PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین فروشگاه الکترونیکی از نظر شما؟

sayan
شنبه 06 شهریور 1389, 15:28 عصر
سلام
من میخواهم یک فروشگاه الکترونیکی با Asp.Net بنویسم.در ابتدا به نظرم رسید که تجربیات و نظرات شما عزیزان را در این مقوله جویا بشم تا بعد بتونم یک فروشگاه خوب برنامه نویسی و پیاده سازی کنم
به نظر شما دوستان گرامی یک فروشگاه الکترونیکی باید دارای چه مشخصه هایی باشد
و میتونید چند نمونه فروشگاه اینترنتی نام ببرید که به نظر شما بهترین هستند؟
اگر مزایا و معایب خاصی در فروشگاه های مذکور دیده اید را نیز بیان کنید.
با تشکر فراوان

sayan
شنبه 06 شهریور 1389, 23:17 عصر
دوستان اگه سوال کلی هست شما جزیی بفرمایید.
من میخوام بدونم یه سایت فروشگاهی چه مشخصه های باید داشته باشه و
چه سایت های فروشگاهی خوب در اینترنت سراغ دارید.
با تشکر

asp2.net
یک شنبه 07 شهریور 1389, 12:06 عصر
اول باید بدانید هدف شما چیه؟
یعنی چی میخواهی؟ خروجی ان چطوری باشه؟ تعداد کاربر؟ ......

من یک فروشگاه الکترونیکی برای اداره مون اجرا کردم کردم الان هم 3 سالی هست داره کار میکنه. حدود 600نفر کاربر داره و الی اخر...............

sayan
یک شنبه 07 شهریور 1389, 21:49 عصر
هدف که به نظرم اگه مبالغه نباشه اینه که کاربر احساس کنه از فروشگاه یا مغازه درخونه شون خرید میکنه!
اینکه به اینگونه سایت خودش رو نشون بده باید یه مشخص هایی داشته باشه . اونها چه فاکتورهایی هستند
بعدش دوست دارم بدونم چه سایت های فروشگاهی از نظر اساتید این گروه در وب برتر شناخته شده اند.
راستی شما ( Asp.Net ) میتونید آدرس فروشگاه تون را بگید تا با سایت شما آشنا بشیم.:خجالت:

asp2.net
سه شنبه 09 شهریور 1389, 10:15 صبح
رعایت کردن گروه های کالا ، مثل اقلام غذایی،پروتینی،مصارف بهداشتی،شوینده ها و الی اخر...
استفاده از عکس کالا که خیلی تاثیر دارد
سرعت بالا و کاربر احساس کنه واقعا" دارد در یک فروشگاه فیزیکی خرید میکنه

در رابطه با فروشگاه خودم عرض کردم توی اوکال (اینترانت -یک سایت داخلی می باشد که در اداره مون کار میکنه

amirjalili
سه شنبه 09 شهریور 1389, 11:09 صبح
به نظر من شما یه سری به فروشگاه NIKE بزنید. احساس میکنید که فروشگاه تو خونه شماست.
علاوه بر امکانات همه فروشگاه های بزرگ شما میتونید روی جنس دلخواه زوم کنید. بچرخونیدش تا از همه مناظر ببینید. به آسونی رنگ های مختلف رو انتخاب کنید. مثلا میتونید واسه خودتون یه کیف یا کفش با رنگ های اختصاصی درست کنید که مثلا کفش آبی باشه و بندش قرمز و روی کفش هم فلان رنگ باشه. هم فلشی داره و هم html. به نظر من تا زمانی که فروشگاه های بزرگ مثل ebay , shopping , amazon ,... وجود داره فروشگاه های ایرانی تا مدت ها باید به جای این فکر که بخوان منفعت کسب کنن بهتره یه مدت برن و بشینن ببینن اونا دقیقا چه کار میکنن. نه اینکه فقط جاوااسکریپت ها و عکس های اونا رو ور دارن بیارن بزارن تو سایتشون. فروشگاه الکترونیک قبل از هر چیزی نیاز به تعهد و تاکید میکنم تعهد و تعهد و تعهد و تعهد و تعهد داره. در ایران به این فکر نمیشه که مشتری چی دوست داره. فکر میکنن که چطوری یه سایت بزک دوزک درست کنیم تا بیشتر بتونیم جیب مردم رو خالی کنیم. من اکثر کسانی که هر از چند گاهی به من مراجعه میکنن و میخوان که یه فروشگاه بزنن رو دیدم و اونا هر بار فقط و فقط دنبال سود خودشون و ایجاد یه سایت خوشگل بودن تا یه جوری این پولی که تو جیب مردم هست رو واسه خودشون کنن. من هم هر بار گفتم متاسفم.
خودم از فروشگاه های معروف ایران خرید کردم. و هر بار و تاکید میکنم هربار مشکلی برای من بابت بی تعهدی هاشون به وجود آوردن. از سایت های معروف دنیا هم از طریق یکی از آشنایان خرید کردم و هر بار و تاکید میکنم هر بار حس تعهد اونها به مشتری من رو شگفت زده کرده.

sayan
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 02:40 صبح
مرسی دوست عزیز
حرف های خیلی جالبی زدی واقعاً حرفهاتون از ته دل بود
واقعاً چرا تو ایران اینطوریه؟:افسرده:
تو وب فروشگاه های ایرانی زیادی دیدم که صفحات پر از تبلیغ درست شده و انتظار خرید کاربر از سایت خودشون را دارند ولی در ماهیت به دل آدم نمینشینه این مدل خرید کردن از وب .البته مشکلات دیگه ای هم هست که باید بیان بشن ولی این از نظر روانی رو آدم هم تأثیر میذاره

در ایران به این فکر نمیشه که مشتری چی دوست داره. فکر میکنن که چطوری یه سایت بزک دوزک درست کنیم تا بیشتر بتونیم جیب مردم رو خالی کنیم.چطوری ما هم مثل فروشگاه های خارجی رفتار کنیم.؟
----------------------------
شما آقای amirjalili (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=66343) تو کار طراحی فروشگاه وب هستید؟

Saman Hashemi
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 03:06 صبح
چطوری ما هم مثل فروشگاه های خارجی رفتار کنیم.؟
رفتار شناسی یک پروژه نیاز به بررسی زیاد در زمینه طراحی نرم افزار دارد که اینجا جاش نیست.اما اگر منظورتان امکانات یک فروشگاه است برای اطمینان از خرید است باید به نوع پرداخت و نوع رساندن آن بدست مشتری دقت کنید که در این صورت باید سایت از انواع پرداخت و همکاری با پست استفاده کنید که اطمینان ایجاد کند.

تو وب فروشگاه های ایرانی زیادی دیدم که صفحات پر از تبلیغ درست شده و انتظار خرید کاربر از سایت خودشون را دارند ولی در ماهیت به دل آدم نمینشینه این مدل خرید کردن از وب
این موضوع هم باز ربطی به نوع برنامه نویسی ندارد مطرح کردنش اینجا بی فایده است سیاست های یک فروشگاه در ارائه کالا به نوع مدیریت برمیگردد نه موارد فنی و برنامه نویسی

هدف که به نظرم اگه مبالغه نباشه اینه که کاربر احساس کنه از فروشگاه یا مغازه درخونه شون خرید میکنه!
این قسمت بر میگرده به همون اطمینان که باز ربطی به برنامه نویسی نداره.
برای یک فروشگاه خوب سعی کنید روند آسانی برای خرید داشته باشید و کاربر را برای یک خرید کلافه نکنید و دارای یک سبد کالای دقیق و قوی باشد.
دیجی کالا (digikala.com)
قسمت فروش ایران هاست (iranhost.com)
در ضمن خدمات پس از فروش و پشتیبانی خوب نیز یکی از مواردیست که در فروشگاه ها کمتر مورد بررسی قرار میگیره!!

sayan
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 06:39 صبح
با تشکر

رفتار شناسی یک پروژه نیاز به بررسی زیاد در زمینه طراحی نرم افزار دارد که اینجا جاش نیست
این بحث رو کجای این فروم میتونم پیگیری کنم.
و همچنین

این موضوع هم باز ربطی به نوع برنامه نویسی ندارد مطرح کردنش اینجا بی فایده است سیاست های یک فروشگاه در ارائه کالا به نوع مدیریت برمیگردد

Saman Hashemi
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 17:12 عصر
با تشکر

این بحث رو کجای این فروم میتونم پیگیری کنم.
و همچنین
سوالات طراحی را اینجا (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=48) مطرح کنید.اما سیاست در اداره یک فروشگاه همانطور که گفتم به این رشته ربطی نداره شما میتونید در دروس رشته مدیریت بدنبال آن بگردید مثلا مدیریت کسب و کار های کوچک.این راه تا حدودی علمی است اما راحترین راه و مدل سنتی این راه اینه که خودتون منصفانه و همیشگی جای مشتری باشید!!

persian_bigboy
جمعه 19 شهریور 1389, 10:43 صبح
سلام بزودی فروشگاه اینترنتی رایگان در وب سایت motomg.ir از 30 مهر ، 1389

sayan
یک شنبه 21 شهریور 1389, 01:11 صبح
خب اینم خبریه دیگه
جالبه تو این بحث نظرات و خبرهای متفاوت از فروشگاه داری به روش الکترونیکی بحث میشه:کف:
شما چه نظری دارید.:متفکر: