PDA

View Full Version : سوالاتي در مورد دانشگاه علمي کاربردي

hosseingrami90
شنبه 06 شهریور 1389, 17:52 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما!
اين سوالت من در مورد دانشگاه علمي کاربردي هست لطفا در اين موضوع به آن پاسخ دهيد!

ببخشيد اگه کلا پيش دانشگاهي رو نگذرونم بعدا کلا چه مشکلاتي پيش خواهد آمد؟
چون من نصف بيشتري پيش دانشگاهيم رو گذروندم و مشمول سربازي هم تا 5 يا بيشتر ماه ديگه هستم ميشه بيام و علمي کاربردي شرکت کنم و دروس پيشم رو هم بگذرونم در کنار علمي کاربردي؟اگه ميشه در چه شرايطي؟

سوال دومم اين هست که دانشگاه علمي کاربردي کلا چه رشته هاي خوب و تاپي داره؟(رشته هايي که مربوط به رايانه و فناوري باشه)؟

رشتعه آي تي و آي تي سي چه جور رشته هايي اند؟خوب اند؟بازار کار آنها چگونه است؟
کلا به نظر شما بهترين رشته چيه؟

ببخشيد من الان کلا بايد چه کار کنم تا بتونم در دانشگاه علمي کاربردي شهرمون يعني بيرجند شرکت کنم؟کلا اگه زحمتي نيست بگيد که بايد از چه ماهي ثبت نام کنم؟کلا من مبتدي ام اگه يه توضيح مفصل بدين ممنون ميشم!

کلا فرق پودماني و ترمي چيه؟

يا بازار کار آي تي در آينده خوب خواهد بود؟البته اگه طرف ليسانس يا با بالا باشه؟
اينجور که من شنيدم به فني حرفه اي همين رشته توجه بيشتري ميشه آيا درسته؟

من به ترتيب اولويت در رايانه يا موبايل يا کلا به ترتيب به اين چيزا علاقه دارم يعني بيشتر دلم ميخواد به اينا ور برم و توش پيشرفت داشته باشم:
1. سيستم عامل و کليه مباحث اون: حالا ميخواد هر چي باشه لينوکس يا آندرويد و مک يا.... اين امر حتي تو موبايل هم علاقه دارم.
2. کلا اينترنت و وب و شبکه(البته با شبکه زياد سروکار ندارم) : بيشتر در فروم ها و بعد در سايت ها کا لود و دانلود و مباحث اينترنتي
3. چون برنامه نويسي پايه همه کامپوتر هست به اين هم علاقه مندم ولي مشکلم از ابتداي يادگيري اين بوده که نميدونستن از کجا شروع کنم.
4. کار با انواع نرم افزار در رايانه
5. هک هم در بحث رايانه و هم در موبايل
6. به سخت افزار هم علاقه دارم ولي عطشش نسبت به بقيه کم تره برا همين در رده آخر قرار دادمش
با توجه به اين شرياط رشته نرم افزار بهتره يا آي تي؟

ببخشيد به عنوان آخرين سوال براي قبولي در رشته آي تي در دانشگاه علمي کاربردي :
به جز عمومي چه سالي(پيش دانشگاهي يا سوم يا چه درس هايي؟) و تخصصي رشته آي تي رو بايد کدوما امتحان بدم؟
برا رشته مهندسي کامپوتر-نرم افزار افزار چي؟
اگر پيوسته شرکت کنم ميتونم بعد از کنکور 90 تطبيق واحد بدم اگه دولتي قبول شدم؟اصلا آي تي پيوسته داره؟
سوال بعدي هم اينه که اگه مثلا همين کارداني آي تي رو رفتم و بعد کنکور 90 هم شرکت کردم و يه رشته بهتر قبول شدم ميتونم انصراف بدم و برم تو يه رشته ديگه(البته بازم دولتي؟)؟!

ببخشيد اگه بهم ريخته هست چون تيکه تيکه سوالاتي که قبلا داشتم رو کپي کردم يا نوشتم!
لطف کنيد از حجمش نترسيد و بخونديدش و بعد پاسخ بدين!
يا علي مدد!

میلاد قاضی پور
شنبه 06 شهریور 1389, 18:20 عصر
سلام .
- مشکل سربازی باید حل بشه . دانشگاه علمی کاربردی فقط کسانی رو برمیداره مشکل سربازی رو حل کرده باشند . معافیت دائم یا کارت .

- رشته خوب که همشون خوبن . خوبی از دانشجوئه که هرچی میخونه به یه جایی برسه . من خودم آی تی میخونم . فرق چندانی با نرم افزار نداره . آگه آی تی بخونی بعدا میتونی بری نرم افزار . اما اگه نرم افزار بخونی آی تی نمیذارن بری. چیزی به اسم بازار کار با تحصیلات این چنینی وجود نداره . درسته که هرکی مهارت کامپیوتر داشته باشه میتونه مشغول به کار بشه . اما الان کشور پر هست از دانشجوهایی که کاردانی آی تی و نرم افزار و .. رو گرفتن هنوز نمیدونن پاور کجای کامپیوتر هست . پس باید خودت مهارتت بالا باشه . نمیپرسن مدرکت چیه .

ثبت نام از بیست شهریور به بعد برای پودمانی ها شروع میشه گوش بزنگ باش
فرق پودمان و ترمی اینه که پودمانی هارو اگه بیفتی (درس) باید ل پودمان رو دوباره برداری . این یعنی یه پودمان عقب میفتی . اما اگه توی ترمی درسی رو بیفتی فقط همون یه درسه که افتادی توش . میتونی برای ترم بعد هم ثبت نام کنی . این بدیشه . اما خوبیش چیه . استادا جرأت ندارن نمره دانشجو رو ندن تا دانشجو یه پودماااااان عقب بیفته چون دانشجو پول داده استادو فردا تو خیابون ببینه با پیکان جوونونش لهش میکنه میگیری که . برای همین به خاطر همین استادا به خاطر شر قضیه کمتر میندازن دانشجو هارو . حالا امیدوارم به استادا جسارت نشه اما واقعیت هست .
پودمانی خوبی دیگش اینه که به زور ترم تابستون به خوردت میدن بنابراین توی دو سال میتونی کاردانی رو بگیری . در ضمن اگه پودمان رو بیفتی یعنی یه درس اگه باعث بشه توی پودمان عقب بیفتی میمونی درس میخونی با نمره بالا پودمان بعدی قبول میشی . اام توی ترمی اگه به زور قبول بشی و نمره هات همه دور و ور ده باشن فرصت جبرانی نیست . دیگه قبول شدی با همون نمره ها .
بازار کار آی تی اصطلاح مناسبی نیست . شما میری بدونی فناوری اطلاعات در کل یعنی چی . نمیری کار یادبگیری . میخوای در آینده شغل پر در آمدی داشته باشی برو حرفه یاد بگیر . یه تخصصی کسب کن . حالا یا جوشکاری یا برنامه نویسی .
سهمیه شما تموم شده بقیه سوألات رو دیگه کششی نیست. ضمنا جدیدا گویا اخبار گفته کاردانی علمی کاربردی تبدیل شده به کارشناسی و ... که این خیلی خوب هست . در مورد پیش دانشگاهی و .. هم اینو میتونم بگم که الان تو کلاس ما طرف دیپلم خیاطی و ... داره اومده نشسته آی میخونه . من خودم تجربی بودم . مدرک دیپلم فقط میخوان نه پیش دانشگاهی . تپطیق هم ندارن .

hosseingrami90
شنبه 06 شهریور 1389, 22:45 عصر
سلام .
- مشکل سربازی باید حل بشه . دانشگاه علمی کاربردی فقط کسانی رو برمیداره مشکل سربازی رو حل کرده باشند . معافیت دائم یا کارت .

- رشته خوب که همشون خوبن . خوبی از دانشجوئه که هرچی میخونه به یه جایی برسه . من خودم آی تی میخونم . فرق چندانی با نرم افزار نداره . آگه آی تی بخونی بعدا میتونی بری نرم افزار . اما اگه نرم افزار بخونی آی تی نمیذارن بری. چیزی به اسم بازار کار با تحصیلات این چنینی وجود نداره . درسته که هرکی مهارت کامپیوتر داشته باشه میتونه مشغول به کار بشه . اما الان کشور پر هست از دانشجوهایی که کاردانی آی تی و نرم افزار و .. رو گرفتن هنوز نمیدونن پاور کجای کامپیوتر هست . پس باید خودت مهارتت بالا باشه . نمیپرسن مدرکت چیه .

ثبت نام از بیست شهریور به بعد برای پودمانی ها شروع میشه گوش بزنگ باش
فرق پودمان و ترمی اینه که پودمانی هارو اگه بیفتی (درس) باید ل پودمان رو دوباره برداری . این یعنی یه پودمان عقب میفتی . اما اگه توی ترمی درسی رو بیفتی فقط همون یه درسه که افتادی توش . میتونی برای ترم بعد هم ثبت نام کنی . این بدیشه . اما خوبیش چیه . استادا جرأت ندارن نمره دانشجو رو ندن تا دانشجو یه پودماااااان عقب بیفته چون دانشجو پول داده استادو فردا تو خیابون ببینه با پیکان جوونونش لهش میکنه میگیری که . برای همین به خاطر همین استادا به خاطر شر قضیه کمتر میندازن دانشجو هارو . حالا امیدوارم به استادا جسارت نشه اما واقعیت هست .
پودمانی خوبی دیگش اینه که به زور ترم تابستون به خوردت میدن بنابراین توی دو سال میتونی کاردانی رو بگیری . در ضمن اگه پودمان رو بیفتی یعنی یه درس اگه باعث بشه توی پودمان عقب بیفتی میمونی درس میخونی با نمره بالا پودمان بعدی قبول میشی . اام توی ترمی اگه به زور قبول بشی و نمره هات همه دور و ور ده باشن فرصت جبرانی نیست . دیگه قبول شدی با همون نمره ها .
بازار کار آی تی اصطلاح مناسبی نیست . شما میری بدونی فناوری اطلاعات در کل یعنی چی . نمیری کار یادبگیری . میخوای در آینده شغل پر در آمدی داشته باشی برو حرفه یاد بگیر . یه تخصصی کسب کن . حالا یا جوشکاری یا برنامه نویسی .
سهمیه شما تموم شده بقیه سوألات رو دیگه کششی نیست. ضمنا جدیدا گویا اخبار گفته کاردانی علمی کاربردی تبدیل شده به کارشناسی و ... که این خیلی خوب هست . در مورد پیش دانشگاهی و .. هم اینو میتونم بگم که الان تو کلاس ما طرف دیپلم خیاطی و ... داره اومده نشسته آی میخونه . من خودم تجربی بودم . مدرک دیپلم فقط میخوان نه پیش دانشگاهی . تپطیق هم ندارن .

سلام يعني چي سربازي ميخواد من ترمي ميخوام برو و پودماني رو اصلا فکرش رو هم نميکنم!
ترمي سربازي ميخواد جديدا؟يا از قبل اينجوريه؟
در هز ضمينخ مطمعن باش من استعداد اين رشته رو دارم چون خوراک من هست علاقه به سزايي دارم و از نظر تجربه هم خوبم تعريف نميکنم ولي در حد قابل قبولي ام!
راستي چون حيف پيش دانشگاهيم ميشه در حالي که آي تي بخونم اونا رو هم تو مدرسه قبليم البته امتحان بدم؟(اونجا چي؟)؟

hosseingrami90
دوشنبه 08 شهریور 1389, 18:41 عصر
سلام يعني چي سربازي ميخواد من ترمي ميخوام برو و پودماني رو اصلا فکرش رو هم نميکنم!
ترمي سربازي ميخواد جديدا؟يا از قبل اينجوريه؟
در هز ضمينخ مطمعن باش من استعداد اين رشته رو دارم چون خوراک من هست علاقه به سزايي دارم و از نظر تجربه هم خوبم تعريف نميکنم ولي در حد قابل قبولي ام!
راستي چون حيف پيش دانشگاهيم ميشه در حالي که آي تي بخونم اونا رو هم تو مدرسه قبليم البته امتحان بدم؟(اونجا چي؟)؟

سلام دوستان ببخشيدا ولي از برابچ ايراني و از اين فروم بيشتر انتظار ميرفت!
يعني هيچ کس نيست جواب بده يا نظري داشته باشه؟

hosseingrami90
جمعه 12 شهریور 1389, 02:21 صبح
سلام دوستان ببخشيدا ولي از برابچ ايراني و از اين فروم بيشتر انتظار ميرفت!
يعني هيچ کس نيست جواب بده يا نظري داشته باشه؟

سلام رفقاي با مرام پس چي شد جواب ندادين!