PDA

View Full Version : مبتدی: نوشتن شماره ردیف در دستور Select

sayan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 22:17 عصر
سلام دوستان من میخواهم زمانی که اطلاعات یه جدول (مثلاً student که دو فیلد name,family را دارد) select میکنم یه شماره ترتیب دار به اسم شماره ردیف را نیز به من نشان بده
مثلاً اینطوری بشه:

نقل قول:
1ali ahmadi
2 reza karimi
3 saeed hamidi
....

آیا راه حلی داره؟
با تشکر

javad_r_85
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:28 عصر
سلام دوستان من میخواهم زمانی که اطلاعات یه جدول (مثلاً student که دو فیلد name,family را دارد) select میکنم یه شماره ترتیب دار به اسم شماره ردیف را نیز به من نشان بده
مثلاً اینطوری بشه:

نقل قول:
1ali ahmadi
2 reza karimi
3 saeed hamidi
....

آیا راه حلی داره؟
با تشکر

دوست عزیز در صورتی که شما فیلدی با نام شماره ردیف Id که به صورت اتو ماتیک Identity
افزوده شود ایجاد کرده باشید می توانید با دستور select نام ها را به همراه شماره ردیف استخراج کند.

mahdi87_gh
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:38 عصر
دوست عزیز در کنار فیلدهایی که درون دستور select استفاده کرده ای از تابع Row_Number() استفاده کن.مثال:

USE AdventureWorks
GO
SELECT c.FirstName, c.LastName, ROW_NUMBER() OVER(ORDER BY SalesYTD DESC) AS 'Row Number', s.SalesYTD, a.PostalCode
FROM Sales.SalesPerson s JOIN Person.Contact c on s.SalesPersonID = c.ContactID
JOIN Person.Address a ON a.AddressID = c.ContactID
WHERE TerritoryID IS NOT NULL AND SalesYTD <> 0

sayan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:39 عصر
مرسی دوست عزیز.
ولی مشکل اینه که فیلد Id جدول Student من مقدارش مثلاْ رسیده به ۱۰۰۰ و Select ای که من میخواهم
اینه که میاد باز مثلاْ ۴ تا رکورد بهم برمیگردونه حالا من این رکوردها رو که توی یک دیتاگرید ویو نشان میدهم میخوام ستون اول این کنترل به اسم ردیف باشه و رکوردهامو شماره گذاری کنه.
منظورمو گرفتین؟

com_eng_abasszadeh
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:43 عصر
مثلاً اینطوری بشه:

نقل قول:

1ali ahmadi

2 reza karimi
3 saeed hamidi
....

آیا راه حلی داره؟

با تشکر

سلام دوست عزیز.
اگر برای چاپ میخوای و از کریستال ریپورت استفاده میکنی از این راه میتونی استفاده کنی:
توی صفحه طراحی راست کلیک کن و از زیر منوی Insert گزینه Insert Record Number رو بزن.
اگر میخوای توی یه Grid بهت نشون بده میتونی از این راه هم استفاده کنی:
یه جدول طراحی کن و فلید اول رو عنوان ID بذار و اون رو در حالت ثبت اتوماتیک عدد بذار.

sayan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:43 عصر
تشکر دوست عزیز mahdi87_gh (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=98593) :تشویق:
فکر کنم برای شما درست تر باشه
این روش امتحان کنم ببینم جواب چی میده

sayan
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 23:52 عصر
دوستان گرامی راه حلی که mahdi87_gh (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=98593)
ارایه دادن جواب داد و بهترین راه حل است توی help sql server هم گفته شده
بازم تشکر از شما:تشویق: