم کسی کارش گیره مییایم یک راهنمایی هرچندکوچک و مختصر بهش بکنیم، هرچندسوالش کوچک باشه که با جواب دادن بهش به دید کسی نیاد ولی مسلما برای خود اون طرف مهم بوده که مطرحش کرده....
دیگه بعضیا هم بلدنیستند خوب تایپیک بزنند من میرم زودی یه راهنمایی میکنم و یه ارشادی می کنم چون میدونم الان بهروز راد مییاد پاک میکنه:D طرفم چون با قوانین خوب اشنایی نداره میره بهروز رو نفرین میکنه:D

eshpilen
شنبه 06 شهریور 1389, 16:57 عصر
مسلما زندگی در جامعه ای که همه بهم کمک میکنن برای همه بهتر هست در مجموع! خیلی هم بهتر هست.
متاسفانه تبلیغات سرمایه داری و منفعت طلب ها طوری بوده که مردم تفکرشون تاحدی عوض شد و مثلا فکر میکنن همه چیز باید صنعتی و بصورت تجارت و انحصاری و غیره باشه و اگر ما اینها رو نداشته باشیم هیچ چیزی ممکن نیست و فاجعه پیش میاد و چیز مفیدی تولید نمیشه.
درحالیکه حداقل در زمینه هایی مثل رایانه و برنامه نویسی و اطلاعات و اینترنت، همکاری و چیزهای رایگان شدنی بودن و عکس این مطلب رو ثابت کردن. بطور مثال بقا و پیشرفت چشمگیر نرم افزار آزاد که به همین صورت با همکاری و کمک مردم و دادن آزادی و چیزهای رایگان بوجود آمد. یا پروژه های عظیمی مثل ویکیپدیا.

مشکلاتی که بعضی جاها وجود داره اینه که بعضی چیزها نیاز به سرمایه گذاری، تمرکز، رسمیت و هزینهء بیشتری دارن و معمولا به روش صنعتی و تجاری تولید میشن، و یک مشکل دیگه افرادی هستن که چیزی پس نمیدن (عمدا) و صرفا استفاده میکنن (که البته اینهم بیشتر درمورد چیزهایی با هزینه های فیزیکی اهمیت داره). فکر میکنم به این مسئله در علومی مثل اقتصاد، free riders problem (http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FFree_ri der_problem&rct=j&q=free%20riders%20problem&ei=ngl5TOXcN4qonQehs9mWCw&usg=AFQjCNG0DQf8D5Acy6Mn28acKHLQouURRg&cad=rja)گفته میشه.
--------------------
حالا خودمونیم بعضیا هم از روی الافی و وقت گذرانی و تفریح خودشون مدام اینور و اونور میگردن و هرکس کوچکترین چیزی پرسیده جواب میدن (از جوابهای عجولانه و ناقصشون معلوم میشه).
--------------------
بهرحال همکاری و کمک از خصلت های طبیعی بشر هست.
و وقتی فرصت بروز پیدا بکنه بروز میکنه.
علم نرم افزار و فضای اینترنت ویژگیهای برجسته ای برای بروز این فرصتها به بهترین شکل ممکن داشتن.
مردم دوست دارن نیاز خودشون رو خودشون و با کمک به همدیگه جواب بدن و وابسته به تجارت و حکومت و غیره نباشن. این مفهوم حقیقی آزادی هست. یک انتخاب طبیعی.

aminghaderi
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 09:02 صبح
4) مسائل مادی

استاد راد ، شکسته نفسی می کنید و رد گم کنی (می خواهید ریا نشه)؟!:چشمک: ، 8000 پست نه می تونه دلیل بر محبوبت باشه نه برای مسائل مادی؟!
و فقط همون مورد 2 می تونه درست باشه که استاد عسکری هم بهش اشاره کردند.
(خدا خیرتون بده واقعا من شخصا خیلی چیزها از شما اساتید یاد گرفتم.)

dorche
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 17:40 عصر
اگه می خواهی بزرگ نمایی کنی اطلاعاتت کافیه ، بقیه رو راهنمایی نکن و آموزش نده
اگه می خواهی پیشرفت کنی سطح اطرافیانت رو ارتقا بده

eshpilen
سه شنبه 16 شهریور 1389, 20:08 عصر
بخش مهمی از قدرت علم و بشریت در اتحاد هست.
این رو یک فرد به تنهایی نمیتونه تامین کنه.
اگر ما به همدیگر کمک نکنیم، بطور متوسط هرکدوم مثلا 7 تا از 20 تا بدست میاریم، اما وقتی به هم کمک و باهم همکاری کنیم، مثلا شاید بطور متوسط 18 تا بدست بیاریم.
این برای من یه مسئلهء روشنی هست.
در دنیای نرم افزار آزاد و رایانه و اینترنت و مقایسهء اطلاعات آزاد با اطلاعات انحصاری، این مطلب به من ثابت شده.
بخصوص ما کشورهای درحال توسعه، نیاز بیشتری به کمک و همکاری داریم. لزوما این کمک و همکاری فقط به بعد داخلی محدود نمیشه. درواقع حداقل نیم یا بیشتر از چیزهایی که من بدست آوردم از طریق دوستان آزادیخواه خارجی بوده. انسانهای شریفی مثل ریچارد استالمن (بنیانگذار و رهبر جنبش نرم افزار آزاد).

Salar Ashgi
سه شنبه 16 شهریور 1389, 22:45 عصر
افزایش سطح علمی خودمون + افزایش سطح علمی دوستامون + پرداخت زکات علمی که یاد گرفته ایم
و همچنین بروز نگه داشتن سواد برنامه نویسی خودمان !
با امید موفقیت برای همه عزیزان برنامه نویس ./