PDA

View Full Version : سوال: کمک برای نمایش داده

sun boy
جمعه 05 شهریور 1389, 15:05 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز من مشکلی برام بوجود اومده خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید.من یک تکست باکس دارم که میخام با هر بار استفاده از ان در فرم اطلاعاتش ویک سری اطلاعات دیگر در یک دیتاگرید نمایش داده شود منتهی اصلا در پایگاه ذخیره نشود.
مثلا من در تکست باکس لیست خدمات رو دارم که با هر بار استفاده از آن کد خدمت به همراه قیمت ان در این دیتا گرید نمایش دداه شود باید چه کنم؟درضمن چطوری بعد با زدن یک باتون تمام اطلاعات دیتا گربد در پایگاه ذخیره شود.

com_eng_abasszadeh
جمعه 05 شهریور 1389, 16:45 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز من مشکلی برام بوجود اومده خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید.من یک تکست باکس دارم که میخام با هر بار استفاده از ان در فرم اطلاعاتش ویک سری اطلاعات دیگر در یک دیتاگرید نمایش داده شود منتهی اصلا در پایگاه ذخیره نشود.
مثلا من در تکست باکس لیست خدمات رو دارم که با هر بار استفاده از آن کد خدمت به همراه قیمت ان در این دیتا گرید نمایش دداه شود باید چه کنم؟درضمن چطوری بعد با زدن یک باتون تمام اطلاعات دیتا گربد در پایگاه ذخیره شود.
سلام.
خب شما یه جدول مخصوص همین خدماتی که میگید بای داشته باشید.
gridViewرو متصل میکنید به همین جدول.
یه کوئری برای select طراحی میکنی وتوی رویداد textchange این text اون کوئری رو فراخوانی میکنی.
و grid رو یک بار دیگه refresh میکنی.
به همین سادگی.
برای ذخیره اطلاعات grid میتونی اول تعداد ردیف های اون رو توی یک متغییر ذخیره کنی
بعد توی یه حلقه دونه دونه ردیف ها رو شمارش میکنی و اطلاعاتش رو میکشی بیرون و هر بار توی همون حلقه اون اطلاعات رو ذخیره میکنی.

sun boy
شنبه 06 شهریور 1389, 23:48 عصر
ببینید من اینو میخام انجام بدم که هر بار اطلاعات کومبو باکس رو به همراه یک سری فیلدهای دیگه سلکت کنم و توی دیتا گرید نمایش بدم ودوباره یا چند بار این کار رو انجام بدم ودر هر بار اطلاعات در سطری دیگر نمایش داده بشه نه در همو ن سطر مشکله من اینه اگه با کد بگی ممنونم

Bahar.2010
یک شنبه 07 شهریور 1389, 02:11 صبح
سلام دوستان
ممنون میشم جواب بدید !

تابعی بنویسیدکه یک عدد اعشاری را گرفته و مقدار صحیح آنرا برگرداند
من با استفاده از TypeCasting نوشتم درسته ؟

static publicint FloatToInt(float a)
{
int x;
return (x = (int)a);
}

و تابعی بنویسیدکه یک عدد اعشاری را گرفته و مقدار اعشار آنرا برگرداند
روش زیر درسته یا اینکه راه حل دیگه ای داره

static public float Float(float a)
{
float x = (int)a;
float z = a - x;
return Math.Abs(z);
}

com_eng_abasszadeh
یک شنبه 07 شهریور 1389, 11:52 صبح
سلام دوستان
ممنون میشم جواب بدید !

تابعی بنویسیدکه یک عدد اعشاری را گرفته و مقدار صحیح آنرا برگرداند
من با استفاده از TypeCasting نوشتم درسته ؟

static publicint FloatToInt(float a)
{
int x;
return (x = (int)a);
}

و تابعی بنویسیدکه یک عدد اعشاری را گرفته و مقدار اعشار آنرا برگرداند
روش زیر درسته یا اینکه راه حل دیگه ای داره

static public float Float(float a)
{
float x = (int)a;
float z = a - x;
return Math.Abs(z);
}

از این روش هم میتونی برای سوال اول استفاده کنی.

float a = float.Parse(textBox1.Text);
textBox2.Text=Convert.ToInt32(a).ToString();

این کد هم برای سوال دوم:

اندیس شروع '.' بر میگرداندint indexer = textBox1.Text.IndexOf(".");
int len = textBox1.Text.Length;
textBox2.Text = textBox1.Text.Substring(indexer + 1 , (len - 1 ) - indexer).ToString();

com_eng_abasszadeh
یک شنبه 07 شهریور 1389, 12:07 عصر
ببینید من اینو میخام انجام بدم که هر بار اطلاعات کومبو باکس رو به همراه یک سری فیلدهای دیگه سلکت کنم و توی دیتا گرید نمایش بدم ودوباره یا چند بار این کار رو انجام بدم ودر هر بار اطلاعات در سطری دیگر نمایش داده بشه نه در همو ن سطر مشکله من اینه اگه با کد بگی ممنونم
اگر اشتباه نکنم سوال شما باید این باشه که یک combobox دارید که یه سری اطلاعات درون اون هست و با انتخاب هر کدوم از اطلاعات درون COMBO یه سری اطلاعات دیگه هم فراخوانی میشه وهمزمان درون یه grid نشون میده و وقتی شما یک بار دیگه این کار رو انجام میدید اطلاعات قبلی سر جای خودش باقی هست و اطلاعات بعدی با همون اطلاعات قبلی توی یک grid با هم نشون داده بشه درسته؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای این کار شما یه جدول میسازید که هر بار باید پر و خالی بشه....شما هر باری که روی یکی از اطلاعات درون combo کلیک میکنید اطلاعات مورد نظر شما فراخوانی میشه (مثلا از یه جدول دیگه) و همون اطلاعات رو توی جدولی که ساختی ذخیره میکنی و به grid متصلش میکنی.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
مثلا من توی combo عدد 1 رو انتخاب میکنم و توی جدول اصلی اون select میکنم.
چند تا متغییر بر اساس نیاز هایی که دارم تعریف میکنم. تعداد ردیف های بدست اومده از دستور select رو شمارش میکنم :

int count_rows=ds.table[0].rows.count;

یه حلقه میسازی :

for(int i=0;i<count_Rows;i++)

هر باری که این حلقه اجرا میشه شما باید متغییرهاتون رو با مقادیر بدست اومده پر کنید و بعد اون رو توی جدولی که ساختید درج کنید:

name=ds.table[0].rows[i][0].tostring();

Bahar.2010
دوشنبه 08 شهریور 1389, 05:24 صبح
ممنون

ولی من تابع رو برای محیط Consol میخواستم نه Win

اَرژنگ
دوشنبه 08 شهریور 1389, 08:22 صبح
از این روش هم میتونی برای سوال اول استفاده کنی.

float a = float.Parse(textBox1.Text);
textBox2.Text=Convert.ToInt32(a).ToString();

این کد هم برای سوال دوم:

اندیس شروع '.' بر میگرداندint indexer = textBox1.Text.IndexOf(".");
int len = textBox1.Text.Length;
textBox2.Text = textBox1.Text.Substring(indexer + 1 , (len - 1 ) - indexer).ToString();

برایه چی بیجهت به تکست تبدیل کنند؟
--------------------

ممنون

ولی من تابع رو برای محیط Consol میخواستم نه Win

۱. سوالهایه جدید را در یک توپیک جدید شروع میکنند.
۲. متد تبدیل (تابع قدیمیه و در برنامه‌نویسی قبل از شیگرا استفاده میشد) به محیط ربط نداره، اصلاً اعداد چه فرق میکنه که در کجا توبدیل میشند؟

استفاده از همان Floor در همان متدهایی که فرستادن درست بود.
در همان متد اول با Floor قسمت صحیح را پیدا میشه کرد.
قسمت اعشاری هم میشه با کم کردن قسمت صحیح از قدر مطلق عدد ABS بدست آورد