PDA

View Full Version : انتخاب شغل و دوراهی

davoodi
یک شنبه 07 شهریور 1389, 06:19 صبح
شاید جای این مطلب ابنجا نباشه اما خواهش میکنم اون رو پاک نکنید بلکه کسانی که در این زمینه فعالیت میکنند بتونن من رو در انتخاب تصمیم صحیح یاری کنن.

در حال حاظر در یک شرکت بسیار بزرگ تولید لوازم خانگی مشغول بکار هستم که از امنیت شغلی بسیار خوبی برخوردار است و تسهیلات ارزشمندی را برای پرسنل در نظر میگیرد اما متاسفانه مثل تمام نقاط کشور در چنین سازمان هایی نیروهای متخصص در جای خود گمارده نمیشوند و این امر باعث عدم پیشرفت نیرو میشود.

از همین رو تصمیم گرفتم در شرکت های خصوصی که کار وب انجام میدهند مشغول بکار شوم. و یکی از شرکت های به من پیشنهاد داده است.

اما بر سر دوراهی قرار دارم. میترسم انتخاب نادرستی انجام بدم و هر دو کار رو از دست بدم اون هم در زمانی که کار سخت پیدا میشه.
از یک طرف مزایای کار فعلی و از طرف دیگه علایقم. هر دو کار از نظر حقوق تقریبا در یک سطح قرار دارند.

لطفا راهنماییم بفرمایید.

ممنونم.

bestirani2
یک شنبه 07 شهریور 1389, 07:34 صبح
چه کاری قرار هست در شرکت وب انجام بدید؟
اسم شرکت؟
حقوقی که میدهند؟
مهارتهایی که از شما میخواهند؟

binyaft
یک شنبه 07 شهریور 1389, 09:26 صبح
به نظر من همون کار اولتون بهتره
برای چی الکی خودتونو به خطر بندازین ؟ مگه نمیگین امنیت شغلی دارین
البته طراحی وب هم خوبه ولی فکر کنم کارش بیشتر باشه

rash44
یک شنبه 07 شهریور 1389, 09:55 صبح
همون کار اول بهتره

xoogle.ir
یک شنبه 07 شهریور 1389, 10:24 صبح
اگر توی کار اولتون امنیت شغلی دارید و مزایای خوبی رو در اختیارتون میذاره به نظر من هم همون کار اول رو ادامه بدید.
در مورد علاقه تون هم میتونید در اوقات بیکاری برای خودتون سایت برنامه نویسی کنید و توسعه اش بدین.
چرا برنامه نویس های شغل رو فقط در استخدام شدن در یک موسسه میبینن ؟؟ در حالی که یکی از بهترین مزیت های برنامه نویسی اینه که میتونی براختی برای خودت کار کنی !!

rapidpich
یک شنبه 07 شهریور 1389, 10:42 صبح
چرا برنامه نویس های شغل رو فقط در استخدام شدن در یک موسسه میبینن ؟؟ در حالی که یکی از بهترین مزیت های برنامه نویسی اینه که میتونی براختی برای خودت کار کنی !!

+

بسته به ساعت کاری که تو شرکت اول داری، میتونیآروم آروم یک کار رو اینترنت برای خودت راه بندازی، کافیه یکم ابتکار بخرج بدی و یکم کارت جدید باشه تا کارت بگیره
بعد که دیدی کارت گرفت کار اول رو ول کنی، خیلی ها تو دنیا همینطوری سایتهای اینترنتی رو راه انداختن نمونه youtube

davoodi
یک شنبه 07 شهریور 1389, 21:31 عصر
ممنون از نظراتتون.
حقوق بین 300 تا 400 همون حقوقی که شرکت اول میده.
کار برنامه نویسی قرار هست انجام بدم.
از نظر مزایا کار اول بسیار عالی اما خب علاقه خیلی کمه و امکان پیشرفت وجود نداره. یا خیلی کم هست.
ساعت کاریش تقریبا 12 ساعته. بخاطر همین وقت و انرژی برای برنامه نویسی نمیمونه وگرنه ایده وجود داره.
اینم سایت شرکت:
http://www.jooyeshgar.com/

Hell Lord
یک شنبه 07 شهریور 1389, 21:39 عصر
همان کار اول برای شما بهتر است، برنامه نویسی را بگذارید برای اوقات فراغت. البته این نظر بنده است، ریسک پر خطری میکنید اگر از کار اول بکشید کنار.آن هم در این اوضاع خراب! ... ایده و علاقه در برنامه نویسی هم مثل بقیه ی کارها، در اول راه است، ادامه اش سر و کله زدن با مشتری ها و مشکلاتی که همه جوره اعصابتان را خط خطی میکنند و ...
در ضمن کار طراحی وب، کار آسانی نیست، گرچه استاندارد ها در ایران در زیر صفر هستند و قیمت ها بر هیچ اساسی نیست، اما اگر بخواهید طراح خوبی شوید، باید از خواب و خوراک و سلامتی و اعصاب و روابط اجتماعی خود بزنید.

bestirani2
یک شنبه 07 شهریور 1389, 21:59 عصر
ممنون از نظراتتون.
حقوق بین 300 تا 400 همون حقوقی که شرکت اول میده.
کار برنامه نویسی قرار هست انجام بدم.
از نظر مزایا کار اول بسیار عالی اما خب علاقه خیلی کمه و امکان پیشرفت وجود نداره. یا خیلی کم هست.
ساعت کاریش تقریبا 12 ساعته. بخاطر همین وقت و انرژی برای برنامه نویسی نمیمونه وگرنه ایده وجود داره.
اینم سایت شرکت:
http://www.jooyeshgar.com/
ساعت کاری برنامه نویسی چقدر هست
میزان حقوق خیلی کم هست
اگر برنامه نویسی را در حد قابل قبول بلد هستید خودتون مستقل کار کنید درآمد خیلی بیشتر هست
شما میتوانید همانند همین سایت را باز کنید و با کمی تبلیغ مشتری بدست بیارید

PC2st
یک شنبه 07 شهریور 1389, 22:03 عصر
امنیت شغلی معمولاً به راحتی بدست نمیاد اما همیشه جایی برای رسیدگی به علائق هست. به نظر من اگر شرکت اول: حقوق خوب، امکانات خوب و آینده کاری شما هم تضمین شده است، و صد البته، اگر در آینده احتمالاً میزان حقوق شما در شرکت اول بیشتر شود، پس اگر من به جای شما بودم، تغییر شغل نمی‌دادم و کارهای مورد علاقه‌ام را بصورت پاره‌وقت انجام می‌دادم تا در آینده احتمالا از آن هم به عنوان یک فرصت استفاده کنم.

davoodi
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 10:06 صبح
امنیت شغلی معمولاً به راحتی بدست نمیاد اما همیشه جایی برای رسیدگی به علائق هست. به نظر من اگر شرکت اول: حقوق خوب، امکانات خوب و آینده کاری شما هم تضمین شده است، و صد البته، اگر در آینده احتمالاً میزان حقوق شما در شرکت اول بیشتر شود، پس اگر من به جای شما بودم، تغییر شغل نمی‌دادم و کارهای مورد علاقه‌ام را بصورت پاره‌وقت انجام می‌دادم تا در آینده احتمالا از آن هم به عنوان یک فرصت استفاده کنم.

ممنون از نظرات تمامی دوستان.
بله میزان حقوق افزایشی است.
گرچه برای من که همیشه در ذهنم کاری رو تصور میکردم که مطابق علایق و آموخته هام باشه انتخاب این شغل که تقریبا تمام روزم رو بخودش اختصاص میده سخته اما این کارو میکنم چون در کشوری هستم که درصد خیلی کمی از مردم میتونن مطابق میل خودشون زندگی کنن.
از همه دوستان گرامی سپاسگذارم.