PDA

View Full Version : بهترین زبان برای خط تلفن

aghayex
جمعه 05 شهریور 1389, 21:29 عصر
نمی دونستم این بحث رو تو کدوم تالار مطرح می کردم اما در هر صورت انشا اله به یه نتیجه خوب برسم .
یه زبان که ویژگی های زیر رو داشته باشه:
1 - وابسته به برنامه پیش نصب نداشته باشه مثل دات نت که به فریم ورک نیاز داره
2 - توانایی بالایی در کد و دیکد کردن داشته باشه
3 - توانایی خوبی برای کار با خط تلفن داشته باشه

ehsanvbnet
شنبه 06 شهریور 1389, 00:35 صبح
سلام دوست عزیر دقیقا مشخص کن چه کار می خوای با این خط تلفن بکنی اگه مثلا منشی تلفنی یا از این جور چیز ها می خوای من بهت Asterisk رو بهت پیشنهاد می کنم که یه نرم افزار open source تحت لینوکس هست توی سایت asterisk.org هم می تونی ازش یک سری اطلاعات رو بدست بیاری این برنامه با خط تلفن هر کاری بگی می کنه ولی یکم سخته اگر می خوای یه کار دیگه کنی کامل شرح بده شاید دوستان دیگه هم بتونن کمکت کنن

aghayex
شنبه 06 شهریور 1389, 04:21 صبح
من یه نرم افزار می خوام برا خودم ( برای افزایش معلومات ) درست کنم که شبیه به hyper terminal اما با امکانات بیشتر اما بحثی که دارم اینه که یه زبان مثل دلفی که نیاز بع پیش نصب نداشته باشه ( مثل دات نت یا جاوا ) که کارش کار با تلفن و شبکه باشه همین طوری که دلفی مشهوره که برا کار با پایگاه داده خوبه اونم مشهور به کار با خط تلفن و شبکه و کد و دیکد کردن اطلاعات باشه

vcldeveloper
شنبه 06 شهریور 1389, 18:23 عصر
من یه نرم افزار می خوام برا خودم ( برای افزایش معلومات ) درست کنم که شبیه به hyper terminal اما با امکانات بیشتر اما بحثی که دارم اینه که یه زبان مثل دلفی که نیاز بع پیش نصب نداشته باشه ( مثل دات نت یا جاوا ) که کارش کار با تلفن و شبکه باشه همین طوری که دلفی مشهوره که برا کار با پایگاه داده خوبه اونم مشهور به کار با خط تلفن و شبکه و کد و دیکد کردن اطلاعات باشه
این کاری که شما میخواید انجام بدید، ربط چندانی به زبان برنامه نویسی نداره. زبان های برنامه نویسی مختلف برای کار با پورت های موجود در کامپیوتر، وابسته به امکانات سیستم عامل هستند. با هر زبان برنامه نویسی که بتونه از توابع API ویندوز استفاده کنه، میشه به راحتی برنامه ایی مشابه Hyper Terminal ویندوز نوشت.
اگر بخواید از همون دلفی استفاده کنید، هم می تونید خودتون مستقیما با توابع API ویندوز برای این کار استفاده کنید، و هم از کامپوننت های مختلفی که این کار را براتون ساده تر می کنند، استفاده کنید. کامپوننتی مثل ComPort اتصال به یک پورت سریال و دریافت و ارسال داده از آن براتون ساده میکنه، ولی فرامین مرتبط با تلفن و مودم برعهده خودتون هست. کامپوننتی مثل KDTele امور مربوط به مودم و تلفن را هم براتون انجام میده، و شما را از درگیر شدن با جزئیات آنها هم بی نیاز میکنه.

برای Decode/Encode اطلاعات هم، باز زبان برنامه نویسی نقش چندانی نداره. بخش عمده این کار بر میگرده به الگوریتم های مورد استفاده و نحوه پیاده سازی آن توسط برنامه نویس. هر چی شما کد بهتر و بهینه تری بنویسید، کارایی بهتری در Encode/Decode خواهید داشت. زبان برنامه نویسی نقشش این وسط محدود هست. نباید انتظار داشته باشید که یک زبان برنامه نویسی باشه، که شما هر کد فاقد کیفیتی را براش بنویسید، و اون زبان برنامه نویسی براتون معجزه کنه، و آن را به یک کد ماشین با کیفیت و کارایی بالا تبدیل کنه.

در هر حال، برای کاری که شما میخواید انجام بدید، در ویندوز، همون دلفی میتونه یکی از بهترین گزینه ها باشه.