PDA

View Full Version : گفتگو: MicrosoftReport , CrystalReport , FastReport , SimutelReport or ........ ?????

zoofa
جمعه 05 شهریور 1389, 18:19 عصر
MicrosoftReport , CrystalReport , FastReport , SimutelReport or ........ ?????

سلام
به نظر شما از هر کدوم از این گزارش سازها کجا بهتره استفاده کنیم؟
کدام یک برای گزارش سازی دینامیک و گزارش سازی در زمان اجرا توسط کاربر مناسبتره؟
کدام یک سرعت بهتری داره و برای اجرا تحت شبکه بهتره؟

از دوستان خواهشمندم اگه ممکنه همکاری کنند تا به یه نتیجه ی جامعی برسیم.

با تشکر

l7i7l7
یک شنبه 14 شهریور 1389, 12:37 عصر
سوال بسیار خوبی پرسیدی امید دارم به نتیجه خوبی برسیم

من خودم برای گزارشاتم از کریستالی ریپورت استفاده می کنم و لی سرعت پاینش خیلی برام مشکل ایجاد میکنه
برای گزارش سازی های زمان اجرا هم FastReport به نظر بهتره

تا حالا از دوستان کسی تونسته یا دیده ، که با استفاده از کریستال ریپورت بشه، امکان گزارش سازی به خود کاربر داد؟؟؟

l7i7l7
یک شنبه 14 شهریور 1389, 17:50 عصر
سلام

تا اون جايي كه من متوجه شدم SimutelReport محيط فارسي گزارش سازي داره آيا FastReport هم همين امكان رو داره ؟؟؟؟

East.Tiva
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 00:11 صبح
منم خیلی دوست دارم بدونم و اینکه کدامیک از گزارش سازها ، راحتتر هستند ؟

zoofa
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 05:21 صبح
دوستان لازم نیست همه ی اینها رو کار کرده باشند تا جواب بدند.
هرکی هر کدوم رو استفاده کرده نظرش رو در موردش بگه.

ممنون

l7i7l7
جمعه 19 شهریور 1389, 17:13 عصر
من از SimutelReport 2010 استفاده كردم

واقعا خيلي خوبه . خيلي هم راحت ميشه باهاش كاركرد

zoofa
جمعه 19 شهریور 1389, 18:17 عصر
من هم از کریستال روپورت خود دات نت استفاده کردم.

کار کردن باهاش راحته و امکانات مناسبی هم داره.

اما از مشکلاتش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- کم بودن سرعت تو load گزارشات مخصوصا در شبکه
2- نداشتن محیطی برای طراحی گزارش توسط کاربر در زمان اجرا ( گزاش سازی داینامیک )
3- کم بودن خروجی هایی که می تواند بعد از گزارش گیری به کاربر بدهد ( مثلا فقط از چند تا فرمت مثل پی دی اف - داک - اکسل ) پشتیبانی می کند و پسوندهای مهمی مثل jpeg و bmp و tiff ( که تیف تنها پسوند مناسب برای فکس کردن می باشد) پشتیبانی نمی کند.
4- همان خروجی هایی هم که می دهد با یونیکد مشکل داره و گزارشهایی که فارسی طراحی شده در هنگام خروجی به پی دی اف کوچیک میشه و هنگام خروجی به word فونتاش به هم می ریزه.

mahboube
سه شنبه 19 بهمن 1389, 10:05 صبح
سلام منم دارم همين موضوع رو دنبال ميكنم.تاحالا به اين نتيجه رسيدم كه fastreport وstimulreport بهترن ولي تفاوت هاي اين دوتا رو نميدونم.
البته يكي دو جا گفته شده stimul با پريينتر هاي Hp مشكل داره كه خيلي بده.نميدونم اين طور هست يانه؟

mohammadi4net
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 18:09 عصر
می خواستم یه تاپیک جدید بزنم که خدا رو شکر قبلا گفتگوش شروع شده ،
من می خوام از net.fastreport استفاده کنم ، تو تست های که باهاش انجام دادم سرعت فوق العاده بالایی داره ، داخل دموش هم همه کار تونسته انجام بده ، از فارسی چه تو خود گزارش و چه منوهای برنامه پشتیبانی میکنه ، دیزاین کاربر هم داره خلاصه خیلی به برنامه (دل) میشه ، دوستان نظرشون در مورداین گزارش ساز چیه ؟ تا حالا داخل یک برنامه تجاری استفاده کردند؟ هرچی درموردش می دونید بیان کنید. ممنون

nahidkh
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 10:57 صبح
" 3- کم بودن خروجی هایی که می تواند بعد از گزارش گیری به کاربر بدهد ( مثلا فقط از چند تا فرمت مثل پی دی اف - داک - اکسل ) پشتیبانی می کند "
سلام میشه توضیح بدین که چه جوری میشه خروجی های pdf یا doc یا excel رو از گزارش درست شده در کریستال گرفت؟ ممنون

mdanesh
یک شنبه 15 اسفند 1389, 23:09 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من از Active Report استفاده می کنم. در راحتی کار، سرعت گزارش، امکانات و حتی پشتیبانی از زبان فارسی و همچنین برای کسانی که از Stored PROCEDURE های پیچیده و سخت استفاده می کنند در تست های من از بقیه گزارش گیرها راحتر بوده و من هرگونه گزارشی که تا الان خواستم بگیرم از طریق آن توانستم.

امتحانش ضرر نداره.

j.farazani
دوشنبه 13 تیر 1390, 09:53 صبح
سلام
درجواب اون دستمون که پرسیده بودند "آیا میشه در کریستال گزارشات RUN TIME ایجاد کرد؟" باید بگم که بله میشه . با استنفاده از DATA DICTIONARY میشه این کار رو انجام داد .

porya_sadeghi
چهارشنبه 22 تیر 1390, 08:56 صبح
گزارش گیری با ویژوال استادیو ۲۰۱۰ و فریم ورک ۴ مشکلی ایجاد نمیکند چون کد جاوااسکریپتی که با آن گزارش ساخته می شود با فریم ورک ۴ سازگار است.فقط نیاز به دانلود نسخه sap هستید که با یه جستجو ساده می توانید اون رو تو سایت های فارسی دانلود کنیدچون به ایران این دسترسی رو نمی دهد.
ولی وقتی مابرنامه را با فریم ورک ۳.۵ اجرا می کنیم کدهای جاوا اسکریپت با ورژن ویژوال استادیو سازگار نیست.برای رفع این مشکل ما گزارشات رو در محیط کریستال ریپورت ورژن 11 که باویژوال استادیو 2008 نصب می شود می سازیم .که در این روش دیگر نباید sap دات نت فریم ورک 4 رو نصب کنیم و اگر نصب کردید پاک کنید چون در هر بار بالا آمدن کانفیگ رو به هم زده و درست اجرا نمی شود. سپس تنظیمات کانفیگ app config رو از مال 2008 کپی بزنید و رفرنسهای ورژن 11 رو به برنامه اضافه کنید. اضافه کنم که اگر شما یک گزارش با ویژوال استادیو ۲۰۰۸ بسازید اطلاعات کانفیگ به وب کانفیگ اضافه شده و با این کار می توانید آنها را در ویژوال استادیو ۲۰۱۰ کپی کنید.