PDA

View Full Version : سوال: cross tab پویا

مرتضی حمزه ئی
شنبه 06 شهریور 1389, 09:49 صبح
با سلام خدمت اساتید
من یک مشکل دارم توی سیستم حقوق کارفرما ازمن خواسته علاوه برطراحی گزارش داینامیک که واسه سیستم گذاشتم طراحی کاردکس نیز پویا میخواد من توی سیستم گزارشات کاردکس را چندتاثابت دارم مثلا کاردکس 12 ماهه کارکرد یا خالص دریافتی یا مالیات یا بیمه حالا میخوام یک گزارش cross tab بسازم که ستون اون ماه باشه که مقداراون 1 تا 12 هست ومقدار سطر آن براساس انتخاب کاربر متغیر باشه یعنی یکوقت کاربر میخواد کاردکس کارکرد راببیند یکوقتی میخواد کاردکس اضافه کارپرسنل راتوی 12 ماه ببینه یا کاردکس حق جذب پرسنل را
حالا ازدوستان کمک میخوام که چطوری فیلد رابصورت پویا تغییربدم
ممنون ازکمکتون

sinaone1
شنبه 06 شهریور 1389, 10:06 صبح
دوست عزیز سئوالت زیاد واضح نیست ولی اگه مقادیر در نوع یکی هستند و میشه اونها رو در یک table ذخیره کرد و فقط مشکلت اینه که چطور میشه نام فیلدهایی که به کاربر نشون داده میشه رو تغییر داد که خوب کاری نداره فقط کافیه در هنگام select کردن نام فیلدی رو به نامی که میخواهی تغییر بدی مثال :

Select name as 'نام',Fam as 'نام خانوادگی' from user

حالت دوم اینه که نوع فیلدهات یکی نباشه که خوب باید دوتا Table رو ایجاد کنی به جای یکی

حالت سوم اینه که یک فیلد اضافه داشته باشی که نشون میده رکوردی که ذخیره کردی از نوع کاردکس کارکرد یا از نوع کاردکس اضافه کار پرسنل که خوب بعد از روی اون میتونی به راحتی شرط بذلری و بگی مثلا فقط اونهایی رو نشون بده که فیلد فلان من مساوی 'کاردکس اضافه کار پرسنل' است مثال :

select * from table1 where Name=N'کاردکس اضافه کار پرسنل'

مرتضی حمزه ئی
شنبه 06 شهریور 1389, 13:17 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
با تشکرازجوابتون بیشترتوضیح میدم تا واضحترباشه توی گزارشهای cross tab یک سطر ویک ستون داریم واون چیزی که میخواهیم محل برخورد این سطروستون باشه حالا من میخوام ستونهام فیلد ماه باشه سطرهم نام پرسنل ومحل برخورد این دو اختیاری باشه یعنی من تمام فیلدهای جدولم رانشون کاربربدم یکی راانتخاب میکنه حالا میخوام اطلاعات اون فیلد انتخاب شده در اون محل قراربگیره یک وقت کاربر میخواد مالیات طرف را درماههای متفاوت کنارهم ببیند یا بیمه را یا خالص دریافتی یا ...
ممنون میشم راهنمایی کنید

Rezahak
یک شنبه 28 شهریور 1389, 12:19 عصر
سلام
به نظر من بهترین راه حل استفاده از یک جدول واسط برای ذخیره موقت محاسبات خروجی است به این صورت که طبق قالب ثابت که خروجی های مختلف رو می خواهید ذخیره کنید یک جدول تشکیل بدهید حال در هنگام تهیه خروجی صرف نطر از اینکه خروجی چیست(مالیات یا حقوق یا اضافه کار یا...) مقادیر محاسبه شده را در این جدول بریزید و عنوان گزارش را هم به صورت دینامیک به گزارش بفرستید و در detail گزارش محتوای جدول موقت را نمایش دهید