PDA

View Full Version : سوال: قفل گذاری روی فایل ها

rtech
شنبه 06 شهریور 1389, 15:20 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
با جستجو هایی که انجام دادم متوجه شدم بیشتر روی قفل گذاری روی برنامه و DLL بحث شده ، آیا راهی برای حفاظت از فایلها مثل فایلهای ASPX یا RESX هم وجود داره ؟
من برنامه ای دارم که علاوه بر اینکه DLL برنامه برام مهمه ، فایلهای اون هم مهمه چون از فایلهای برنامه هم میشه به صورت جداگانه استفاده کرد
چه راه حلی پیشنهاد میدید ؟

Nima NT
شنبه 06 شهریور 1389, 17:22 عصر
برنامه شما دقیقا" چی هست ؟ تحت وب ، ویندوز ، یا ... ؟
و قصد شما از حفاظت چی هستش ؟

rtech
سه شنبه 09 شهریور 1389, 23:56 عصر
پکیج فارسی ساز یکی از محصولات مایکروسافت هست که یکسری فایل Resource هست و یکسری هم DLL

Nima NT
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 00:58 صبح
و هدفتون از حفاظت چی هست ؟ برای چه منظوری میخواهید کاربر رو محدود کنید ، چون توضیح امنیت با توجه به نیاز شما تعریف میشه و برای پاسخ صحیح باید این موارد مشخص بشن.

rtech
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:20 عصر
هدف من از حفاظت عدم کپی برداری از فایلهای من هست که متاسفانه توی ضمینه کاری که من انجام میدم بسیار زیاد شده ، در واقع برنامه من دو قسمت هست ، همانطور که گفتم بخشی از آنها فایلهای resx و غیره هست که کاربر میتواند پوشه آنها را کپی کرده و با آنها محیط را فارسی کند و با استفاده از Dll ها هم میتواند تقویم و بخشی دیگر از پکیچ را استفاده کند . من میخوام جلوی این کپی برداری ها رو بگیرم .

Nima NT
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:28 عصر
فکر میکنم نهایتا" شما برای فارسی کردن ویندوز و ... مجبور به کپی کردن این فایلها هستید ، اگر اینطوری باشه فکر میکنم چاره ای برای محافظت نداشته باشید.

ab.mahmoodi
جمعه 12 شهریور 1389, 17:25 عصر
هدف من از حفاظت عدم کپی برداری از فایلهای من هست که متاسفانه توی ضمینه کاری که من انجام میدم بسیار زیاد شده ، در واقع برنامه من دو قسمت هست ، همانطور که گفتم بخشی از آنها فایلهای resx و غیره هست که کاربر میتواند پوشه آنها را کپی کرده و با آنها محیط را فارسی کند و با استفاده از Dll ها هم میتواند تقویم و بخشی دیگر از پکیچ را استفاده کند . من میخوام جلوی این کپی برداری ها رو بگیرم .

اگر شما سورس dllها را داشته باشيد ميتونيد ازقفلهاي نرم افزاري و سخت افزاري استفاده كنيد.
به اين ترتيب بدون قفل قابل استفاده نيستند.

joker
جمعه 12 شهریور 1389, 17:55 عصر
یخورده فرمتها غیر عادیه برای قفل .... ولی خب ، کار که نشد نداره ، منتها باید ببینیم به زحمتش می ارزه یا نه ،چقدر حاضر به پرداخت هزینه ها هستید ؟

rtech
جمعه 12 شهریور 1389, 22:16 عصر
سورس dll ها که موجوده و خوب در مورد اونها میشه کارهایی رو انجام داد ولی مشکل اصلی در حال حاضر کپی از فولدر فایلهاست که واقعا چند ماه زحمت کشیده شده برای تهیه آنها ، در مورد هزینه نمیخوام انقدر زیاد شه که نتونم رو پکیج اضافه کنم ولی فکر میکنم برای هر پکیج بشه بین 10 تا 20 هزار تومن هزینه کرد . البته بازهم بستگی به نوع امنیت و سرسختی قفل داره .

joker
شنبه 13 شهریور 1389, 00:59 صبح
خب چندتا پکیج قراره تولید بشه که بشه روش حساب کرد ؟